Skanowanie termalne Wielkiej Piramidy

Naukowcy poszukują nieodkrytych jeszcze komór oraz innych sekretów egipskich piramid. Po raz pierwszy ( oficjalnie przynajmniej ) zastosowana została technologia skanująca, która wykryła imponującą anomalię wewnątrz Wielkiej Piramidy w Egipcie.

Badacze z Egiptu, Japonii, Kanady i Francji rozpoczęli skan budowli oparty na zaawansowanej technologii podczerwieni i promieniowania kosmicznego. Badania realizowane są w ramach projektu „Scan Pyramids”, którego celem jest zgłębienie tajników piramid. Dotychczas zarejestrowano kilka anomalii, jeżeli chodzi o sygnatury ciepła zanotowane przy okazji skanowania Wielkiej Piramidy. Ministerstwo Starożytności oświadczyło, że „szczególnie niesamowita anomalia występuje we wschodniej stronie Piramidy na poziomie gruntu. Istnieje tam coś w rodzaju małego korytarza w ziemi, który prowadzi na poziom piramidy, dosięgając obszaru charakteryzującego się zupełnie inną temperaturą”.

Termalne mapowanie piramid z wykorzystaniem termografii na podczerwień zostało przewidziane do identyfikacji jakiekolwiek pustej przestrzeni istniejącej za murami piramid  ( nie tylko Wielkiej, ale w ogóle ), podczas gdy badania radiograficzne z użyciem promieniowania kosmicznego odpowiedzialne są za wykrywanie nieznanych struktur          w starożytnych monumentach.    

Okazało się, że skan Wielkiej Piramidy pokazał uderzające różnice termalne. Podczas gdy różnice pomiędzy dwoma sąsiadującymi kamieniami zwykle wahają się od 0,1 do 0,5 stopnia, odchylenie w temperaturze między blokami wapiennymi na wschodniej stronie Piramidy wynosi… 6 stopni.

thermal-anomalies                                              Anomalia na zdjęciu. Widać wyraźną różnicę w temperaturze dwóch bloków ( kolor czerwony )

Mehdi Tayoubi założyciel Heritage Innovation Preservation Institute, które kieruje eksperymentem Scan Pyramids powiedział: “Anomalia wygląda naprawdę niesamowicie i znajduje prosto przed nami”.

Na tym etapie badań, uczeni nie zdradzają swoich hipotez na temat dziwnej nieregularności, do póki nie zostaną podjęte kolejne studia. Egiptolog Beth Ann Judas powiedziała, że wschodnia strona Wielkiej Piramidy była punktem ogniskowym piramidy z kilkoma poważnymi świątyniami i grobowcami. Na wschód od piramidy znajdował się też Nil.

Tayoubi dodał, że kolejnym stopniem dochodzenia będzie zaangażowanie modeli budowli     i termalnych symulacji, aby sprawdzić istniejące hipotezy.

Projekt Scan Pyramids potrwa ponad rok. W tym czasie badaniom na podczerwień poddane zostaną cztery piramidy- Chufu i Chafre w Gizie, a także Piramida Łamana             i Piramida Czerwona w Dachszur, których autorem jest Snofru założyciel IV dynastii.

Co ja o tym wszystkim sądzę? Prawdą jest niestety, że jakiekolwiek naukowe instytucje nie chcą ujawnić prawdy na temat tego, co naprawdę dzieję się wewnątrz Wielkiej Piramidy. Wiadomo przecież nie od dziś, że trwały, bądź nadal trwają potajemne badania budowli, o czym pewnie nigdy oficjalnie nikt nas nie poinformuje. Osobiście nie mam żadnego pomysłu, czym może być spowodowana anomalia. Jestem jednak przekonany, że ludzie piastujący wysokie stanowiska naukowe dobrze wiedzą co jest grane.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s