Giganci żyli wśród Indian Ameryki Północnej

Indiańskie plemiona zamieszkujące Amerykę Północną przekazały legendy o rasie białych olbrzymów, którzy z czasem zostali wymordowani za swoje przewinienia. Opowieści o gigantach są znane w zasadzie na całej kuli ziemskiej, co wymownie wskazuje na zupełnie inny przebieg historii ludzkości.  

Wśród grup społecznych, u których istnieją ustne podania na temat nadludzi należy wyróżnić plemię Czoktawów. Horatio Bardwell Cushman napisał w swojej książce wydanej w 1899 roku i zatytułowanej „Historia Czoktawów, Czikasawów i Naczezów”:

„Tradycja Czoktawów zawiera opowieść o rasie olbrzymów, która w dawnych czasach zamieszkała w stanie Tennessee, i z którą ich przodkowie walczyli, kiedy przybyli do Mississippi podczas migracji z zachodu. Tradycja mówi, że Nahullo (rasa olbrzymów) miała cudowną posturę”.

Cushman powiedział, że termin „Nahullo” zaczął być używany do opisywania wszystkich białych ludzi, ale pierwotnie odnosił się do gigantycznej białej rasy, z którą Czoktawowie nawiązali kontakt, kiedy po raz pierwszy przekroczyli rzekę Missisipi. Mówiono, że Nahullo byli kanibalami, których zabijano, gdy tylko nadarzyła się okazja.

Komanczowie z kolei przedstawili następującą relację o rasie białych olbrzymów w 1857 roku:

„Niezliczone księżyce temu, rasa białych ludzi, wysoka na 10 stóp i o wiele bardziej potężna, niż wszyscy biali ludzie żyjący teraz, zamieszkała tutaj w naszym kraju, rozciągającym się od wschodu do zachodzącego słońca. Ich fortyfikacje obronne wieńczyły szczyty gór, chroniąc ich zaludnione miasta położone w dolinach. Doskonalili każdy inny naród, który rozkwitał, albo przedtem, albo potem, w najrozmaitszych formach rzemiosła – byli odważni i wojowniczy – władali twardą ręką ziemią, którą wyrwali jej starożytnym posiadaczom”.

Pozytywne relacje między ludźmi i gigantami skończyły się, kiedy zapomnieli oni o sprawiedliwości i miłosierdziu i stali się zbyt pyszni. Wielki Duch- wedle relacji- zniszczył zgorszony lud, a wszystko, co zostało z jego społeczeństwa, to kopce wciąż widoczne na płaskowyżach.

Ciekawymi relacjami dotyczącymi gigantów dysponują również Navahowie opisujący nieznane istoty, jako „Królewska rasa białych olbrzymów obdarzona technologią górniczą, która dominowała na Zachodzie, zniewalająca mniejsze plemiona i mająca swe fortyfikacje w obu Amerykach. Nahahowie nie podają konkretnej przyczyny zniknięcia gigantów. Ich zdaniem dawny lud albo zwyczajnie wyginął, albo „wrócił z powrotem do ​​niebios”, co sugeruje pozaziemskie pochodzenie tajemniczej rasy.  Nawahowie mieli rację, co do obszaru ziemi zamieszkanej przez gigantów.

                   Wiele niespokrewnionych ze sobą amerykańskich plemion rozpowszechniło podobną opowieść o rasie gigantów, która żyła wśród ludzi.

Dowodem tego są podania plemienia o nazwie Manta z Peru. W 1553 r. hiszpański kronikarz Pedro Cieza de León napisał w „Kronice Peru” o legendarnych gigantach opisanych przez rdzennych mieszkańców Manty: „Istnieją jednak doniesienia o gigantach w Peru, którzy wylądowali na wybrzeżu w punkcie Santa Elena”. Tubylcy nawiązują do następującej tradycji, którą otrzymali od swoich przodków z bardzo odległych czasów:

„Przybyli na wybrzeże, w łodziach z trzciny, dużych jak wielkie statki, w grupie ludzi o takich rozmiarach, że od kolan w dół ich wysokość była równie wysoka, jak cała wysokość zwykłego człowieka, chociaż mógł być on dobrej postawy. Ich kończyny były proporcjonalne do zdeformowanych rozmiarów ich ciał i potworne było widzieć ich głowy, z włosami sięgającymi ramion. Ich oczy były duże jak małe talerze”.

León powiedział, że nawyki seksualne olbrzymów buntowały tubylców, a niebiosa ostatecznie zniszczyły gigantów z powodu ich zachowania. Przytoczone ustne tradycje są o prawda krótkie, ale bardzo jednoznaczne i konkretne- przynajmniej większość z nich zawiera bowiem dokładne opisy gigantów i miejsce ich przebywania.

Oczywiście trudno dowieść o istnieniu rasy gigantów, ponieważ zwyczajnie brakuje nam większej ilości szczątków tego wymarłego gatunku człowieka. Osobiście dysponuję trzema zdjęciami (autentycznymi) przedstawiającymi czaszkę i szkielety nienależące do „zwykłych” ludzi. Szczątki pochodzą z Ameryki Południowej, z Kolumbii i liczą ok. 11 000 lat. Jeżeli chodzi o pochodzenie rasy bardzo wysokich istot chyba nie trzeba być wyjątkowo bystrym, żeby stwierdzić, że ich rodowód jest zupełnie inny, niż Homo sapiens.

Według mnie, czytając różne mity i legendy, giganci są owocem ( tak jak i my) inżynierii genetycznej zastosowanej przed setkami tysięcy lat. Być może olbrzymi byli niechcianym dzieckiem obcych, którzy z czasem pozostawili ich na pastwę losu. Co prawda w starożytności zajmowali oni ważne stanowiska u władzy (np. Gilgamesz), o czym można przekonać się śledząc samą sztukę naszych przodków, którzy odzwierciedlili rozmiary dawnych władców, niemniej jednak bogowie w większości skłaniali się raczej w stronę unicestwienia olbrzymów. Być może głównym powodem były „wynaturzone” zachowania wielkoludów i ich ogromna siła, co czyniło gigantów wręcz niepowstrzymanymi maszynami do zabijania, stanowiąc zagrożenie dla samych „rodziców”.

                                  Według legend Tennessee, to stan w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych,                        gdzie obecni byli giganci.

Tajemnica olbrzymów wciąż jest aktualna. Relacje dotyczące tej niezbadanej rasy są niezwykle prawdopodobne, lecz brakuje wciąż fizycznych obiektów badań, czyli szczątków. Czy kiedykolwiek dojdzie do ujawnienia nieznanych nam faktów skrywanych przez nielicznych akademickich naukowców znających prawdę?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s