Starożytne symbole w dzisiejszych czasach, cz.1

Ancient Egyptian symbols vector

Od czasów starożytnych, gdy wyłoniły się rody królewskie i arystokracja dzielą nas tysiące lat. Nie oznacza to jednak, że symbolika, z którą utożsamiały się dawne elity zanikła.

 Przed wiekami…

Kiedy przyglądamy się starożytnym cywilizacjom zauważamy ich symbolikę, ale rzadko zadajemy sobie pytanie, skąd w ogóle poszczególne symbole się wzięły. Jak wynika              z logicznego myślenia, znak ( symbol ) ma za zadanie coś lub kogoś przedstawiać. Tak się składa, że przed tysiącami lat, Ziemię odwiedziło mnóstwo cywilizacji pozaziemskich, które zakładały swoje kolonie na naszej planecie. Z biegiem czasu goście z kosmosu zaczęli organizować własny porządek- zgodny z ich poziomem świadomości.

Pokojowe nastawione do życia rasy pozaziemskie, rezonujące z ideą wolności i miłości nie zdecydowały się na wprowadzenie m.in. niewolnictwa, pojęcia wartości własnej i prawa faworyzującego elity. Daleko było im także do ustanowienia podziałów społecznych               i prowadzenia wojen. Odwrotnie postępowały natomiast istoty nazywane mianem szatańskich.

Mówiąc krótko, symbole pozostawione przed tysiącami lat przez tych, którzy zstąpili z   nieba, są niezwykle pomocne w rozszyfrowaniu charakteru i celu, z  jakimi przybyli na Ziemię obcy z innych światów.

Szatańskie elity

Wśród masy symboli przybliżę te, które są najbardziej dla nas ludzi znaczące. Niestety większość z nich nie oznacza nic dobrego, a wręcz przeciwnie. Ponieważ nasza cywilizacja wzięła początek od kultury rozwijającej się w Mezopotamii ( Sumer ), gdzie przecież władali szatańscy bogowie, to i związane z nią symbole nie mogą nieść „pozytywów”.

Zacznijmy więc od starożytnego symbolu krzyża i Słońca. Sumerowie przedstawiali to w ten sposób:

k8

                   nimrod-symbols1                         Król Sargon i jego symbole okultystyczne

Jak więc widzimy, symbolika starożytna była bardzo bogata i co więcej, trwa do dziś. Kult krzyża jest znany z chrześcijaństwa, tymczasem był on popularny już za życia Sargona Wielkiego ( na zdjęciu u góry ), króla imperium akadyjskiego, a jego użycie wykorzystywane było podczas rządów dynastii królewskich w średniowieczu oraz wśród nazistów.

16bivy8

 

krzyz_1kl

 

 

 

 

 

Pod krzyżem umieszczona został też charakterystyczny okrągły przedmiot. Według mnie jest to symbol planety, z której na Ziemię przybyli szatańscy posłańcy, bądź latającego pojazdu kosmicznego. Znak ten był bardzo popularny w sztuce mezopotamskiej i egipskiej.

krylaty_dysk

 

Jak symbole starożytne mają się do czasów współczesnych? Pamiętacie sumeryjski znak krzyża i słońca, które często łączone były razem i tworzyły, tak w przypadku placu św. Piotra w Watykanie, krzyż wpisany w okrąg? Dokładnie taki znak widnieje w godle NATO:

_NATO_flag

 

Z kolei wspomniany i zaprezentowany przeze mnie wcześniej symbol „skrzydlatego globu” został przyjęty w Stanach Zjednoczonych i widoczny był na znaczku pocztowym  z 1934 roku.

 

USA - CIRCA 1934 Winged Globe

Następnymi, godnymi uwagi symbolami starożytnymi, które przeniknęły do naszych czasów jest ptak ( często orzeł ).

