Zaawansowana obróbka kamienia: Egipt – Ukraina – Polska

Mój znajomy geolog, pan Jan, podzielił się ze mną kolejnymi dowodami na istnienie w przeszłości bardzo zaawansowanej cywilizacji technicznej. Poniżej prezentuję zdjęcia pochodzące kolejno z Egiptu, Ukrainy i Polski. 

W pierwszej kolejności kilka słów komentarza, żeby Czytelnik zorientował się, o co chodzi. Poniższe zdjęcia pochodzą z miasta Dachszur, z miejsca zlokalizowania Piramidy Łamanej. Widać tutaj w ogóle nieznaną metodę obróbki kamienia, w tym przypadku wapienia. Na ten temat powstał kiedyś dosyć obszerny artykuł autorstwa dr inż. Franca Zalewskiego oraz dr Wacława Chrząszczewskiego, o którym pisałem tutaj: https://lukaszkulak92.wordpress.com/2014/10/26/rewelacyjne-kamieniarstwo-w-starozytnym-egipcie/

Według ww. specjalistów poniższy przykład obróbki kamienia nosi nazwę „lotosowej”. Jak piszą badacze w artykule: „Przekrój ten, może przypominać efekt działania palników termicznych stosowanych przy wykonywaniu wcinek odprężających w złożach granitu. na analizowanych płaszczyznach cięcia widać jednak śladów oddziaływań termicznych. Podobne ślady obróbki lub cięcia występują na wszystkich obiektach zbudowanych w czasach egipskiego Starego Państwa i nie tylko… Nie znamy sprzętu kamieniarskiego, jaki może pozostawić podobne ślady po dzieleniu wapieni i piaskowców”.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Egipt

DSC_1220 Identyczne ślady obróbki mechanicznej znajdujemy też na Ukrainie, w Żytomierzu, gdzie znajdują się tak obrobione bloki kwarcytowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ukraina

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A także w Polsce, gdzie bloki obrobione nieznaną technologią wstawiono w ścianie ( przy bramie wejściowej ) Zamku Ogrodzieniec. W tym przypadku, bloki wapienne mogły być wykorzystane 5 – 10 krotnie.

IMAG2264 Polska

IMAG2261 Powyższe fotografie są twardymi dowodami na istnienie w przeszłości Ziemi bardzo wyrafinowanych kultur o charakterze technicznym i zasięgu globalnym. Obecnie nie nawet specjaliści nie są w stanie powiedzieć, jakich maszyn użyto do obróbki bloków skalnych. Jasnym jest na pewno, ze nie dokonał tego żaden znanym nam lud. Jak napisał mi  w korespondencji mailowej pan Jan, a propos artykułu na temat zaawansowanej cywilizacji  z Krakowa, Jestem przekonany że nasza współczesna cywilizacja nie posiada narzędzi jakie pozostawiły podobne ślady. Dotyczy to 100, 300, 500, 1000 lat wstecz, do mezolitu”.

Z mojej strony dodam jeszcze, że mam pełne zaufanie do wiedzy geologa. Po mimo faktu, że w kręgach akademickich nie cieszy się on popularnością, to jego badania pozwoliły na obronę doktoratu ( co czyni go członkiem społeczności naukowej ), a także zdobycie uznania światowego, dzięki publikacji opublikowanej w pewnym zasłużonym amerykańskim piśmie naukowym. Nie podaję pełnych danych osobistych uczonego ze względów osobistych. Ten, kto pisze komentarze podważających wiarygodność moją jako dziennikarza, a także pana Jana, jako naukowa kompromituje się na całej linii.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s