Jesteśmy hologramem?!

Chyba nie przesadzę, jeżeli napiszę, że dla przeciętnego człowieka myśl o tym, że jego ciało stanowi hologram wprawi go w ogromne zdziwienie, a przede wszystkim niedowierzanie. „Jak to hologram? Ej… koleś weź przestań pieprzyć. Ja w przeciwieństwie do ciebie żyję w realnym świecie”. Tymczasem biorąc pod uwagę odkrycia naukowe możemy z całą pewnością powiedzieć, że rzecz wydawałoby się niemożliwa jest… oczywista.

Fizyka lub mechanika kwantowa jest dyscypliną naukową, której celem jest uchwycenie „cegiełek” tworzących życie i rzeczywistość na najbardziej podstawowym poziomie. Zadanie fizyków kwantowych polega na badaniu świata mikroskopowego, czyli m.in. cząstek elementarnych, a także atomów. Według dogmatu naukowego, fizyczny świat tworzony jest przez atomy. Dowiedzmy się zatem, czym jest najważniejszy budulec rzeczywistości ( materii ). W myśl szkolnej definicji, atomy złożone są z jądra i otaczających jądro elektronów. W jądrze zlokalizowane są  nukleony: protony i neutrony. Neutrony są cząsteczkami obojętnymi elektrycznie, protony noszą ładunek elektryczny dodatni, natomiast elektrony ładunek ujemny. Mówiąc krótko, atomy nie są w ogóle „czymś” fizycznym, lecz stanowią energię. Atom, to pusta               w środku energia. Kiedy analizujesz strukturę budowy atomu nie sposób wyróżnić materialnej natury tego tworu, ponieważ… atomy niematerialne. 

 

c-atom_e1           Budowa atomu. Źródło: http://www.universetoday.com/56637/atom-model/

Opisując budowę atomu, w zasadzie w żadnym wypadku nie odniosłem się do materialnej rzeczywistości, lecz wykroczyłem poza nią. Zwróćmy też uwagę, że atom w swojej budowie nie jest solidny, to znaczy nie tworzy zwartego modelu. Jak zatem niefizycznej i rozproszone elementy budowy atomu mogą tworzyć materialne, „twarde” realia? Myślimy, że fizyczne realia są prawdziwe, ponieważ mózg, przetwarza i dekodują, informacje ( atomy- energia, fale elektromagnetyczne ) przenoszone przez impulsy elektryczne, które trafiają do niego poprzez receptory i komórki ludzkiego ciała.

Dr Danuta Adamska – Rutkowska, absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej zajmująca się różnymi dziedzinami wiedzy: chemią, fizyką, biologią, biofizyką i cybernetyką następująco wypowiada się na temat natury rzeczywistości:

„… Widok otaczającego nas świata uznajemy za prawdę obiektywną, tymczasem bodźce świetlne docierające do naszych oczu to zaledwie połowa informacji, na podstawie których mózg tworzy obraz tego, co widzimy. Zanim cokolwiek zobaczymy, bodźce te są przetwarzane, a następnie wykorzystywane przez mózg do wyświetlenia ciągu następujących po sobie obrazów w rzeczywistości zewnętrznej. „Dziur” pozostałych po tej obróbce zupełnie nie jesteśmy świadomi, ponieważ program realizowany przez sieć neuronową z powodzeniem wypełnia wszystkie luki. Jaka jest zatem obiektywna rzeczywistość? Wciąż próbujemy ją znaleźć. Wiele wskazuje na to, że jest ona zbiorem wielu czasowo-przestrzennych opcji, z których powołujemy do istnienia aktem mentalnym tylko ściśle określone sekwencje. Dlatego każdy nasz ruch w czasoprzestrzennej rzeczywistości to jakby sekwencja klatek filmu rozgrywającego się wokół nas, w którym bierzemy czynny udział. Zaprogramowany przez naszą świadomość mózg odtwarza ciąg statystycznych klatek, które odbieramy jako płynny holoruch. I nie jest to już jedynie domniemanie, ponieważ dzięki badaniom Vilanyanura                     S. Ramachandrana dowiedzieliśmy się, że na skutek wadliwych działań pewnych obszarów mózgu jedna z jego pacjentek każdy ruch postrzegała właśnie jako szereg statycznych obrazów”.

Powodem, dla którego odbieramy nasze otoczenie w 3D jako materialne jest możliwość tworzenia przez mózg hologramów. Raz jeszcze oddaje glos pani doktor:

„… ( David ) Bohm zaproponował też model znakomicie odzwierciedlający powiązanie ze sobą jawnego i ukrytego porządku w postaci hologramu, jako obrazu otaczającej nas rzeczywistości. Tym samym obserwowany świat stał się według jego koncepcji gigantycznym, płynnie zmieniającym się hologramem, czyli rzeczywistością pozorną…”.

Ponieważ rzeczywistość trójwymiarowa ma charakter hologramu, trudno żeby inaczej było  z naszym ciałem „fizycznym”. Ludzki organizm to hologram, ponieważ doskonale koreluje z definicją hologramu, według której każda część jest mniejszą wersją całości. W przypadku  ludzkiego ciała odnajdujemy jego miniaturę w poszczególnych narządach naszego organizmu. Doskonałym przykładem jest oko. Dzięki irydologii ( metoda ), specjaliści mogą ocenić stan układu ochronnego i innych układów, a także narządów, po analizie tęczówki.

 

 

oko

http://www.immune-herba.com.pl/irydologia-naturalna.php

Kolejnym przykładem na to, że ciało to hologram są dłonie i stopy:

thumb_11658316

Źródło: http://www.cudownezdrowie.pl/masa%C5%BC/refleksoterapia/

D=C5=81ONIE2

Źródło: http://www.refleksologia-bydgoszcz.pl/o-refleksologii/mapy-stop-dloni/

Identyczna zasada dotyczy twarzy, uszu okrężnicy, czyli najdłuższa i największa część jelita grubego i innych części ciała. Tak więc, to, że biologiczny organizm jest hologramem jest oczywiste. Problem w tym, że trudno sobie to jakoś wyobrazić. Oznaczało by to bowiem, że fizyczność jest złudzeniem. Jak już napisałem, mózg potrafi „czytać” poszczególne częstotliwości, przetwarzać je w hologram, a następnie w materię. Jeżeli ktoś dobrze zrozumie przekaz, dojdzie do wniosku… że nie jesteśmy ciałem, a świadomością.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Natura Rzeczywistości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s