Zaawansowane cywilizacje sprzed setek tysięcy lat

48153056

Większość archeologów i historyków wychodzi z założenia, że ludzka cywilizacja wyłoniła się 10-12 tys. lat temu. Badania wskazują jednak, że zaawansowane kultury mogły istnieć na Ziemi setki tysięcy, a nawet miliony lat temu.

Jednym z nielicznych ( niestety) naukowców, których rozumy stoją otworem na rzeczywistość jest Rosjanin- dr Alexander Koltypin, dyrektor Natural Science Research Center at Moscow’s International Independent University of Ecology and Politology.

Badacz przeanalizował pradawne, podziemne struktury znajdujące się w na obszarze Śródziemnomorskim, rozpoznając podobieństwa, które wskazują, że miejsca te, były ze sobą kiedyś połączone.

Co więcej, Rosjanin, na podstawie wietrzenia struktur, składu materiału i cech geologicznych oraz zmian historycznych w regionie ustalił, że zostały one stworzone przez wyrafinowane cywilizacje setki tysięcy, czy nawet miliony lat temu!

Archeolodzy pracujący w tym regionie zwykle datują określone miejsca analizując znajdujące się na nich, lub w ich pobliżu prehistoryczne osiedla. Z badań Koltypina wynika jednak, że osady te, zostały zbudowane na istniejących już strukturach.

 Jak powiedział Koltypin:

„Kiedy zbadaliśmy konstrukcje… żaden z nas, nawet przez chwilę, nie miał wątpliwości, ze są one znacznie starsze, niż ruiny Kananejczyków, Filistyńczyków, Hebrajczyków, Rzymian, Bizantyjczyków i innych miast i osiedli, które są usytuowane na miejscy i w pobliżu”.

Kiedy uczony wspiął się na pagórek liczący 1 300 stóp wysokości  (nieco ponad 396 metrów), niedaleko ruin Hurvat Burgin, w centralnym Izraelu i spojrzał z góry, miał identyczne uczucia, jak podczas oględzin z wysokości miasta Cavusin w Turcji.

„Byłem osobiście przekonany, że po raz kolejny … wszystkie te prostokątne wgłębienia, sztuczne konstrukcje podziemne i rozrzucone szczątki megalitów były niegdyś jednym podziemno – naziemnym megalitycznym kompleksem, który został otwarty przez erozję na głębokości kilkuset metrów.”

Nie wszystkie części kompleksu znajdują się wciąż pod ziemią. Niektóre ujawniły swoją obecność wyłaniając się na powierzchnię- takim przykładem są kamienne miasta Kapadocji, w Turcji. Pewne części mogą być także znalezione pod Morzem Śródziemnym (!), co zaznaczone jest poprzez struktury rozciągające się wzdłuż wybrzeża. W centralnym  i północnym Izraelu oraz centralnej Turcji, okazało się, że erozja tamtejszych sztucznych struktur sięga nawet kilkuset metrów głębokości. Taka głębokość erozji wskazuje, że musiała ona uformować się na przestrzeni 500 000 – 1 000 000 lat!

Jego hipotezą jest, że część kompleksu został wyniesiony na powierzchnię, jako rezultat orogenezy alpejskiej. Skład materiałów budowlanych w mieście Antalya (Turcja) również szacuje się na 500 000 – 1 000 000 lat.

Koltypin rozpoznał coś w rodzaju różowego „cementu”, zawierającego w sobie ceramikę, bazalty pochodzenia wulkanicznego i inne materiały. Ostatnim okresem aktywności wulkanicznej w regionie ( co wiąże się z obecnością bazaltu ) przypada właśnie na 500 000 – 1 000 000 lat.

Koltypin stwierdził także, że w wyniku kataklizmów na Ziemi, które doprowadziły do ruchów skorupy ziemskiej, podziemny kompleks wystawiony był na działanie wody, pogrążając go poniżej poziomu morza przez dłuższy okres czasu.

Naukowiec uważa, że megalityczne bloki ważące dziesiątki ton ( np. z Baalbek ) kierowano bezpośrednio do podziemnych konstrukcji.

W obliczu badan Rosjanina (chyba jeszcze poczekamy zanim za podobne sprawy wezmą się uczeni zachodni) mogę z całą pewnością powiedzieć, że mity na temat świata podziemnego są bardzo ciekawe… Potwierdzają one bowiem, że cywilizacje kosmiczne nie bazowały tylko na powierzchni planety, ale także wewnątrz niej. Tworzyli w ten sposób systemy podziemnej komunikacji, które istnieją zapewne do dzisiejszego dnia. Kto wie, co jeszcze kryją w sobie podziemia planety Ziemia. Być może w głębi ziemi wciąż egzystują pewne grupy istot pozaziemskich…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata, Tajemnice prehistorycznej Turcji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s