Tajemnicze ślady w Turcji

 

20-2645

Pewien rosyjski geolog stwierdził, że w Dolinie Frygijskiej istnieją pozostałości po prehistorycznej, zaawansowanej cywilizacji. Według naukowca ślady zostawione zostały po nieznanej, inteligentnej rasie 12 do 14 milionów lat temu!

 Dr. Alexander Koltypin- geolog i dyrektor Natural Science Research Center at the Independent University of Ecological-Political University w Moskwie zakończył niedawno poszukiwania w Anatolii, gdzie odkryto dziwne koleiny pozostawione  w skale, powstałe       z zagęszczonego popiołu wulkanicznego.

Ślady przecinają krajobraz Doliny Frygijskiej i datowane są na różne okresy historyczne, według konwencjonalnej nauki. Najwcześniejsze drogi zostały stworzone podczas trwania Imperium Hetytów ( 1600 – 1178 p.n.e. ). W miarę upływu czasu, ścieżki były wycięte głęboko do miękkiej skały przez Frygijczyków, później przez Greków i Aleksandra Wielkiego przez jego armię. Ostatecznie stały się one częścią rzymskiej sieci dróg.

Koltypin i jego współpracownicy zbadali skaliste pola przeplatające się z głębokimi rowami   i zasugerowali, że zostały one spowodowane przez pojazdy- nie karoce, rydwany itp. Zaproponowano, że „nieznane przedpotopowe, naziemne pojazdy” były ogromne i ciężkie. Ślady datowane są na ok. 14 milionów lat i zdaniem badaczy zostały one wyjeżdżone przez nieznaną nam cywilizację. Naukowiec powiedział dla MailOnline:

„Wszystkie te skalne pola były pokryte drogami miliony lat temu… nie mówimy tutaj       o istotach ludzkich”.    

Geolog mówi z przekonaniem, że ślady te  bez cienia wątpliwości są prehistoryczne ze względu na warunki klimatyczne i zaobserwowane pęknięcia. Koltypin dodał, że: „Metodologia ustalania wieku wulkanicznych skał jest bardzo dobrze opracowana            i przestudiowana”.

Uczeni zauważyli, że dystans pomiędzy parami śladów pozostaje spójna, a pomiar pasuje do odstępów między kołami nowoczesnych pojazdów. Okazało się jednak, że ślady są zbyt głębokie dla dzisiejszych samochodów, podnosząc tym samym więcej pytań o typ transportu, który był wtedy używany. Najgłębsze koleiny mają jeden metr, a na ich ścianach widnieją poziome rysy przypominające końce osi wywiercone przez starożytne koła. Koltypin wierzy, że głębokie kanały zostały wycięte w miękkiej, mokrej ziemi i skale.

08-2630

Badacze twierdzą, że później drogi i powierzchnia wokół  skamieniała i zabezpieczyła wszystkie dowody. Podobne sprawy są dobrze znane geologom, np. Odciski dinozaurów zostały “naturalnie zakonserwowane” w podobny sposób”.

 

fhrygia_road_01

maxresdefault

Koltypin jest świadom, ze jego przypuszczenie jest kontrowersyjne, ale wyznaje, że „mainstream’owe teorie naukowe nie rozwiążą problemu, jeżeli nie zostaną doprowadzone do ruiny. Kołtypin podsumował swoją wypowiedź następująco: „Myślę, że widzimy znaki cywilizacji, która istniała przed klasyczną kreacją świata. Być może istoty tej prakultury nie były podobne do ludzi”. Bardzo podobne ślady istnieją również w innych miejscach na Ziemi, szczególnie na Malcie.

Badania dr. Koltypina postępują, jednak upłynie sporo czasu, zanim jego teoria zostanie rozpatrzona na poważnie przez naukę.

Źródło:

Ancient-origins.net

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Tajemnice prehistorycznej Turcji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s