Pod piaskami pustyni. W poszukiwaniu zaginionych cywilizacji

 

Kontynuujemy dalsze poszukiwania zaginionych. Tym razem udamy się na Saharę, Gobi i Pustynię Kalahari w Afryce. Okazuje się, że dzisiejsze pustkowia mogły być niegdyś miejscem potężnych imperiów.

W dawnych czasach, przed tysiącem lat, Sahara była żyzną krainą, jednak w wyniku zmian klimatycznych stała przemieniła się w pustynię.

Dlatego też, prawdziwe sekrety opisywanego miejsca ukryte są głęboko pod piaskiem. Archeologia w praktyce nie bierze w ogóle pod uwagę możliwości istnienia cywilizacji na tym jakże ogromnym obszarze, tymczasem obrazy satelitarne na Saharze ujawniają intrygujące i tajemnicze struktury. Budowle są albo uszkodzonymi piramidami, albo przedpotopowymi szczątkami budowli.

Angela Micol, założycielka The Satellite Archeology Foundation, Inc. odkryła zagadkowe starożytne budowle, które mogą liczyć kilka tysięcy lat. Na podstawie fotografii Micol sugeruje, że kopce mogą przedstawiać zerodowane piramidy. Według badaczki w egipskim miasteczku Abu Sidhum znajdują się obecnie kopce, będące pozostałościami po znacznie starszych sztucznych strukturach niż budowle wznoszone za czasów starożytnych Egipcjan.

Pustynia Kalahari, to duża półpustynna piaszczysta sawanna w południowej Afryce, rozciągająca się na 900 000 kilometrów kwadratowych, obejmująca znaczną część Botswany, Namibii i Republiki Południowej Afryki. Uważa się, że pod pustynnymi piaskami znajdują się ruiny co najmniej starożytnego miasta.W 1885 roku kanadyjski Guillermo Farini (pseudonim Williama Leonarda Hunta) był jednym z pierwszych odkrywców ze świata zachodniego, którzy przekroczyli niezbadaną część Kalahari. Farini doniósł o istnieniu ołtarza, kolumn i inny pomników. W styczniu 2016 roku Travel Channel wyemitował odcinek „Expedition Unknown” („Ekspedycja Nieznana”) nazwany „Lost City Kalahari Desert” („Zaginione miasto na Pustyni Kalahari”), w którym gospodarz programu, Josh Gates, znalazł wykonane ludzką ręką mury i skały, na których wykonano prehistoryczne dzieła sztuki.  Kiedy Farini opisywał miasto jego zdaniem zostało ono unicestwione w wyniku trzęsienia ziemi. Dzisiaj nikt nie jest w stanie stwierdzić, w jakim czasie kompleks miejski tętnił życiem i kto jest jego budowniczym.

W odległej przeszłości, zanim doszło do katastrofy w nieznanym nam okresie czasu, Pustynia Gobi, która obejmuje obszar Chin i Mongolii, rzeczywiście była pokryta wodą – stanowiła wspaniałe morze, na którym znajdowała się wyspa, co dzisiaj potwierdza nauka Według starożytnych podań wyspa była zamieszkana przez rasę istot egzystujących tuż przed pojawieniem się ludzi. Również święte pisma chińskie i tybetańska Księga Dzyana potwierdzają, że w odległych czasach, na długo przed biblijnym Adamem i Ewą, była wielka kraina zamieszkana przez prawdziwych Synów Boga, „białych ludzi o niebieskich oczach i jasnych włosach”, którzy „Zstąpili z nieba”.

To tajemnicze miejsce było siedzibą jednego z najbogatszych imperiów, jakie widział świat. Ponoć pod powierzchnią pustyni nadal istnieją zabudowania porzucone tysiące lat temu prawdopodobnie przez istoty spoza Ziemi. Nawet słynny jasnowidz Edgar Cayce w swoich ridingach mówił o zagubionym mieście na Gobi, które wzniosła kultura o bardzo wysokim poziomie rozwoju technologicznego.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s