Nowe odkrycia zaprzeczają oficjalnej wersji dotyczącej zasiedlenia Ameryki Północnej

Excavations_0

Prace archeologiczne prowadzone w Teksasie przyniosły sensacyjne odkrycia. Odkryto bowiem prehistoryczne narzędzia datowane na 16 700 lat, które zaliczają się do najstarszych przedmiotów wytworzonych przez ludzi na zachodzie. Dotychczas uważano, że najwcześniejszymi mieszkańcami kontynentu amerykańskiego była kultura Clovis datowanej na 13 500 lat.

Obecnie jednak, nowo odkryte artefakty podważają oficjalną teorię, zapewniając jednocześnie dowody na to, że zasiedlenie Ameryki przez ludzi miało miejsce znacznie wcześniej. Narzędzia znalezione zostały na północ od miasta Austin w Teksasie, w Gault, w mulistej wodzie na głębokości jednego metra. Zidentyfikowano łącznie więcej niż 90 kamiennych przedmiotów oraz ludzkie szczątki w postaci fragmentów zębów. Jak już wspomniałem, odkrycia zmieniają naszą wiedzę na temat historii Północnej Ameryki. Dr. D.Clark Wernecke, dyrektor Gault School of Archaeological Research na konferencji antropologicznej w 2015 powiedział:

„Najważniejszym wnioskiem jest fakt, że ludzie przebywali na terenie Nowego Świata znacznie wcześniej, niż myśleliśmy. W szkole nauczano nas, że Ameryka Północna zasiedlona została 13 500 lat temu, ale okazuje się, że wydarzyło się to 15 – 20 000 lat temu”.

pre-Clovis-artifacts          Artefakty pozostawione przez tajemniczą kulturę z Ameryki Północnej  

Historia szokujących odkryć rozpoczęła się w 2012 roku, gdy badacze zamierzali odnaleźć nowe artefakty związane z kulturą Clovis. Znaleziska okazały się znacznie bardziej zdumiewające, ponieważ naukowcy dotarli do zębów czterech młodych, dorosłych kobiet. W celu zbadania wieku szczątków, zastosowano metodę radiowęglową (pomiar izotopu węgla C-14). Co więcej okazało się, że zarówno zęby, jak i przedmioty sztucznego pochodzenia pochodzą z tej samej warstwy ziemi, która zawierała ponad 160 000 kamiennych odprysków pozostałych po procesie wytwarzania narzędzi. Wymieniony już dr. Wernecke wraz z zespołem badawczym w celu ostatecznego potwierdzenia wieku przedmiotów poddał dodatkowym badaniom 18 artefaktów (chodzi o datowanie metodą optyczną polegającą na analizie malutkich ziaren gleby, co pozwala ustalić, kiedy były one wystawione na działanie światła słonecznego). Wyniki badań dowiodły, że datowane przedmioty mają nawet 16 700 lat. Narzędzia wykazywały się również innymi cechami, niż te wytwarzane przez kulturę Clovis charakteryzujące specyficznym kształtem.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach mamy wystarczająco dużo dowodów wskazujących, że migracje ludności w prehistorii i nie tylko dają zupełnie inny obraz, niż ustaliła nauka. Jak dokładnie przebiegało przemieszczanie się ludzi w tak dawnych czasach pozostaje jednak wciąż zagadką.

Źródł0:

ancient-origins.net

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s