Obcy wśród nas- Huldufólk

Huldufolk

W mitologii islandzkiej istnieją istoty o nazwie Huldufólk (ukryci ludzie) przypominające elfy. Byty te, są bardzo podobne do ludzi i żyją ponoć w małych domkach wydrążonych w skałach.  Huldufólk zwykle unikają ludzi i tylko kilku przedstawicieli naszego gatunku miało okazję zobaczyć je na własne oczy.

Skąd pochodzą tajemniczy mieszkańcy Ziemi? Istnieją co najmniej dwie historie tłumaczące ich pochodzenie. Obie mają aspekt chrześcijański. Pierwsza dotyczy świata sprzed upadku człowieka, czyli kiedy nasza planeta była światem tylko częściowo zmaterializowanym. W Ogrodzie Eden, gdzie Bóg przybył odwiedzić Adama i Ewę zażądał spotkania z ich dziećmi. W tym samym czasie Ewa kąpała swoje pociechy, jednak nie zdążyła dokończyć czynności. Zmieszana, by pokazać Bogu brudne dzieci, schowała je i pokazała tylko te, które był już umyte. Bóg zapytał wówczas, czy jest jeszcze jakiś maluch, którego nie widział, na co Ewa odpowiedziała, że „nie”. Ponieważ Bóg, będąc wszechwiedzący wiedział jak brzmi prawda i zadeklarował, że tyci, którzy zostali ukryci przed nim, będą żyć w ukryciu przed ludźmi. W efekcie, „brudne dzieci” stały się pierwszymi Huldufólk.

Druga historia odnosi się do pewnego zagubionego podróżnika, który pewnej nocy natknął się na farmę. Pukając do drzwi otworzyła mu starsza kobieta zapraszając go do środka. Staruszka zapewniła mu kolację oraz zapoznała mężczyznę z jej córkami. Podróżnikowi udostępniono wówczas łóżko, a on sam zapytał się dziewcząt, czy któraś z nich nie chciałaby mu dotrzymać towarzystwa. W łóżku, podróżnik próbując objąć jedną z dziewczyn, zdał sobie sprawę, że jego ręce przechodzą przez jej ciało. Zaskoczony niecodzienną sytuacją, zapytał co się dzieje. W odpowiedzi opowiedziana mu została historia Huldufólk.

W opowieści, istoty te, powołano do życia w wyniku buntu Lucyfera w Niebie. Huldufólk należeli do tych, którzy nie brali żadnej ze stron. Ze względu na neutralne stanowisko, zostali zesłani na Ziemię i zmuszeni do życia w skałach i na wzgórzach. 

140311180331-inside-icelandic-volcano8-horizontal-large-gallery W mitologii islandzkiej, Islandia była niegdyś polem bitwy bogów, którzy rywalizowali ze sobą pośród obszarów wypełnionych lawą. Wulkany zaś stanowiły portale prowadzące do „piekła”. Być może Huldufólk zamieszkują islandzkie jaskinie obecne na wyspie…

Dla Islandczyków, tajemnicze istoty, o których była mowa nie stanowią jedynie fikcyjnych charakterów w ich barwnej mitologii. Są ludzie, którzy osobiście przeżyli spotkanie z opisywanymi bytami. Co więcej, osoby te, utrzymują, ze potrafią się z nimi komunikować. Na przykład miasto Hafnarfjörður, uważane jest za stolicę elfów w Islandii.

Hafnarfjordur_tcm12-5987                                  Hafnarfjörður- stolica Elfów w Islandii

Przytoczona tutaj historia, należy do jednej z wielu na całym świecie, traktujących o istotach odmiennych od ludzi, które dzielą razem z nami Ziemię. Przyjęło się, że poszukując obcych nam form życia zwracamy się ciągle w kierunku innych wymiarów i planet, ale rzadko uświadamiamy sobie, że obcy są wśród nas, lecz ich nie dostrzegamy.

Źródła:

ancient-origins.net

http://edition.cnn.com/2014/03/13/travel/icelandic-volcano/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s