Młody Kanadyjczyk odkrywa nieznane miasto Majów

bv0dyhmiiaav7-y

Żyjemy w czasach przełomowych, kiedy dzieją się rzeczy mające na celu obalić dotychczasowy porządek i zmusić nas do budowy cywilizacji opartej na zupełnie innych, zdrowych fundamentach. Aby tego dokonać potrzebne jest zupełnie nowe spojrzenie na rzeczywistość. Plan „nowej cywilizacji” zakłada też odkrycie prawdy o korzeniach ludzkości.

Mogłoby się wydawać, że przełomowych odkryć są zdolni dokonać rutynowani badacze, naukowcy, którzy zajmują się określoną dziedziną przez co najmniej kilkanaście lat. Myślimy, że, aby zrewolucjonizować dany obszar życia potrzebna jest ogromna wiedza uzyskiwana latami. Jak się jednak okazuje nic bardziej mylnego. Rzeczywistość pokazuje, że nic nie stoi na przeszkodzie, by młody, niedoświadczony, ale pełen zapału, inteligentny i pracowity chłopiec (!) postawił świat nauki w zdumienie.

the-15-year-old-kid-who-found-a-lost-mayan-city-says-his-critics-are-jealous                                   William podczas prezentacji na konferencji naukowej

15- letni William Gadoury z Kanady (Quebec) odkrył nieznane do tej pory miasto Majów wykorzystując położenie konstelacji gwiezdnych na niebie. Chłopiec porównał więcej niż 100 miast Majów ze znanymi obecnie konstelacjami zodiakalnymi. Analizie poddał 117 miast Majów rozsianych w Meksyku, Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru. Poszczególne miasta pasowały idealnie z gwiezdną mapą, oprócz jednej, brakującej osady w konstelacji, która odpowiada miastom: Calakmul i El Mirador. Oprócz tego, młody badacz wskazał potencjalną lokalizację zaginionego miasta w Campeche w Meksyku, na podstawie analizy położenia gwiazdy, która swoim położeniem odpowiada właśnie wymienionemu wyżej miastu. Gadoury nazwał wykrytą przez siebie osadę mianem K’aak Chi, czyli „Ogniste Usta”, która według obserwacji zdjęć należy do jednego z największych miast Majów.

Zdjęcie satelitarne miejsca, przygotowane przez Armanda LaRocque, ujawniło piramidę oraz grupę mniejszych budynków- tak przynajmniej wynika z obserwacji fotografii.  Oczywiście, aby jednoznacznie potwierdzić odkrycie, potrzebna są dalsze badania, tym razem już terenowe.

Zdjęcia satelitarne ujawniające prawdopodobne sztuczne struktury:

1462997780716

satellite

Astronom i antropolog- Anthony Aveni- „ojciec” archeoastronomią powiedział, że „idea mapy, takiej jaką znamy, w formie skalowanej reprezentacji geograficznej rzeczywistości należy do koncepcji współczesnej cywilizacji zachodniej. Tak naprawdę jednak kosmos jest oczywiście związany z rozplanowaniem budowli na Ziemi, ale nie z precyzją, jaką zakłada Gadoury”.

Z kolei Francisco Estrada-Belli, który specjalizuje się w majańskiej archeologii jest zdania, że tylko wyspecjalizowane urządzenia do teledetekcji, jak LiDAR jest w stanie wykryć, czy anomalia jest faktyczna. Zaznacza przy tym, że idea zaginionego miasta jest bardzo prawdopodobna. Jego zdaniem setki miast Majów wciąż czekają na odkrycie. Gadoury zaprezentował swoje znaleziska na konferencji naukowej w 2014 roku. Co ciekawe, odkryciem chłopca zainteresowała się Kanadyjska Agencja Kosmiczna, która zaproponowała mu własne zdjęcia satelitarne, natomiast sam Estrada zaprosił Kanadyjczyka do wzięcia udziału we wspólnej ekspedycji we wskazane przez chłopca miejsca.

William po okresie ciszy, postanowił zabrać głos w sprawie swoich badań. W wywiadzie przyznał m.in., że w przyszłości pragnie zostać astronomem lub archeologiem. Co więcej, stwierdził odważnie, że naukowcy są zazdrośni i często przerażają ich nowe koncepcje (pełna zgoda 🙂 ). Wyjawił również, że do zorganizowania wyprawy badawczej potrzebuje ok. 100 000 $. Po mimo wielu nieprzychylnych komentarzy ze strony szanowanych uczonych, młody badacz nie podda się, by ujawnić prawdę na temat Majów.

Miejmy nadzieję, że ten młody człowiek zrealizuje swoje marzenia, a my będziemy dzięki jego pracy mądrzejsi. Jak widać, dotychczasowy establishment naukowy jest coraz bardziej bezsilny wobec nowo odkrywanych faktów.

Źródła:

http://news.nationalgeographic.com/2016/06/lost-maya-city-mexico-william-gadoury-satellite-discovery-archaeology/

http://news.nationalgeographic.com/2016/05/20160511-Maya-Lost-City-Canadian-Teen-Discover-Constellations-Archaeology-Satellite-Stars-Gadoury/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s