Nuku Hiva i kosmiczne konteksty

 

NukuHiva_-_Baie_de_Taiohae_-_20061109

Według starożytnych podań na Oceanie Spokojnym istniał niegdyś pokaźnych rozmiarów ląd stały- według mnie prędzej wyspa, niż kontynent. Na lądzie tym miała powstać zaawansowana cywilizacja, która przepadła- podobnie jak i cała kraina- w wyniku ogromnych katastrof o kosmicznej skali, jakie nawiedziły Ziemię. 

Ostatni kataklizm o tak ogromnych rozmiarach wydarzył się 12 000 lat temu. Czyżby zatem zatonięcie wyspy na Pacyfiku nastąpiło właśnie w tamtym czasie? Prawdopodobnie tak. Niniejszy artykuł nie dotyczy jednak stricte zaginionego lądu, o którym napisałem osobny tekst, a o pewnej wyspie położonej na Oceanie Spokojnym, w archipelagu Markizów na obszarze Polinezji Francuskiej. Mowa o Nuku Hiva

Powierzchnia Nuku Hiva wynosi 387 km² i na pierwszy rzut oka, oprócz walorów przyrodniczych, nie wydaje się skrywać w sobie żadnej tajemnicy- tym bardziej kosmicznej. Jednak im dokładniej przyglądamy się spuściźnie materialnej żyjącej tam niegdyś ludności, widzimy, że na Nuku Hiva mogło kiedyś dojść do wydarzeń co najmniej dziwnych, nawet dla współcześnie żyjącego człowieka.

Ogólnie rzecz ujmując na Pacyfiku istnieją wyspy, na powierzchni których znajdujemy starożytne ( a może nawet prehistoryczne ) artefakty, obiekty techniczne lub przesłanki wskazujące, że dawni mieszkańcy odludnych obecnie skrawków lądowych byli znacznie bardziej zaawansowanymi w rozwoju istotami, niż oficjalnie nam się to wmawia.

Pomijając już całą historię pogrążonego pod wodami oceanu lądu Mu, przejdźmy do sedna sprawy. Co stało się na wyspie Nuku Hiva? Czyżby działy się tam bliżej niewyjaśnione zjawiska? Niekoniecznie. Jak już wspomniałem klucz leży w przeszłości. Otóż na opisywanym lądzie mamy do czynienia z posągami, które wcale nie przedstawiają znanych nam form życia:

Nuku_Hiva_IM000069Temehea_Tohua_1

afbeb57339aa344a9952aacedd7038c973695ae0

Temehea_Tohua_2

Temehea-Tohua

Według mnie z wielkim prawdopodobieństwem możemy mówić o istotach pozaziemskich, które w zamierzchłych czasach nawiedziły naszą planetę. Przedstawione powyżej byty nie są podobne do żadnych znanych nam form organizmów żywych; po drugie powinniśmy zrozumieć, że nasi przodkowie nie uwieczniali swoich wyimaginowanych wyobrażeń nie mających nic wspólnego z realnym światem, ale rzeczywistość.  Ponadto, zwróćmy uwagę, że istoty widoczne powyżej posiadają charakterystyczne nakrycia głowy ( coś podobnego do masek Predatorów lub gogli ). Można domyślić się, że owe postacie były otaczane wielkim szacunkiem                      i traktowane w roli bogów- świadczy o tym sam fakt ich prezentacji. W internecie, na różnych blogach angielskojęzycznych pojawiają się informacje, jakoby owe istoty były przedstawicielami rasy gadziej oraz tzw. Szaraków. W tym przypadku jestem sceptyczny. Na moje oko trudno mówić o przynależności tych bytów do konkretnej rodziny pozaziemskiej.

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s