Pewnego dnia na Marsie…

 

mars

... rozkwitała cywilizacja, której postęp techniczny przekraczał naszą wyobraźnię. Istoty zamieszkujące Czerwoną Planetę cieszyły się dobrodziejstwami swojego świata. W tamtych czasach, odległych nam Ziemianom, Mars wypełniony był oceanami, rzekami, jeziorami, florą i fauną. Aż pewnego dnia nadeszła katastrofa, straszny kataklizm: ziemia się zatrzęsła, z nieba spadły ogniste głazy. Planeta umarła.

Na temat Marsa napisano już wiele książek, artykułów, raportów naukowych i tak dalej. Nie zmienia to jednak faktu, że historia tej planety wciąż inspiruje i działa jak magnes, przyciągając swoimi tajemnicami. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ukazało się mnóstwo zdjęć tej planety, które prezentują niejednokrotnie co najmniej zastanawiające obrazy.

Przede wszystkim na uwagę zasługują obiekty, które można rozpatrywać w kategoriach stworzonych przez istoty inteligentne. Na temat piramid marsjańskich już pisałem tutaj:  https://lukaszkulak92.wordpress.com/2016/01/12/o-co-chodzi-w-poszukiwaniu-zycia-pozaziemskiego/, natomiast w niniejszym artykule chciałbym omówić pozostałe struktury, które można potraktować jako ruiny miast i budowli na powierzchni Marsa. Ponieważ dosyć dobrze poznałem cywilizacje rozwijające się niegdyś w Mezopotamii, głównie chodzi o Sumer, to przyglądając się zdjęciom z Marsa uderzyło mnie podobieństwo pomiędzy szczątkami zabudowań, jakie znajdujemy na Bliskim Wschodzie   i „dziwnymi” strukturami obecnymi na czwartej planecie Układu Słonecznego. Na poniższym zdjęciu widać od lewej ruiny odkopane na terytorium Iranu, natomiast po prawej stronie zamieszczono fotografię przedstawiającą coś bardzo podobnego- dostrzec można zakopane struktury zniszczonej budowli. W oczy (przynajmniej moje) rzuca się specyficzny układ obserwowanych elementów, tak jakby były to fundamenty, bądź pozostałości po zabudowaniach.

ruiny-miasta

ruiny-budowli

Podobne wrażenie odnoszę, gdy przyglądam się pozostałym zdjęciom:

ruiny-miasta-2

ruiny-miasta-3 Na powyższych fotografiach widać obszar, niby mało interesujący, jednakże bliższa analiza daje ciekawe wnioski. Otóż za równo na pierwszym, jak i na drugim zdjęciu dostrzegamy przede wszystkim dwie charakterystyczne kwestie. Naszym oczom ukazuje się bowiem powierzchnia względnie gładka uformowana w procesach geologicznych oraz charakterystyczne pofałdowania widoczne niedaleko, które do złudzenia przypominają szczątki po sztucznych strukturach- fragmentach ścian itd. Jeżeli ktoś kiedykolwiek obserwował, w jaki sposób wyglądają ruiny po kulturze starożytnych Sumerów, ten od razu załapie o co chodzi.

sumarian-ziggurat                                      Zdjęcie z lotu ptaka przedstawiające sumeryjskie miasto Ur, wraz z Zigguratem i innymi strukturami. Podobieństwa do marsjańskich „budowli” jest zadziwiająca

3291477100000578-0-image-m-6_1458981411051                                Ruiny z Palmyry: gdybyśmy oddalili obraz na znaczną odległość, ruiny z Syrii wyglądałyby znacznie mniej przekonywająco. Porównując to zdjęcie z fragmentami ruin z Marsa zauważamy ewidentne podobieństwa 

Oczywiście, to co znajduje się na Marsie jest w dużo gorszym stanie, niż ruiny zlokalizowane na Ziemi, co walnie przyczynia się do trudności ze zidentyfikowaniem struktur marsjańskich. Kolejnym ciekawym porównaniem są ruiny zabudowań znalezionych w Iranie z obcymi, marsjańskimi formacjami.

ruiny-miasta-4

Jeszcze bardziej przekonywujące zbieżności zachodzą pomiędzy poniższymi strukturami. Jeżeli poprzednie zdjęcia Was nie przekonały to te są naprawdę mocne. Aż trudno nie zinterpretować tych formacji na Marsie, jako po prostu zasypane i zrujnowane fragmenty budowli.

 

ruiny-miasta-porownanie

porownanie-2

 

Podobnych fotografii jest w sieci jeszcze więcej i dużo wskazuje na to, że na Marsie faktycznie zachowały się ślady po cywilizacji, które tam istniały. Wielu naukowców (nawet polskich, jednym z nich jest pan Andrzej Prószyński: http://matematyka.ukw.net.pl/ap/mars1.html) odważnie mówi i pisze na temat fragmentów budynków, czasem bardzo ciekawych, jakie dostrzegamy na powierzchni innych planet, np. na Marsie. Niestety oficjalna teoria dotycząca rozwoju inteligentnego życia w kosmosie wciąż zakłada, że tylko na Ziemi wyewoluowały istoty zdolne do stworzenia kultury i cywilizacji.

Wbrew powszechnie panującej opinii, ludziom, którzy doskonale zdają sobie sprawę z prawdy na ten temat, nie chodzi o manipulowanie świadomością ludzkości (to interesuje tzw. ludzi cieni). Naukowcom zaangażowanym w różne projekty badawcze zależy głównie na miejscu pracy i co miesięcznej wypłacie. Kiedy rozmawiałem kiedyś z jednym z uczonych powiedział mi coś w tym stylu: „Zobacz. Wyobraź sobie, że szanowany profesor ze znanej uczelni odkrywa coś, co zupełnie zmienia panujący światopogląd naukowy. W pierwszej chwili jest podekscytowany, skłonny do publikacji własnych badań. Z biegiem czasu, gdy dostrzega, jak bardzo jego odkrycia odbiegają od utartych standardów, zaczyna mieć jednak wątpliwości. W końcu myśli sobie: „Jeżeli to nagłośnie, zostanę skompromitowany przez środowisko naukowe, to po prostu nie przejdzie, wyrzucą mnie z pracy i nie starczy mi pieniędzy na życie”.

W taki oto sposób nie ukazują się raporty dotyczące wielu arcyciekawych zagadnień na polu nauki. Z jednej strony strach o byt materialny jest zrozumiały, z drugiej jednak strony im dłużej dryfujemy od prawdy, tym w większą popadamy iluzję (zakłamanie), którą sami tak naprawdę tworzymy.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmos. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s