Aluminiowy przedmiot sprzed 250 000 lat?

 

piece-of-aluminum

W 1973 roku w Rumunii, w mieście Aiud odkryto niezwykły artefakt, który jak się okazało podważa oficjalne teorie dotyczące przeszłości cywilizacji na Ziemi. Według badaczy, którzy przeprowadzili datowanie, przedmiot może mieć nawet 250 000 lat.

Aluminiowy obiekt odnaleźli dwaj robotnicy podczas prac na wybrzeżu rzeki Marusza, nieopodal miasta Aiud, w centralnej Rumunii. Według Daily Mail, na głębokości 10 metrów pod powierzchnią ziemi. Kiedy do głosu doszli archeologowie, okazało się, że istnieją trzy przedmioty: ogromne kości, należące do ogromnego wymarłego ssaka, który zmarł 10 – 80 tys. lat temu oraz tajemniczy aluminiowy obiekt nieznanego pochodzenia.

Na pierwszy rzut oka (już!) wydawał się być kawałkiem metalu wykonanym ręcznie, bądź fabrycznie. Jego wymiary to: 20 cm długości, 12,5 cm szerokości i 7 cm grubości.  Na początku myślano, że był to fragment siekiery, ale szybko wycofano podobną możliwość. Po przebadaniu obiektu, stwierdzono natomiast, że był on częścią jakiegoś systemu mechanicznego.

Badania, których celem było ustalenie wieku artefaktu dały nieoczekiwane rezultaty. Wykazały one bowiem, że przedmiot z Aiud wykonano z 12 różnych metali, a w 90% jest to aluminium. Rumuńscy naukowcy oszacowali wiek opisywanego metalowego przedmiotu na 250 000 lat, jednakże inni eksperci doszli do nieco innych wniosków, ponieważ według ich analizy obiekt może mieć od 400 do 80 000 lat, co i tak zmienia powszechnie akceptowane hipotezy akademickie.

Techtimes.com podaje informacje, że aluminium w formie metalowej zaczęto produkować jakieś 200 lat temu. Aluminium w historii ludzkości od zawsze odkrywało bardzo istotną rolę. Warto powiedzieć, że ceramika wytwarzana przez dawne kultury była „produkowana” z gliny bogatej w aluminium, wśród cywilizacji mezopotamskich używano aluminiowych soli do preparowania barwników i medykamentów. W czasach starożytnych aluminium było niezwykle ważnym pierwiastkiem, wykorzystywanym przez najbardziej zamożne i wpływowe kręgi osób. Aluminium było cenione bardziej, niż złoto.

Pomimo tego, oficjalnie przyjmuje się, że aluminium jako metal nie został odkryty do 1800 roku. Dzieję się tak, dlatego, że aluminium nigdy nie występuje naturalnie w formie metalicznej.

top-10-ufo-sightings    Być może aluminiowy element był częścią technologii obcych…

Jakie było zastosowanie przedmiotu z Rumunii? Tego nie wiem nikt. To znaczy istnieją teorie bez potwierdzenia. Historyk Mihai Wittenberger stwierdził, że mógł być on użyty jako część podwozia pochodzącego z samolotu Messerschmitt Me 262, który był w użyciu podczas Drugiej Wojny Światowej. Tak więc, jak widzimy są całkiem ciekawe przesłanki wskazujące na to, że przedmiot pełnił funkcje techniczne. Kwestią otwartą pozostaje do czego konkretnie służył i kto go zaprojektował. Jeżeli założymy, że obiekt ma od 250 000 do 80 000 lat, to mamy ewidentny dowód na to, że w prehistorii działy się bardzo fascynujące rzeczy…

Źródła:

http://www.techtimes.com/articles/183145/20161021/did-aliens-visit-earth-25-000-years-ago-aluminum-piece-in-romania-hailed-part-of-ancient-ufo.htm

http://www.ancient-origins.net/

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s