Nieznane sanktuarium Templariuszy

 

Tajemnicze sanktuarium usytuowane w mrocznych podziemiach, w których odprawiane są czarno magiczne rytuały ku czci Szatana. Brzmi dosyć zatrważająco, ale nie jest to wstęp do żadnego horroru. To rzeczywistość rodem z Anglii, a mówiąc dokładniej z miasteczka Shropshire.

Ostatnie fascynujące odkrycie stanowi nieznane dotąd sanktuarium znajdujące się około jednego metra pod poziomem ziemi. Miejsce wykonane ludzką ręką liczy 700 lat i należało niegdyś do legendarnych Templariuszy. Podobno członkowie Zakonu stworzyli podziemny system tuneli  w celu uniknięcia prześladowań za odprawianie rytuałów.

Templariusze byli jednym z najbardziej znanych zakonów rycerskich średniowieczu. Źródłem ich sławy nie były tylko waleczność na polu bitwy, ale także bogactwa, jakie zostały zgromadzone przez nich w okresie wypraw krzyżowych. Zakon Templariuszy  założono około 1118-1119 roku w Jerozolimie przez francuskiego rycerza Hugh des Payens. Często postrzegane jako „tajne stowarzyszenie” Templariusze zostali powiązani z posiadaniem i ukrywaniem wielu tajemnic, skarbów i ważnych zabytków religijnych utraconych w ciągu wieków, takich jak Święty Graal, Arka Przymierza, a także Całun Turyński.

                                                                                      wejście do sanktuarium

Według legendy właśnie to Templariusze założyli Caynton Caves, czyli podzimne, sztucznie stworzone komory. Wejście do sanktuarium jest niepozorne, ale kiedy już dostaniemy się do środka naszym oczom ukażą się sieci chodników i łuków wykutych w piaskowcu. Niektóre z części jaskini są tak ciasne, że aby przedostać się dalej trzeba czołgać się na rękach lub klęcząc ( być może był to element odprawianych rytuałów satanistycznych) .

 

Ściany komór ozdabiają sigilie i bardziej współczesne graffiti. Wiele podań wskazuje na to, że właśnie w tych podziemiach odprawiano czarną magię. Z Caynton Caves korzystali prawdopodobnie również Druidzi.

Aż strach pomyśleć, co mogło się tam dziać, gdy obiekt był wykorzystywany regularnie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s