Trójpalczasta dłoń z Peru

3-fingered-mummified-hand

Na pustyni peruwiańskiej odnaleziono trójpalczastą dłoń składającą się z sześciu kości w każdym palcu. Badania przeprowadzone przez fizyka w Cusco, ujawniły również, że dłoń pokryta jest skórą. Początkowo sądzono, że obiekt jest jedynie wytworem ludzkich rąk.

Fragment ciała odnalazł mieszkaniec Peru, który przekazał go niezależnemu badaczowi zajmującemu się tematem starożytnych cywilizacji- Brian’owi Foersterowi. Podobno przedmiot znajdował się pierwotnie w tunelu na pustyni w południowym Peru. Według relacji odkrywcy, tunel był zamknięty przez ogromny kamień, a w jego wnętrzu znajdowały się dwa sarkofagi zawierające szczątki ciała pokryte gliną. Gdy fragment ręki trafił do Foerstera, ten od razu oddał go do analizy. Zadania przebadania dłoni podjął się anonimowy fizyk z Cusco, który nie chciał ujawnić swoich danych personalnych. Obiekt poddano prześwietleniu rentgenowskiemu, które wykazało, że posiada on aż sześć kości w każdym z trzech palców, podczas gdy typowa ludzka ręka ma tylko trzy kości!

x-ray-of-the-3-fingered-hand

Jak już wspomniałem we wstępie badania wykazały jednoznacznie, że dłoń jest autentyczna, ponieważ składa się z prawdziwych kości i skóry.

a-nail

Największą ciekawostką, a zarazem zagadką jest fakt, że trójpalczasta dłoń należy zwykle do zwierząt zwanych trydaktylami. Większość z nich to gady lub ptaki- wśród ssaków wyjątkiem jest nosorożec. Zmumifikowana dłoń z Peru nie jest własnością żadnej z wymienionych wyżej grup zważywszy na fakt, że wyposażona jest w ludzkie paznokcie. Wszystkie ssaki naczelne mają pięć palców u rąk i stóp, z wyjątkiem małpy pajęczej (?), która ma cztery palce. Zatem znalezisko jest niewiarygodną anomalią, której nie da się wyjaśnić w oparciu o standardową wiedzę naukową (po raz n-ty).  Z resztą naukowiec przeprowadził badania powiedział podobno, że dłoń należała do istoty żywej innej, niż wszystkie znane formy życia. Obecnie w planach jest badanie węglem radioaktywnym w celu oceny wieku przedmiotu oraz ustalenie DNA. Być może kiedyś dowiemy się na temat więcej…

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s