Dowody na istnienie globalnej cywilizacji w Irlandii

 

uh

Teoria, według której przed tysiącami lat istniała globalna cywilizacja ( lub cywilizacje ) jest od zawsze lekceważona przez akademickich naukowców. Nie oznacza to jednak, że uczeni mają racje. Ostanie badania wskazują, że niedoceniana hipoteza zyskuje coraz bardziej na wiarygodności.

Rytualne pochówki i tajemnicze kości

Podczas ostatnich wykopalisk niedaleko Tara- jedno z najstarszych miejsc w Irlandii, związane z Celtami- pojawiła się informacja na temat dziwnego szkieletu, który został znaleziony przez robotników kopiących w Lismullin Henge. Niektórzy pomyśleli, że były to szczątki psa, inni borsuka, ale do najbardziej ciekawego ze wszystkich twierdzeń należało przypuszczenie, że kości należały do małpy. Jak wiadomo, te ssaki naczelne nie są autochtonicznymi mieszkańcami tego rejonu kuli ziemskiej, a tym bardziej miejsca, gdzie prowadzono wykopaliska archeologiczne. Jeżeli przyjmiemy, że szkielet należy do małpy, w takim razie powinniśmy rozważyć, czy podobny pochówek miał kiedykolwiek precedens w najbardziej starożytnych, świętych lokalizacjach na terenie Irlandii.

Okazuje się, że tak. W czasie prac wykopaliskowych prowadzonych w Eimhain Macha          ( Navan Fort ) znaleziono czaszkę małpy. Kiedy doszło do datowania tego przedmiotu, ustalono, ze liczy on 2,500 lat. Pytanie, które dręczy badaczy brzmi zatem: „jakim cudem przedostała się ona do Irlandii,  i w ogóle, po co?”

Irlandzko – egipskie połączenie

Jedną z bardziej kontrowersyjnych teorii, jeśli chodzi o pochodzenie Irlandczyków są związki ze starożytnym Egiptem. Niemniej jednak wiele irlandzkich legend łączy Tarę oraz egipskie rodziny królewskie, jednak potwierdzenie ich treści było niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że pradawne podania należy odrzucić. Wręcz przeciwnie. Należy przyjrzeć się im ze zdwojoną uwagą. Bardzo intrygującym przykładem tego typu świadectw było odkrycie szkieletu 15- letniego chłopca nieopodal Tara przez dr. Sean O. Riordana z Trinity College. Datowanie węglem radioaktywnym wykazało, że szczątki miały 3 800 lat. Naszyjnik znaleziony przy szkielecie wykonano z fajansowych paciorków, co pasuje do… egipskich wytworów sztuki!

Istnieje słynna legenda o królowej Szkocji/ egipskiej księżniczce lub królowej,                      w zależności, którą wersję legendy zaakceptujemy, która podobno przybyła do Irlandii 1700 r.p.n.e. i została zabita przez Tuatha De Dannn w wielkiej bitwie. Badacze domyślają się, że jej grób został zaznaczony ogromnym wygrawerowanym kamieniem znajdującym się w Hrabstwie Kerry. Według XI- wiecznej legendy Lebor Gabála Érenn ( Księga   Inwazji ), Milesius, wielki lider najeźdźców Irlandii stracił dwóch synów ok. 1400 roku p.n.e., w wyniku magicznej burzy spowodowanej przez wspomnianą już Tuatha De Danann, która zatopiła ich statek. Pomimo legend, do niedawna istniało niewiele mocnych, typowo naukowych dowodów łączących Irlandię z  dolnym obszarem Morza Śródziemnego. W grudniu 2015 roku wszystko się zmieniło.

Naukowcy z Trinity College w Dublinie i Queen’s University w Belfaście opublikowali nowe dane w dzienniku „Proceedings of the National Academy of Sciences”. W świetle najnowszych badań, starożytni mieszkańcy Irlandii byli nie tylko spokrewnieni z ludami Południowej Europy, ale również z nacjami Bliskiego Wschodu. Nowa wiedza przyniosła kuszące wyjaśnienie pochodzenia czaszki małpy w starożytnej Irlandii, oraz która łączy wcześniej niewyjaśniony etymologicznie zwrot Tuatha De Danann.

