Megality z Rosji. Ślady po dawnej cywilizacji?

 

Na całej kuli ziemskiej istnieją budowle megalityczne składające się z ogromnych, obrobionych bloków skalnych. Ich wiek datuje się oficjalnie na kilka tysięcy lat. Do najbardziej tajemniczych i fascynujących konstrukcji tego typu należą te znajdujące się na terenie dzisiejszej Rosji.

Najcięższy blok skalny, który został w przeszłości sztucznie obrobiony zlokalizowany jest w Libanie w Baalbek i waży ponad jedną tonę. W ogóle kompleks świątynny w tym miejscu jest imponujący, ponieważ odkryto wiele potężnych megalitów i trylitów (połączenie trzech megalitycznych bloków skalnych) liczących kilka set kilogramów. Kiedy rozmawiałem z jednym z archeologów przeprowadzających prace w Baalbek powiedział mi, że aż trudno uwierzyć, że to człowiek był odpowiedzialny za to co, możemy podziwiać na tamtejszym stanowisku archeologicznym. Zaznaczam, że wspomniany badacz należy do naukowców podążających oficjalną wersją historyczną.

W Baalbek megality ważą ponad 1000 kilogramów

Jeżeli chodzi o megality z Rosji sprawa wygląda znacznie ciekawiej. Pierwszą fundamentalną kwestią jest fakt, że bloki kamienne, który występują za naszą wschodnią granicą ważą znacznie więcej, niż te z  Baalbek. Różnica jest wręcz niewiarygodna, bo przeciętny blok z terenów dzikiej Rosji jest od 2 do 3 razy cięższy. Jeżeli założymy, że kamienie, a raczej całe fragmenty skał były obrabiane, to od razu należy wykluczyć ingerencję prymitywnych ludzi, którzy żyli niegdyś na opisywanej ziemi. Inną sprawą jest wiek tych struktur, ponieważ w tradycyjnym nurcie historycznym badacze nie wspominają o żadnej zaawansowanej cywilizacji wywodzącej się z Syberii- tam właśnie znajdują się bloki. Czyżby zatem megality syberyjskie były pozostałością po kulturach technicznych sprzed wielu tysięcy lat? Może milionów…

Megality rozmieszczone są głęboko w syberyjskich górach, w miejscu o nazwie Gornaya Shoria. Według zdecydowanej części geologów skały, jakie tam spotykamy zostały uformowane podczas procesów geologicznych i wietrzenia. W wyniku działania sił tektonicznych i uwolnienia wysokiego ciśnienia powierzchnia skał przypomina wydaje się być  sztucznie obrobiona ( poszczególne skały mogą zawierać nawet kąty proste). Co ciekawe, w okolicach megalitów dochodzi do zakłócenia pracy magnesów, które wariują z niewiadomego powodu. Jak już wspomniałem bloki skalne posiadają kąty proste, płaską, wygładzoną  powierzchnię oraz ostre krawędzie. Niektóre „zabudowania” przypominają mury cyklopowe spotykane np. w Ameryce Południowej, stanowiące pozostałości po starożytnych (albo prehistorycznych) cywilizacjach.

Po raz pierwszy megality ze wschodniej Syberii znalazł i sfotografował Georgy Sidorov w 2013 roku. Odkrycie Rosjanina wywołało w kręgach akademickich dyskusje, jednak tak naprawdę megality pozostają tematem tabu. Megalitycznych „budowli” na Syberii jest wiele, ja osobiście patrzę na całą sprawę z boku, to znaczy nie biorę żadnej ze stron. Według mnie niektóre z formacji są dziełem sztucznej ingerencji, co do niektórych mam wątpliwości. Obecnie nawiązuję kontakt z geologami, którzy mogliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu określenia pochodzenia bloków skalnych.

Na przykład archeolog John Jensen wyjawił, że nie istnieją żadne konkretne pomiary megalitów, ale ich pobieżne oględziny wskazują, że są one największymi na Ziemi, dochodząc do 3 – 4 tysięcy ton. Poniżej prezentuję zdjęcia z Gornaya Shoria oraz porównuje tamtejsze formacje do megalitów z innych miejsc na planecie. Być może kiedyś świat naukowy zajmie się na poważnie tematem megalitów z Syberii. Na dzień dzisiejszy w zasadzie nic nie wiemy, spekulacji pełno, a konkretów jak na lekarstwo. Niemniej jednak poniższe fotografie są nader interesujące.

 

 

Trzy powyższe zdjęcia przedstawiają typowy krajobraz górzystej, wschodniej Syberii. Skały tam obecne nazywane są megalitami, ponieważ nie przedstawiają zwartego monolitu, ale fragmenty skalne pocięte w bloki kamienne. Przypominają mur cyklopowy typowy dla kultur Ameryki Południowej (poniżej).

.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa ta skała została obrobiona sztucznie. Podobne struktury (u dołu) istnieją na terenie Polski i zostały odnalezione przez dr Franca Zalewskiego.

Powyższe zdjęcie przedstawia obrobiony sztucznie blok skalny w kształcie kołyski.

Pozostałe megality Rosji można zobaczyć na poniższym filmie:

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Megality z Rosji. Ślady po dawnej cywilizacji?

 1. gnago pisze:

  Autorze zlituj się i stosuj transkrypcję polską nazw i słów w językach słowiańskich ta anglosaska jest idiotyczna

 2. Deceptikon pisze:

  @ „Najcięższy blok skalny, który został w przeszłości sztucznie obrobiony zlokalizowany jest w Libanie w Baalbek i waży ponad jedną tonę. W ogóle kompleks świątynny w tym miejscu jest imponujący, ponieważ odkryto wiele potężnych megalitów i trylitów (połączenie trzech megalitycznych bloków skalnych) liczących kilka set kilogramów. ”
  @ wkradł się błąd > chodzi zapewne o „Kamień Południa” ale on waży trochę więcej niż „ponad jedną tonę”, a mianowicie 1170 ton … „Potężne megality i trylity” też ważą zapewne więcej niż kilka set kilogramów …

 3. sds pisze:

  Drogi autorze, pomylily Ci sei tony z kilogramami. Troche wiedzy i samokrytycyzmu by sie przydalo.

 4. Michał pisze:

  W drugim akapicie jest błąd. Ten blok z Baalbek nie waży jedną, a tysiąc ton.

  Ten kamień na zdj. nr 8 wygląda raczej jakby leżał pod jakimś ciekiem wodnym, który wyżłobił w nim to wgłębienie. Posiada nawet odpływ.

  Te pozostałe zdjęcia moim zdaniem nie przypominają nic intencjonalnego. Chociaż może się mylę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s