Anomalne znaleziska w Chinach

150000-Year-Old-Pipes-china

W tajemniczej piramidzie w prowincji Qinghai w Chinach niedaleko Góry Baigong znajdują się trzy jaskinie z rurami prowadzącymi do pobliskiego jeziora słonowodnego. Istnieją także rury pod dnem jeziora i na jego brzegu. Najdziwniejszy jest fakt, że przedmioty te mogą liczyć ok. 150 000 lat.

Datowanie sporządzone zostało przez Instytut Geologii w Pekinie. Zdaniem ekspertów, żelazne rury zostały stopione ok. 150 000 lat temu w założeniu, że zostały one stworzone przez istoty inteligentne. Jeżeli faktycznie są dziełem np. człowieka ( chociaż nie wydaje się to tak proste ) powszechnie akceptowana wersja historii musiałaby ulec drastycznej zmianie.

Baigong-pipe             b938a22269b721e8d9a8b9c1611e06d88a8cc158                                                                                 starożytne rury z Chin

Datowanie przeprowadzono z użyciem metody termoluminescencji, która determinuje jak dawno temu krystaliczne minerały były wystawione na działanie światła słonecznego lub ciepła ( podgrzewania ). Ludzie zasiedlili ten region dopiero 30 000 lat temu i byli to nomadowie, którzy nie mogli stworzyć podobnych obiektów. Państwowa agencja prasowa  „Xinhua” poinformowała na temat tajemniczych struktur, a śledztwo naukowe rozpoczęło się w 2002 roku. Niektórzy badacze próbowali wyjaśnić istnienie rur jako zjawisko naturalne.  Yang Ji- członek Chińskiej Akademii Nauk powiedział Xinhua, że piramidy mogły zostać wzniesione przez istoty rozumne. Wcale nie zdyskredytował teorii, według której struktury powstały w skutek ingerencji… istot pozaziemskich. Istnieje też hipoteza wskazująca na budowniczych jako prehistorycznych ludzi, którzy posługiwali się nieznaną nam technologią.

Podobno lokalna huta nie mogła zidentyfikować 8% materiału, z jakich wykonane zostały rury. Reszta określona została jako: tlenek żelaza, dwutlenek krzemu, tlenek wapnia. Dwa ostatnie składniki są produktami długiej interakcji pomiędzy żelazem i otaczającym piaskowcem, pokazując bardzo stary wiek rur. Liu Shaolin, inżynier, który wykonał analizy powiedział dla Xinhua:

„Wyniki sprawiły, że ten obszar jest jeszcze bardziej tajemniczy. Natura jest tutaj surowa. Żadni mieszkańcy nie pozostawili za sobą urządzeń charakterystycznych dla nowoczesnego przemysłu”.

Geolog Zheng  Jiandong z China Earthquake Administration stwierdził, że niektóre z rur wykazują się wysoką radioaktywnością.

Pomimo faktu, że naukowcy z różnych dziedzin przyglądali się z rurą oraz piramidą jak dotychczas nie powstała zadowalająca hipoteza mogąca wytłumaczyć w ogóle fenomen ich istnienia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne miejsca świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s