Inna Historia Świata: Nosiciele cywilizacji, ląd Mu cz.6

 

Historia ludzkości stanowi jedną wielką tajemnicę. Biały lud z Chin odkryty kilkadziesiąt lat temu, to przykład, jak bardzo akademicka nauka myli się w kwestii migracji ludzi w prehistorii.
Okazuje się, że Tocharowie- bo taką nazwę nadali ludowi z Pustyni Tarim nadali naukowcy- skolonizowali prawie całą kulę ziemską: byli obecni w Japonii, Amerykach, Azji i wyspach Pacyfiku oraz Atlantyku. W audycji staram się prześledzić losy Tocharów i ich wpływ na rozwój cywilizacji.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Audycje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Inna Historia Świata: Nosiciele cywilizacji, ląd Mu cz.6

  1. Robert Żabiński pisze:

    Andici z Turkiestanu
    (878.2) 79:1.1 Przez ponad dwadzieścia pięć tysięcy lat, nieomal do roku 2000 p.n.e., centrum Eurazji było zasadniczo Andickie, choć w coraz mniejszym stopniu. Z nizin Turkiestanu Andici szli na zachód, trasą wokół jezior śródlądowych do Europy, podczas gdy z wyżyn tego regionu przenikali na wschód. Turkiestan wschodni (Xinjiang) i w mniejszym stopniu Tybet, były pradawnymi bramami, którymi ludy Mezopotamii przechodziły góry, idąc na ziemie północne człowieka żółtego. Andici przesączali się do Indii, idąc z wyżyn Turkiestanu do Pendżabu a z irańskich pastwisk szli przez Beludżystan. Te wczesne migracje w żadnym sensie nie były podbojami; było to raczej ciągłe przesuwanie się plemion Anditów do zachodnich Indii oraz Chin.

    (878.3) 79:1.2 Prawie piętnaście tysięcy lat istniały centra mieszanej kultury Anditów w dorzeczu rzeki Tarym, w Xinjiangu, a na południu w górskich rejonach Tybetu, gdzie Andici i Andonici mieszali się w znacznym stopniu. Dolina rzeki Tarym była najbardziej na wschód wysuniętą placówką czystej kultury Anditów. Budowali oni tutaj swoje osiedla i utrzymywali stosunki handlowe z postępowymi Chińczykami na wschodzie i z Andonitami na północy. W tamtych czasach rejon tarymski miał żyzną ziemię, deszcze padały tam obficie. Na wschodzie, gdzie teraz jest pustynia Gobi, były rozległe łąki, gdzie pasterze stopniowo zamieniali się w rolników. Cywilizacja ta upadła, kiedy niosące deszcz wiatry zmieniły kierunek na południowo-wschodni, ale w swoim czasie rywalizowała ona z samą Mezopotamią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s