Stworzenie człowieka według Sumerów

images

Tradycyjny nurt naukowy opowiada się za powolną ewolucją gatunków na Ziemi. Analizując jednak chociażby ekspresowy rozwój homo sapiens na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu tysięcy lat, poglądy darwinistyczne zdają się być nieprawdziwe.

Głos Sumerów

Jeżeli teoria Darwina, według której ewolucja na Ziemi zachodziła stopniowo, bardzo powoli, a poszczególne gatunki ( w tym człowiek ) pochodzą bezpośrednio od siebie jest mylna, oznacza to, że klucza do rozwiązania zagadki pochodzenia człowieka należy szukać gdzieś indziej. Świetnym źródłem jest np. mitologia sumeryjska. Według naszych przodków ludzie stworzeni zostali przez bogów, którzy zstąpili z nieba. Celem tego przedsięwzięcia było ulżenie w pracy istotom nazywanym przez Sumerów- Annunaki. W mitologii sumeryjskiej uznawano ich za bogów i sędziów świata podziemnego. Teksty starożytne opowiadają historię, wedle której istoty te, pochodzące z innej planety, nawiedziły Ziemię. Głównym ich zamiarem było pozyskiwanie złota, które w postaci proszku miało uzdrowić zanikającą atmosferę na macierzystej planecie Annunaki- Nibiru ( wersja Z. Sitchina, z którą nie koniecznie się zgadzam ).

Procedura ta, wymagała wiele wysiłku. Głównym problemem pozaziemskiej inteligencji była ciężka praca w kopalniach złota ( zakładano je w południowej Afryce ). Z biegiem czasu, „bogowie” – pracownicy zbuntowali się. Skutkiem takiego rozwoju sytuacji był pomysł stworzenia istoty, która wyręczyłaby Annunaki. Czytamy :

„Przez 10 okresów ponosili trud;

Przez 20 okresów ponosili trud;

Przez 30 okresów ponosili trud;

Przez 40 okresów ponosili trud”.

Aż w końcu miarka się przebrała i Annunaki odmówili dalszych prac.

Narodziny człowieka

Konwencjonalna antropologia uczy, że homo sapiens pochodzi od homo erectus. Mimo wielu różnic w budowie anatomicznej obu gatunków, to istnieją spore podobieństwa na polu genetyki. W tym wypadku należy się zgodzić z naukowcami. Chodzi tylko i aż o to, że proces ten nie przebiegł naturalnie, lecz został zainicjowany przez istoty pozaziemskie. Mitologia sumeryjska podaje ( słowa Marduka ):

„Dam światu pokornego prymitywa;

Będzie się nazywał >>człowiek<<.

Stworzę prymitywnego robotnika;

Będzie powołany do służby bogom,

Żeby mogli odetchnąć”.

Wypowiedź smoczej istoty ( Marduk uważany był za rogatego smoka ) wskazuje na fakt, że pierwsi ludzie nie byli ideałami. Prawdopodobnie pierwszym gatunkiem, który wyszedł z laboratorium Annunaki to własnie homo erectus. Kolejny zapis informuje nas o naturze tych istot:

„Kiedy ludzie zostali stworzeni, nie znali smaku chleba,

nie znali ubrań ni stroju;

Rwali trawę ustami jak owce;

Pili wodę z rowu”.

Ponieważ twórcom człowieka chodziło o stworzenie istoty zdecydowanie bardziej zręcznej, cywilizowanej i rozumnej, kontynuowano szeroko zakrojoną inżynierię genetyczną, aby w końcu osiągnąć zamierzony wynik. Dlatego też, jak dowiadujemy się z inskrypcji, bogowie poświęcili samych siebie. Główny naukowiec Annunaki zgromadził krew, pochodzącą od innego kosmicznego przybysza:

„Z jego krwi ukształtowano człowieka;

nałożyli nań służbę, uwolnili bogów (…).

Była to praca przechodząca ludzkie pojęcie”.

 Ninki zaś ( żona Enki ) udostępniła powstałemu zarodkowi swoje ciało:

„Skoro bogini narodzin jest obecna,

Niech bogini narodzin ukształtuje potomstwo.

Skoro matka bogów jest obecna,

Niech bogini narodzin ukształtuje lulu,

Niech robotnik poniesie trud bogów.

Niech bogini stworzy lulu amelu

Niech dźwiga on jarzmo”.

„Ty jesteś matką-łonem,

Możesz stworzyć człowieka.

A zatem stwórz lulu, niech poniesie jarzmo!”

 Rozpoczął się proces formowania ludzi:

„Krew chcę uczynić, uformować kości,

Niech powstanie istota ludzka i niech się nazywa człowiek.

Chcę stworzyć tę istotę ludzką, tego człowieka,

Aby dźwigał trud bogów, a ci niechby odpoczywali”.

 

„Przygotuję kąpiel oczyszczającą. Niech jeden bóg da krew (…).

Z jego ciała i krwi niech Ninti zmiesza glinę”.

 „W tamtych dniach, w tamtych latach

Mędrzec z Eridu, Ea,

Stworzył go jako wzorzec człowieka”.

Pierwszą rozumną istotą ludzką był Adamu, czyli prymitywny robotnik ( lulu amelu ).  W następnej fazie „bogowie” znający już klucz do sekretu stworzenia inteligentnego życia, nie poprzestali na jednym osobniku. Mity mezopotamskie opowiadają o zgromadzeniu przez Ninti  14 bogiń, które podzielono na dwie równe grupy. Z w wyniku zapłodnienia narodziło się 7 chłopców i 7 dziewczynek.

