Starożytne symbole w dzisiejszych czasach cz.2

Symbolika, która stosowana była przez władców, rody arystokratyczne w starożytności  itp. stosowana jest w dzisiejszym świecie bardzo często. Co ciekawe, z symbolami tymi nie utożsamiają się zwykli zjadacze chleba, lecz najważniejsi ludzie i organizacje na Ziemi.

Sowa i byk

Dwa wymienione wyżej motywy  znane były w czasach sprzed tysięcy lat, lecz wcale nie zaginęły.  Byki popularne były już wśród Atlantydów i prehistorycznej ludności. Na Atlantydzie był zwyczaj/rodzaj rytuału polowania przez 10 królów właśnie na te zwierzęta. Władcy spotykali się co 5-6 lat, by wojować z bykami. Warunkiem było nieużywanie w tym celu żadnej broni ( poza kijem i pętlą z liny ). Po schwytaniu byka, podcinano mu gardło, tak aby krew trysnęła na słup Posejdona. Ciało składano natomiast w ofierze Posejdonowi.

Na  terenie dzisiejszej Turcji, tamtejsi mieszkańcy czcili byki, a w szczególności dużą wartość przypisywano rogom. W  Çatal Hüyük całe domostwa dekorowane były porożami, głowami oraz sylwetkami byków, które uważano za stworzenia boskie.

W starożytnym Egipcie, Egipcjanie mieli swoje byki Apisy- najbardziej boskie stworzenia w całym kraju. Nazwa Apis stanowi grecką formę imienia egipskiego boga Nilu- Hapi. Święty byk był wcieleniem boga Ptaha. W mieście o nazwie Sakkara szczątki Apisa składano w sarkofagu z drewna i grafitu, w komorach grobowych zwanych Serapeum. Kult byka rozprzestrzenił się następnie do Grecji i Rzymu, które miały wpływ na państwo egipskie.

apis01

Apis

W Asyrii byk również stanowił ważny element kultury asyryjskiej. Mam tu na myśli Lamassu- czyli skrzydlatego byka o ludzkiej twarzy. Pochodzący jeszcze z tradycji sumeryjskiej Lamassu ustawiany był przy wejściach do pałaców, lub we wnętrzu pałaców. Dodatkowo na głowie byka umieszczona była tiara z rogami, czyli atrybut bóstw. Zatem skrzydlata bestia odnosiła się bezpośrednio do bogów- według mnie pozaziemskich istot. Skrzydlaty byk bardzo popularny stał się też wśród Hetytów, pełniąc identyczną rolę, co u Asyryjczyków. Moloch, czyli kananejsko/fenickie bóstwo pożerające dzieci ( składane je też w ogniu ) przedstawiane było jako „święty” byk. Kwestię, co miało oznaczać słowo „święty” pozostawiam bez komentarza…

lamassu

Byk symbolizował charakter istot, które skolonizowały Ziemię, a więc: agresję, porywczość oraz dominację. Wydawałoby się, że w dzisiejszym świecie byk nie odgrywa żadnej roli, tymczasem jest zupełnie na odwrót. Z bykiem identyfikują się często najbardziej możni i prominentni ludzie tego świata. Wall Street w Stanach Zjednoczonych jest miejscem, gdzie skupiły się główne instytucje finansowe USA: Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, Amerykańska Giełda Papierów Wartościowych,  Nowojorska Handlowa Giełda Papierów Wartościowych i Nowojorska Komisja Handlu. Na tej samej ulicy               ( dziwny zbieg okoliczności ) ustawiony jest… ogromny byk, który na marginesie pojawił się tam nielegalnie.

Ostatecznie jednak, po kilku dniach zwłoki, władze Nowego Yorku zezwoliły na jego pobyt w dzielnicy finansowej NY. Jednym z symboli satanistycznych jest tzw. rogata pięść. Znak ten jest powszechny wśród rządzących elit:

                                    byk New York                                                   Byk z Wall Street

satanists Obama-Illuminati

W świecie show-biznesu nie jest lepiej. Tiara z rogami- część głowy szatana- widoczna jest u najpopularniejszych gwiazd, m.in. u Madonny:

Madonna-Illuminati-Superbowl-Ritual-RIDICULOUS

Byk pojawia się też w logo międzynarodowych korporacji jak Red Bull ( Czerwony Byk ) oraz klubu piłkarskiego we Włoszech- FC Torino.

Torino_FC_Logo.svg Red-Bull

Sowa należy do symboli znacznie bardziej tajemnych. Im bardziej analizujemy starożytną heraldykę, tym mocniej przekonujemy się, że sowa należy do głównego symbolu okultystycznego. W sztuce sumeryjsko – babilońskiej znane jest m.in. przedstawienie boginii Inanny w towarzystwie sów, które odnoszą się do kultu śmierci:

inanna

W Grecji wytwarzano na przykład „sowie” monety:

sowa

 W Egipcie symbolizowała zimno, zgon, bierność i noc. Rzymski encyklopedysta i polityk Pliniusz Starszy pisał, że sowy zapowiadają wyłącznie nieszczęścia i powinno się ich wystrzegać bardziej niż innych ptaków.  Ogólnie rzecz ujmując w kulturach największych starożytnych cywilizacji sowa była kojarzona ze śmiercią i siłami zła. Jak zatem ma się sowa do czasów współczesnych? Kluczem jest Bohemian Grove, czyli miejsce, gdzie zbierają się raz w roku najbardziej wpływowi ludzie na Ziemi. Celem jest odprawianie satanistycznych rytuałów. Uroczystości elitarnego Bohemian Club odbywają się przed wyrzeźbionym w drewnie posągiem sowy, liczącym dwanaście metrów wysokości oraz w otoczeniu płomieni symbolizujących Nimroda.

5a3e4b3abaf01fd4

Ponieważ rody bankierskie zaliczają się do satanistów ( Rockefeller, Rotschild ), to banknoty również naznaczone są odpowiednią symboliką, m.in. ukrytą sową:

dolar_sowa

W starożytnych, kontynuowanych do dziś babilońsko-sumeryjsko-kananejsko-chaldejsko-druidzkich praktykach religijnych, uczestniczą wybrane osoby ze świata show-biznesu, polityki itak dalej. Profesor okultystyki Texe Mars powiedział na temat mających tam miejsce obrzędów:

Myślę, że jest to bardziej religia babilońskich misteriów. Wszystkie te elementy są tam, a sowa jest symbolem starożytnych misteriów babilońskich, która była czczona przez antycznych Babilonczyków i Egipcjan. Interesujące jest dla mnie to, że wielu z członków Bohemian Grove ma w swoich domach małe figurki sów. Wierzę, że oni fakycznie czczą te sowy jako symbol bóstwa, Wielkiej Bogini Babilonu, i oczywiście mamy symulację śmierci Chrystusa na krzyżu i tak dalej. W moim przekonaniu musi być to głęboka okultystyka. Wierzę, że uważnie zaprojektowano każdy jej element i jego kolejność”.

Jak więc widzimy obecnie wciąż odbywają się rytuały satanistyczne, a konkretne kręgi posługują się symboliką popularną w starożytności i nawiązującą do demonicznych bytów. Wniosek może być tylko jeden sataniści rządzą tym światem!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mezopotamia, Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s