Odkrywanie Marsa, cz.1

o-MARS-facebook

Jeszcze do niedawna możliwość istnienia życia pozaziemskiego była                 w kręgach akademickich uznawana za fantazję. Dzisiaj rzeczy mają się zupełnie inaczej.

W listopadzie 2014 roku, John Brandenburg, fizyk z Orbital Technologies w Madison,         w stanie Wisconsin stwierdził, że na Marsie miała niegdyś miejsce ogromna katastrofa, która walnie przyczyniła się do zniszczenia tamtejszej cywilizacji.

Uczony, na podstawie własnych badań twierdzi, że do dewastacji Marsa doszło w wyniku… wojny nuklearnej. Brandenburg mówi o dwóch nuklearnych eksplozjach na powierzchni „Czerwonej planety”. Co ciekawe, naukowiec jest zdania, że sami Marsjanie, wśród których wyróżnia się dwie cywilizacje: Cydończyków i Utopijczyków, nie doprowadzili do tragedii sami, lecz uczyniła to jeszcze inna, obca inteligencja pozaziemska.

Początkowo w 2011 roku, uczony postulował, że czerwony kolor planety jest efektem naturalnie występujących eksplozji termonuklearnych, lecz później zmienił zdanie. Jak sam zaznaczył, izotopy nuklearne w atmosferze marsjańskiej przypominają testy bomby wodorowej. Jego badani skupiają się wokół Xenonu- 129 w atmosferze oraz Uranu, radioaktywnego fosforu i  Toru na powierzchni planety. Przed kataklizmem, na Marsie, tak jak obecnie na Ziemi,  panowały znakomite warunki do rozkwitu inteligentnych form życia. Zdaniem Brandenburga eksplozje nastąpiły w rejonach znanych pod nazwami: Cydonia Mensa oraz Galaxias Chaos.

„Moim celem jest to, aby udowodnić realność wybuchów jądrowych na Marsie i aby te dowody zostały zaakceptowane przez środowisko naukowe nie jako struktury pochodzenia naturalnego, a następnie, aby społeczność naukowa zgodziła się, że można przejść do wyjaśniania przyczyn wydarzeń, które miały miejsce na Marsie.” 

mars1Miejsca prawdopodobnych eksplozji na Marsie

Dowodów na potwierdzenia swojej teorii naukowiec upatruje również w „dziwnych” artefaktach i strukturach, jakie zostały znalezione na Marsie. Potężne wybuchy o sile miliarda megaton doprowadziły między innymi do powstania trynitytów, czyli szkliwa powstałego z ziaren piasku stopionych podczas wybuchu ładunku jądrowego. Co ciekawe, trynityty znajdowano także w starożytnych miastach: Mohendżo Daro w Indiach oraz na Saharze. Jednocześnie Brandenburg wykluczył możliwość ingerencji asteroidy.

Czy na Marsie rozwijało się życie? Brandenburg ma w tej kwestii ciekawą hipotezę. Jak się okazuje, miejsca licznych anomalii zlokalizowane są w północnej części planety. Północ na Marsie charakteryzuje się nizinnością oraz występowaniem w dawnych czasach oceanu. Na południowej stronie planety rozlokowane są natomiast liczne kratery. Z geologicznego punktu widzenia, północ musi być dużo młodsza niż południe. Oznacza to, że ocean, który znajdował się w młodszej części Marsa, a który przestał istnieć w całkiem niedalekiej przeszłości geologicznej, mógł przyczynić się do powstania na planecie życia. Ponieważ zbiornik wodny istniał przez prawie całą historię Marsa, proste formy życia miały szansę na rozwój i ewolucję. Dr Brandenburg:

„Hipoteza sydońska” została sformułowana przez nas na podstawie zdjęć z sondy Viking. Na zdjęciach zaobserwowaliśmy, coś, co wygląda jak resztki martwej cywilizacji, pozostałości archeologiczne. Są one tuż przy brzegu, przy  wlocie oceanu, co byłoby wybrzeżem oceanu, w pobliżu ujścia kanału rzeki. Tak to wyglądało. To dobre miejsce na budowę miasta, jeśli byli tam prymitywnymi ludźmi, jak my, w przeszłości. Ponadto znaleźliśmy  inne miejsca, szczególnie tu w Utopii, gdzie były podobne struktury. Większość ludzi pomyślała, że to ciekawa hipoteza”.

Dodatkowo, jak mówi Brandenburg, czwarta planeta Układu Słonecznego była kiedyś silnie utleniona. Co więcej, aby mogła występować ciekła woda, dodatkowo wymagana była gęstsza atmosfera dwutlenku węgla, aby wiązać ciepło, dwutlenek węgla i metan. Badania przeprowadzone za pośrednictwem łazika Curiosity przyniosły niepodważalne dowody na powszechne występowanie wody na powierzchni Czerwonej Planety w stanie ciekłym. Laurie Leshin, jedna z autorek artykułu opublikowanego na łamach naukowego czasopisma „Science” powiedziała:

„Jednym z najbardziej ekscytujących wyników jest wysoki procent zawartości wody w glebie badanej przez Curiosity. W około 2 proc. marsjański grunt składa się z wody”.

Mars obfitował w akweny wodne, takie jak: oceany, jeziora i morza, co z resztą zostało już potwierdzone naukowo. Joseph Grebowsky pracujący w Centrum Lotów Kosmicznych imienia R. H. Goddarta stwierdził:

„Są tam charakterystyczne rozgałęzione systemy kanałów, które podobnie jak na Ziemi posiadają struktury powstałe najprawdopodobniej w wyniku erozji wodnej. Natomiast w niektórych kraterach uderzeniowych mogły występować jeziora, do których wpływały rzeki”.

Tak więc, starożytne teksty opowiadające o kosmicznych podróżach bogów i egzystencji organizmów inteligentnych m.in. na Marsie nie muszą należeć do wymyślonych historii. Po co ktokolwiek miałby zmyślać podobne bajki? Po za tym miejmy na uwadze, że wyobraźnia dawnych, prehistorycznych ludów była ograniczona i potrafiła dokumentować to, co świadkowie widzieli na własne oczy.

Pozostaje zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy mogło dojść do wymarcia marsjańskiej cywilizacji? Oficjalnie mówi się, że tragiczne wydarzenia miały miejsce 180 milionów lat temu. Zauważmy jednak, że w przypadku ingerencji pozaziemskiej cywilizacji do katastrofy mogło dojść znacznie później, może nawet tysiące, a nie miliony lat temu.

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2843871/Ancient-Martian-civilisation-wiped-nuclear-bomb-wielding-aliens-attack-Earth-claims-physicist.html

astroreview.com/author/john-e-brandenburg-ph-d

suprememastertv.com/ss/?wr_id=99

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmos. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Odkrywanie Marsa, cz.1

  1. Jacek pisze:

    Nie pasuje mi tylko ilość Energi wybuchow. Do jej wytworzenia trzeba użyć ładunków o gigantycznych rozmiarach. Chyba ze zastosowali anty materię lub coś podobnego ale czy wtedy byłyby obecne takie izotopy ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s