Dinozaury i ludzie. Datowanie rogu Triceratopsa przynosi szokujące wyniki.

 

Dinozaury wymarły w wyniku globalnej katastrofy 65 milionów lat temu- jest to oficjalna teoria akceptowana w środowisku naukowym. Okazuje się, że taki, a nie inny czas kresu wielkich gadów nie musi być jedynym okresem znanym nauce. Istnieją bowiem badania naukowe, które kompletnie wywracają do góry nogami powszechną wiedzę.  

Kontrowersyjnym przedmiotem badań stał się róg brwiowy Triceratopsa odkryty w hrabstwie Dawson w stanie Montana w Stanach Zjednoczonych. Obiekt według oficjalnie przyjętych standardów powinien liczyć miliony lat, tymczasem został on datowany na… 33 500 lat! Odkrycie radykalnie zmienia dotychczasowy pogląd na temat czasu życia i śmierci dinozaurów. Okazuje się, że pierwsi ludzie mogli kiedyś chodzić po ziemi razem ze strasznymi gadami tysiące lat temu. Róg brwiowy Triceratopsa został wykopany w maju 2012 r. i przechowywany był w Glendive Dinosaur and Fossil Museum. Muzeum, które współpracuje od 2005 r. z zespołem naukowym złożonym z konsultantów z dziedziny geologii, paleontologii, chemii i inżynierii wysłało próbkę zewnętrznej części rogu do szefa grupy paleochronologicznej- Hugh Miller’a. Na jego prośbę, w celu przeprowadzenia datowania wykorzystano nietypowo w tym przypadku metodę C-14.

             Datowanie węglem radioaktywnym wykazało, że róg Triceratopsa liczy nieco ponad 33 000 lat, co jest sprzeczne z oficjalną teorią

W tym celu pan Miller przesłał próbkę do Uniwersytetu Georgia. Następnie próbkę podzielono w laboratorium na dwie frakcje uzyskując dwa możliwa warianty datowania rogu na wiek 33 570 ± 120 lat i 41,010 ± 220 lat. Naukowcy, którzy przeprowadzają badania dotyczące anomalii naukowych twierdzą, że dinozaury nie wymarły miliony lat temu i istnieją znaczące dowody na ich istnienie jeszcze 23 000 lata temu.

     Tak wyglądał Triceratops, nazwa gada oznacza „twarz z trzema rogami”, to rodzaj roślinożernego dinozaura z rodziny ceratopsydów, który podobno pojawił się po raz ostatni w późnej kredzie, około 68 milionów lat temu w Ameryce Północnej. 

Do niedawna datowanie węglem radioaktywnym C-14 nigdy nie było używane do testowania kości dinozaurów, ponieważ analiza tego typu jest niezawodna maksymalnie do 50 000 lat, ponieważ właśnie przez taki okres czasu poziom izotopu jest wystarczająco wysoki, by badanie było wiarygodne. Naukowcy nigdy nie uważali, że warto przeprowadzić datowanie radiowęglowe, ponieważ powszechnie uważa się, że dinozaury wymarły 65 milionów lat temu.  Miller przyznał osobiście „Wiele lat temu stało się oczywiste, że paleontolodzy nie tylko zaniedbali testowania kości dinozaurów pod kątem zawartości izotopu C-14, ale wręcz odmawiali datowania szczątków gadów tym sposobem”.

Wyniki analizy róg Triceratopsa nie jest unikalnym znaleziskiem. Według Millera, wiele testów C-14 zostało już przeprowadzonych na kościach dinozaurów i- co zaskakujące- wszystkie pokazały wyniki sięgające tysięcy zamiast milionów lat! Lista jest dosyć długa i zawiera szczątki 22 gadów:

Poprzednie próby opublikowania wyników testu C-14 były wielokrotnie blokowane. Surowe dane bez interpretacji zostały wstrzymane przed prezentacją w materiałach konferencyjnych przez Północnoamerykańską Konwencję Północnoamerykańską z 2009 roku, Amerykańską Unię Geofizyczną w 2011 i 2012 roku, Towarzystwo Geologiczne Ameryki w 2011 i 2012 roku oraz przez redaktorów różnych czasopism naukowych. Szokujący jest fakt, że Centrum Stosowanych Badań Izotopowych na Uniwersytecie w Georgii, które przeprowadziło testy C-14 na kościach dinozaurów, nie wiedząc, czym one są odmówiło przeprowadzenia dalszych badań metodą radiowęglową po stwierdzeniu, że testują kości dinozaurów! Paleontolog Jack Horner, kurator w Museum of the Rockies w Montana State University, który wydobywał szczątki Tyranozaura Rexa odrzucił ofertę dotacji w wysokości 23 000 USD na przeprowadzenie testu C-14 na badanych obiektach.

Czy naukowcy faktycznie tak bardzo boją się otwarcia na zmiany i nowe możliwości?          Z jednej strony faktycznie opisane badania całkowicie zmieniają obowiązujący światopogląd naukowy na temat okresu życia dinozaurów. Co ważne, przeprowadzone studium naukowe jest zgodne ze sztuką naszych starożytnych przodków, którzy niejednokrotnie przedstawiali ogromne gady w towarzystwie ludzi!

Według mnie może być to najmocniejszy dowód przemawiający za autentycznością badań C-14, jednak nikt przecież nie udowodnił, że cywilizacje nie istniały miliony lat temu. Dzisiaj żaden naukowiec nie jest w stanie stwierdzić, od kiedy tak naprawdę istnieją wyrafinowane ośrodki cywilizacyjne na Ziemi. W dobie obecnej technologii, jaką dysponuje nauka wciąż brakuje wystarczających metod pozwalających na opracowanie dokładnej historii naszej planety.

Z drugiej jednak strony, jak już opowiadałem w ostatniej audycji na temat datowania C-14, jest to metoda wyjątkowa wadliwa i niepewna, ponieważ jej autentyczność wymaga spełnienia szeregu kryteriów. Przede wszystkim badana próbka nie może być zanieczyszczona i powinna przebywać w warunkach izolowanych. Dochodzi również ważny argument nieprzemawiający na korzyść datowania węglem radioaktywnym. Mianowicie chodzi o fakt, o którym już wspomniałem, że poziom izotopu promieniotwórczego po upływie 50 000 lat jest zbyt niski, by cokolwiek datować, co wyraźnie podważa sensowność datowania szczątków dinozaurów i z tego pewnie względu większość naukowców odmawia przeprowadzenia datowania C-14 i publikowania wyników.

Na dzień dzisiejszy odkrycie Miller’a jest na pewno szokujące, jednakże moim zdaniem należy zachować ostrożność w ostatecznej ocenie wieku znaleziska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dinozaury i ludzie. Datowanie rogu Triceratopsa przynosi szokujące wyniki.

  1. szrekatatata pisze:

    to ze wymarły w katastrofie 65 mln lat temu nie oznacza ze 1 ocalał tlyko ze np one zyją po 65 mln lat i sobie żył ale róg by wwtedy był starszy szkoda myslałem ze zabłysnę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s