Rozstrzygnięcie konkursu

 

wyniki_konkursu

Jest już rozstrzygnięcie konkursu. Jedyną osobą, która zdecydowała się na podjęcie wyzwania była Monika Bylicka, do której wędrują moje dwie książki!

Monika postanowiła przeprowadzić ze mną krótki wywiad widoczny poniżej. Gratulacje!

Wywiad Moniki Bylickiej z Łukaszem Kulakiem

„Cywilizacje pozaziemskie i Chrystus”

W poniższym wywiadzie poruszono kwestie związane z wpływem inteligencji kosmicznych na ludzkość. Głównym wątkiem rozmowy jest pochodzenie Chrystusa i jego związki z cywilizacjami pozaziemskimi.

1. Przedstawicielem jakich istot był Jezus?

Zacznę może od tego, że Jezus nie był tym, za kogo powszechnie się Go uznaje. Oficjalnie jest tak, że postać Chrystusa postrzega się w kategoriach całkiem przyziemnych, to znaczy zakłada się oczywiście, że został On posłany na Ziemię przez Boga, ale ogólnie postrzega się Jego postać, jako człowieka. Analizując wszystkie dostępne materiały okazuje się jednak, że prawda jest inna i Jezus był spokrewniony z jedną z wielu cywilizacji kosmicznych.

Wskazuje na to np. fakt, że na jednym ze średniowiecznych obrazów chrześcijańskich autorstwa Aerta De Geldera ukazany jest obiekt latający w postaci spodka asystujący (wysyła promienie) przy chrzcie samego Chrystusa. W tzw. przekazach channelingowych, przekazanych przez istoty pozaziemskie wspomniano, że Jezus był przedstawicielem tych kultur i jego zadaniem było podwyższanie świadomości ludzkości. To jest w ogóle długi i ciekawy temat, W jednym ze źródeł pozaziemskich napisano, że Zbawiciel pochodził od kultury zamieszkującej Syriusza (nie chodzi o tzw. Szaraki, ale o kogoś innego). Takich postaci jak Chrystus w historii Ziemi było wiele i ich misja i pochodzenie było podobne. Naczelnym celem tzw. Nauczycieli było ukazanie ludziom prawdy, której sami dostrzec nie potrafili.

2. Dlaczego Jezusa powiązano z religią mojżeszową?

Prawdopodobnie dlatego, ze Jezus zamieszkiwał tereny, na których ta religia powstała. Nie zmienia to jednak faktu, że kapłani kompletnie nie rozumieli Jezusa, a jego przekazy zawarte w Piśmie Świętym zostały w większości wypaczone. Czytając pewne wypowiedzi Chrystusa niejednokrotnie mamy wrażenie, że określone wypowiedzi są ze sobą niezgodne. Chrystus nie głosił żadnej religii opartej na dogmatycznym myśleniu oraz odprawianiu rytuałów i modłów, ale zachęcał ludzi do szukania prawdy, rozwoju osobistego, łamania dogmatów i odkrywania własnego potencjału duchowego, jakim dysponuje każdy człowiek.

3. Czy Jezus wiedział że połączyli jego poglądy z religią Jahwe i czy się na to zgodził?

Tego nie wiem. Jestem natomiast pewien, że odczuwał On brak zrozumienia wśród ludzi. Myślę, że Jezus doskonale rozumiał, że oczy ludzkości spowija zasłona niewiedzy. Tak nawiasem mówiąc, to dzisiejsze społeczeństwa wcale nie różnią się tak bardzo od ludów, które żyły 2 000 lat temu, ponieważ nadal tkwimy w pułapce rozumu, co przeszkadza w rozwoju świadomości.

4. Ile różnych ras odwiedzało ziemię w przeszłości?

Na pewno wiele, bardzo wiele. Trudno mi wymienić wszystkie, ale mówi się o istotach z Syriusza, Oriona, Plejad, Andromedy, Konstelacji Smoka, Łabędzia itd. Oczywiście każda rasa ma swoją charakterystykę za równo jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i cele na Ziemi. Mówi się o istotach gadoidalnych (smoczych, lub jaszczurkach), które zostały przedstawione np. w sztuce Sumerów, ale także wyróżniamy postaci humanoidalne wyglądające zupełnie jak my. Są też wzmianki o wysokich białasach pochodzących z Oriona: z angielskiego „Tall Whitees”. Wszystkie te kultury pozostawiły na tej planecie ślady po sobie, które stale odkrywamy.

5. Czy teraz już nas nie odwiedzają a jeśli odwiedzają to dlaczego nie tak fenomenalnie jak w przeszłości?

Ja sądzę, że oni cały czas nas odwiedzają, co więcej, nigdzie nie odlecieli! Kiedyś w dawnych czasach obiekt latający nie mógł przejść niezauważony wśród prymitywnej ludzkości. Dzisiaj chyba na nikim nie robi wrażenia przelot samolotu czy helikoptera, co oczywiście nie oznacza, że obcy nie przylatują na naszą planetę, bo jest dużo dobrze udokumentowanych tego typu wydarzeń. Chodzi generalnie o to, że strategia cywilizacji pozaziemskich w przeciągu ostatnich kilku tysięcy lat uległa zmianie. Faktem jest też, że kultury nieziemskie, te wysoko rozwinięte istnieją w innym wymiarze rzeczywistości, są to byty nie do końca fizyczne, dlatego obcowanie w naszej czasoprzestrzeni to jest jednak dla nich spore obciążenie. Problemem jest materializacja, dlatego Obcy często objawiają się w snach, sferze niefizycznej (OBE), bądź potrafią przenikać do rzeczywistości trójwymiarowej, ale pozostawać niezauważeni dla naszego wzroku.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moje wywiady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s