Starożytne miasto w centrum Meksyku

 

Do niecodziennego odkrycia doszło w Meksyku, w mieście o tej samej nazwie. Archeolodzy natknęli się na ruiny z czasów panowania Azteków. Do znaleziska doszło w samym centrum metropolii.  

 Naukowcy odkopali ogromną świątynię poświęconą bogowi wiatru. Dodatkowo oczom badaczy ukazało się boisko do gry w piłkę, na którym dawniej rozgrywano śmiertelne mecze. Archeolodzy ujawnili swoje odkrycie w środę, siódmego czerwca dwa tysiące siedemnastego  roku. Według zapisków po raz pierwszy boisko zobaczył hiszpański konkwistador Hernan Cortes w 1528 roku, który zaproszony został przez azteckiego władcę Montezumę.

Na miejscu odkryto 32 zestawy ludzkich kręgów szyjnych, które stanowią pozostałości po rytualnym ścinaniu głów. Jeżeli chodzi o odkopaną strukturą, zachowała się tylko jego część, a mianowicie schody i część trybuny. Według uczonych długość boiska wynosiła ok. 50 metrów. Tymczasem świątynia zbudowana została w kształcie półokręgu ustawionym na jeszcze większej prostokątnej podstawie. Niegdyś cała budowla mierzyła 4 metry długości, a jej średnica wynosiła 34 metry.

Aż do 1985 roku, w miejscu odkrycia stał hotel, który runął w wyniku trzęsienia ziemi. Już wtedy właściciel placówki zauważył starożytne zabudowania i zawiadomił Narodowy Instytut Archeologii i Historii. Badacze twierdzą, że sztuczne struktury wzniesiono pomiędzy 1486 a 1502 rokiem n.e. Oficjalnie mówi się o otwarciu miejsca dla zwiedzających, jednak dotychczas nie ujawniono żadnej konkretnej daty.

Źródło:
https://phys.org/news/2017-06-ancient-aztec-temple-ball-court.html#jCp

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Starożytne miasto w centrum Meksyku

  1. Pingback: Imperium Azteków- Tenochtitlan | Alternatywna Rzeczywistość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s