Relief_Im-dugud_Louvre_AO2783stela-sepow

Jak się okazuje znak ten, wkomponowany jest w godło CIA, a także symbolikę nazistowską:

cia-graphic

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Flaga UE jednoznacznie wskazuje na związek z satanizmem. Przypomnijmy sobie o „boskiej liczbie” − dwanaście. W starożytności mowa jest o dwunastu bóstwach. Jeżeli spojrzymy na godło Unii, widzimy dwanaście pięcioramiennych gwiazd ułożonych na kształt koła (antyczny symbol Słońca). Co więcej, gdy obrócimy każdą z tych gwiazd o 180 stopni otrzymamy odwrócony pentagram − znak okultystyczny, symbolizujący głowę Szatana. W swoim artykule profesor Zbigniew Dmochowski tak pisze o głównym symbolu Unii Europejskiej:

„Ten okultystyczny znak masoński i wolnomularski jest obcym ciałem w zachodniej heraldyce. Pięcioramienne gwiazdy służyły dawniej jako symbol podległości, posiadania i kolonizacji, jak na australijsko-nowozelandzkich, amerykańskich i kolonialnych flagach. Ta flaga UE jest do tego plagiatem”.

UE_02

Co przedstawia dolar amerykański? Piramidę- antyczny symbol hierarchii władzy- a na jej szczycie umieszczono wszystko widzące oko ( Horusa ), egipskiego boga.

oko horusa 77586

60635595

 Podsumowanie:                                                                                                        

 Symbolikę starożytną, która znalazła miejsce w również w nowoczesnym świecie można by było prezentować w nieskończoność. Aż tyle tego jest! Nie wyróżniłem chociażby sowy- obecnej na amerykańskim dolarze, czczonej w kręgach illuminackich, przez najbardziej wpływowych ludzi na naszym globie. Wszystkie te symbole nie reprezentują ludzi, lecz istoty pozaziemskie, które manipulują ludzkością od tysięcy lat. Wiele z nich, np. pentagram, zniekształcony ( lub nie ) heksagram służą do „przywoływania” podczas rytuałów satanistycznych byty duchowe z wyższych światów astralnych.

inverted pentagram Solid_unicursal_hexagram Satanský_hexagram

 

 

ratzinger-mitre-hexagram occult-washingtondc_11

 

Na koniec drobna, aczkolwiek znacząca uwaga. W mediach głównego nurtu mówi się nagminnie o księżach-satanistach, ale kompletnie nie wspomina się o satanizmie obecnym wśród gwiazd filmowych, prezenterów telewizyjnych, członków rządu, dyrektorów korporacji międzynarodowych i bankierów.

fritz-teer-meer

Dlaczego? Ponieważ „ktoś” ma w tym interes i wcale nie musi chodzić zaraz o pieniądze. Jaki więc cel? Pozbawienie człowieka resztek duchowości, wiedzy o Bogu. Religia jest w moim uznaniu porażką, ponieważ stworzona została, by pewne grupy istot mogły kontrolować ludzkość: mentalnie i energetycznie. Niemniej jednak czytając chociażby Pismo Święte, zgłębiamy prawdy o Ojcu i  o nas samych. Mamy okazję do zapoznania się prawdami głoszonymi przez mistrza Jezusa ( którego historia i tak została zmieniona przez kapłanów ). Koniec końców, gdy dobrze przestudiować Biblię, to okaże się, że Boga wcale nie należy poszukiwać na zewnątrz, ale w sobie samym. Żeby Królestwo Boże, na które tak czekamy, mogło przyjść do naszego świata, musi zaistnień najpierw w sercu każdego człowieka. Zatem poniżając religię, ktoś chce nam powiedzieć: „Zobaczcie to nie ma sensu, księża to fałsz, religia to bzdura, nie czytajcie tych świętych ksiąg, tam nic nie ma”. 

photoreligia-i-nauka

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mezopotamia, Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Starożytne symbole w dzisiejszych czasach, cz.1

  1. Roman Nacht pisze:

    Kogo tekst tego artykułu nie pobudził do samodzielnego myślenia i samodzielnego szukania odpowiedzi na pytanie; KTO TAK NAPRAWDĘ STWORZYŁ „ŚWIAT” NA TEJ PLANECIE?, ten nie żyje świadomie i nie odzyskał jeszcze wolności… od samego siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s