Powszechnie zostało przyjęte, że znaczenie tej tajemniczej rasy oznacza „Ludzie Danu”, lub bogini matka z irlandzkiej mitologii. Warto zaznaczyć, ze najwcześniejsze podania dotyczące Tuatha nie włączają ostatniego wyrazu Danann, zamiast tego widnieje Tuatha De, bądź Tuatha Di. Faktem jest, że dopiero od XIX wieku obecny opis Danu został szeroko zaakceptowany przez uczonych. Być może należałoby więc spojrzeć na korzenie Irlandczyków wykorzystując przy tym nowe informacje oraz wierzenia starożytnych Egipcjan.

Jednym z najważniejszych bóstw egipskich był Thot ( grecki Hermes ). Thot uchodził za boga Księżyca i uważano go za tego, który przyniósł na nasz świat mądrość i sztukę pisania. Jego wierni często przedstawiali go jako pawiana lub północno afrykańską małpę. Czy praktyki religijne starożytnych Egipcjan mogły przedostać się do Irlandii? Warianty etymologiczne mające związek z właśnie Thotem  są notorycznie pomijane przez środowisko naukowe. Chodzi tutaj o Thaut i Thoout. Patrząc na fonetyczne podobieństwa wśród egipskich hieroglifów znajdujemy bardzo odpowiedni opis przybycia do Irlandii Tuatha De Danann.

Thot                                        Thota przedstawiana z głową ibisa lub pawiana

Thoout Dai tłumaczone jest jako „przejście Thota”, Thoout Dat”- „podróż Thota łodzią”,       a także Thoout Da- „Burza Thota”– według Lebor Gabála Érenn, Thuatha przybyła do Irlandii pod postacią „ciemnych chmur”. Podobieństwa fonetyczne pokrywają się z opisami legendarnych ludzi ( bogów ) oraz sposobu, w jaki zjawili się w Irlandii.

Kolejnym wymownym czynnikiem w zaniedbanych wyżej tłumaczeniach, których dopuścili się naukowcy z XIX wieku jest fakt, ze Kamień z Rosetty i rozkodowanie hieroglifów nastąpiło w 1820 roku przez Champolliona. Pierwsi chrześcijańscy mnisi odnotowujący starożytne opowieści nie mieli więc żadnej wiedzy na temat tych fonetycznych tłumaczeń.

Większość uczonych zajmujących się irlandzką mitologią w XIX wieku prawdopodobnie nie wiedziała o pracy Champolliona. Wierzono, ze Danann pochodziło od wedyjskiej bogini Danu.

Według mnie, dane przedstawione w niniejszym artykule wskazują jasno, że starożytne kultury były ze sobą połączone. Wczytując się w mitologię, dochodzimy do wniosku, że za połączenie poszczególnych kultur odpowiedzialni byli bogowie, których ja osobiście identyfikuję z istotami pozaziemskimi. Oficjalnie, akademicka nauka niezbyt przychylnie spogląda na kwestie powiązań pomiędzy konkretnymi cywilizacjami, ponieważ pewne fakty zrujnowałyby powszechnie uznane dogmaty. To, że Egipcjanie mieli związek z Północną częścią Europy potwierdzają badania genetyczne władców dawnego mocarstwa     ( piszę o tym w swojej drugiej książce ). Gdy pracowałem nad pierwszą publikacją myślałem, że gdy przeczytam odpowiednią ilość książek na temat cywilizacji sumeryjskiej, to zbiorę wystarczająco dużą wiedzę o tej kulturze i pochodzeniu jej twórców. Nic bardziej mylnego. Pewien mężczyzna zadał mi kiedyś pytanie, dlaczego w „Zatajonej Prawdzie” napisałem, że Sumerowie nie mieli nic wspólnego z kulturą, która rozkwitła w Indiach? Otóż, zwyczajnie  o tym fakcie nie wiedziałem, ponieważ w podręcznikach o starożytnej Mezopotamii  nikt nie wspomina o zależnościach pomiędzy oboma cywilizacjami.

Obecnie na temat pradawnych kultur wiemy całkiem sporo, ale pozostaje jeszcze wiele do wyjaśnienia, by choćby na trochę zbliżyć się do prawdy o naszej przeszłości…

 

                                                 tajmicena                                                                     Myślimy, że wiemy już wszystko o świecie, a tak naprawdę patrzymy na rzeczywistość przez małą dziurkę od klucza

Źródło:

ancient-origins.net

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dowody na istnienie globalnej cywilizacji w Irlandii

  1. Z problematyka dotyczącą powiązania kultury Irlandii z kulturą wywodzącą się z obszaru Afryki spotkałem się już podczas czytania „Największego sekretu” Davida Icka. Generalnie temat jest bardzo interesujący, aczkolwiek nie miałem jeszcze sposobności, aby się w niego bardziej zagłębić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s