Akustyka starożytnych budowli

 

maxresdefault

Geniusz budowniczy naszych przodków niejednokrotnie przewyższa naszą obecną wiedzę w dziedzinie budownictwa. Starożytni i prehistoryczni mieszkańcy naszego globu wiedzieli bardzo dobrze, że dźwięk znacząco wpływa na zdrowie i stan świadomości człowieka.

Człowiekiem, który zajmuje się tzw. archeo – akustyką jest Paul Devereux, odwiedzający  dawne świątynie w celu analizy rytualnego użycia dźwięku. Podczas swoich badań natknął się na kurhany w Irlandii, które po mimo faktu, iż składały się z różnych materiałów i mają różne rozmiary, to wszystkie rezonowały na jednej określonej częstotliwości 111 Hz.

Badacz postanowił pójść o krok dalej i zbadać wpływ tej częstotliwości na mózg ludzki. Skan MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) sugeruje, że właśnie częstotliwość 111 Hz sprawia, że mózg wyłącza obszar mózgu odpowiedzialny za mowę i tymczasowo przełącza się z lewej półkuli do prawej, która odpowiada za intuicję, kreatywność, procesy holistyczne, wzmacniając stan medytacyjny lub trans.

Dalsze badania wykazały, że megalityczne budowle na terenie Wlk. Brytanii podtrzymują częstotliwość dźwięku na poziomie 95 – 120 Hz. Tego typu właściwości można przypisać też innym budowlom starożytnym na Ziemi.

hypogeum-malta

Maltańskie Hypogeum to świątynia wydrążona w skale 3600 – 2500 lat p.n.e. (oficjalnie) i zajmująca powierzchnię 500 m2. Co ciekawe, najniżej położone pomieszczenie znajduje się na głębokości 11 metrów pod powierzchnią ziemi. W Komnacie Wyroczni zarejestrowano częstotliwość 111 Hz. Zatem ok. 7000 lat temu istniała na Ziemi (na Malcie) niesamowita kultura, która rozkwitała w pokoju i harmonii przez 2 500 lat. W pozostałościach po tej cywilizacji nie odnaleziono żądnych broni, ani struktur obronnych. Analiza kości mieszkańców prehistorycznej Malty wykazały, że ludzie prowadzili zdrowy tryb życia. Religią wyznawaną w na terenie Malty był kult Wielkiej Bogini Matki.

hypogeum-1

Jej kult polegał nie tyle na oddawaniu czci jakiemuś bliżej nieokreślonemu bóstwu, ale czczeniu planety Ziemia (oddawaniu jej szacunku), doświadczaniu boskości, za równo żeńskiej i męskiej energii, kultywowaniu naturalnych rytmów i cykli Słońca, Księżyca i Ziemi oraz zmian pór roku. Neolityczni mieszkańcy planety z pewnością nie byli prymitywnymi dzikusami.

hypogeum

 A więc w już tak dawnych czasach istniała kultura, którą charakteryzował nie tylko postęp w dziedzinie budownictwa, ale także wiedza na temat funkcjonowania mózgu oraz wpływu dźwięku na nasz biologiczny komputer. Czy te odkrycia, nie wykazują jednoznacznie, że rozwój cywilizacji na Ziemi przebiegał zdecydowanie inaczej, niż powszechnie przyjmują akademiccy uczeni?

hypogaeum-kammer-im-felsengrab-malta

Zmiana stanu świadomości, jaka związana jest ze zwiększoną aktywnością prawej półkuli mózgowej, oznacza połączenie z Wyższym Ja człowieka, co prowadzi do transformacji, jeżeli chodzi o podejście do życia. Okres prehistoryczny charakteryzował się brakiem wojen i konfliktów- w przeciwieństwie do okresu starożytnego, co oznacza, że to w prehistorii, a nie w starożytności żyli znacznie bardziej świadomi ludzie. Działania i praktyki dawnych mieszkańców Ziemi wskazują, że byli oni nastawieni na rozwój, a nie destrukcję (w przeciwieństwie do naszej obecnej cywilizacji).

Jestem przekonany, że mądrość i inteligencję naszych przodków można wykorzystać w naszym dzisiejszym świecie zdominowanym przez chciwość, zawiść, znieczulicę i agresję.

Źródło:

http://www.ancient-origins.net/unexplained-phenomena/healing-sound-ancient-temples-111hz-006749

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s