„Dwakroć siedem bogiń narodzin się zebrało,

Mądrych i uczonych;

Siedem urodziło męskie niemowlęta,

Siedem urodziło żeńskie niemowlęta,

Bogini narodzin przyniosła

Dech tchnienia życia.

Dobrano je w pary,

Dobrano je w pary w jej obecności.

Stworzeniami tymi byli ludzie-

Stworzenia bogini matki”.

Tak oto wygląda historia stworzenia rodzaju ludzkiego. Od urodzenia ludzie traktowani byli jako posłuszni robotnicy, którzy wykorzystywani byli do wykonywania zamiast kolonizatorów Ziemi ciężkich prac i toczenia wojen na cześć bogów. Taki stan rzeczy ciągnął się przed tysiące lat, aż do dzisiaj, ale to temat na zupełnie inny czas.

Źródła

Roux G., „Mezopotamia”, Warszawa 2008

Sitchin Z., „Dwunasta planeta”, Warszawa 2011

Sitchin Z., Zaginiona księga Enki”, 2011

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mezopotamia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Stworzenie człowieka według Sumerów

 1. Czyli najpierw stworzyli z Homo Habilis (jego raczej nie uznaje się za w pełni człekokształtnego) Homo Erectus i nie był dobry.
  To ten Adamu i jego potomkowie byliby następcami Homo Erectusa. Jeśli wziąć pod uwagę zasady genetyki to stworzony Adamu zrodziłby się ze zmodyfikowanego DNA Erectusa i DNA niebianina w łonie niebianki (X1Y1), a później 14 niebianek pomogłoby rozmnożyć Adama tworząc nowe pokolenie protoludzi(7 mężczyzn X2Y1, X3Y1,…, X7Y1 oraz 7 kobiet X2X1, X3X1,…, X7X1). A to oznacza wprost, że pierwsze Ewy miałyby 100% kosmicznego DNA, a zero ziemskiego. Zawsze mi się wydawało, że te kobiety są jakieś nie z tej planety 😉 No, ale do kopalni potrzeba silnych chłopów 😉
  W tym momencie mieliby oni męskie półmałpie chromosomy i żeńskie całkowicie nieziemskie, w każdym pokoleniu zachowując te nieziemskie geny. Dużo tych genów nieziemskich by miał względem ziemskich… chyba niewiele się musiało te kosmiczne DNA różnić od naszego…
  Współczesny człowiek europejski jest człowiekiem afrykańskim z domieszką neandertalską (co już robi ogromną różnicę i stawia pytanie czy Neandertalczyk był też człowiekiem, a jeśli nie to czy człowiek z domieszką neandertalską jest człowiekiem mniej lub bardziej od afrykańczyków bez niej ).
  Z aktualnych badan dowiadujemy się też, że i różne grupy przedludzkie homo mieszały się ze sobą, neandertalczyk nie tylko z homo sapiens, ale również z Denisovianami, wielu postuluje, że z DNA wynika iż również z samym Homo Erectus mimo setek tysięcy lat od jego pojawienia się (czyli Ci Niebianie dość długo musieli zwlekać z decyzją o stworzeniu nowej wersji…).
  Skoro Homo Erectus łączył się z Neandertalczykiem i Homo Sapiens tworząc jeden kompatybilny gatunek to oznacza, że i Niebianie mogli się dowolnie z nimi rozmnażać (skoro Niebianki byli kompatybilne z preczłowiekiem to i w drugą stronę też by to zachodziło).
  Ale prawdziwa historia człowieka wygląda tak, że stopniowo przez grube tysiące lat przystosowywał się do środowiska zmieniając się fizycznie i mentalnie. Erectus miał silne szczęki, mały móżdżek i był padlinożercą, trawą się nie karmił, trawę trawią tylko krowy… ludzie nie. Jak rozumiem kosmici słabo ich karmili, a w kopalniach pracowali w wolnym czasie? Neandertalczyk również różnił się od homo sapiens, pierwszy miał większy mózg, ale bardziej zbitą budowę i mocniejsze mięśnie i szczęki umożliwiające odrywanie kęsów mięsa upolowanego zwierzęcia oraz ciągnięcie cielska do jaskini i zaczęło to naturalnie zanikać z czasem po wynalezieniu narzędzi do cięcia i sztukowania mięsa. Homo Sapiens zaś to forma udoskonalona przez ewolucję przystosowana idealnie do używania narzędzi, szybkiego poruszania się, ale dzięki domieszce neandertalczyka jeszcze zyskał na objętości mózgu robiąc kolejny krok w ewolucji. Nie potrzeba było do tego żadnych ingerencji pozaziemskich wystarczył czas i wpływ środowiska.

 2. Mirek K. pisze:

  Znalazłem w necie taki tekst,ponoć to fragment Enuma Elisz ale nie jestem przekonany co do tego.
  Enuma elisz
  (…) kiedy (bogowie) Annuna zostali zrodzeni a boginie zostały poślubione i kiedy one zostały rozdzielone między niebiosa a ziemię,kiedy to boginie zostały zapłodnione i zaszły w ciążę,[ …] wtedy bogowie byli zmuszeni do pracy pańszczyźnianej, aby (dla siebie)zdobywać pożywienie. Liczni bogowie wzięli się do pracy, ci niższej rangi dźwigali kosze t e r h u m (wyraz nie odczytany),kopali kanały przesypując ziemię do Harali, wywozili glinę ale skarżyli się (na swój los). (…)Wtedy Namma, prarodzicielka, matka wszystkich bogów idąca na ich czele,Przyniosła ich łzy swemu synowi Enki (mówiąc):Ty pozostajesz (w łożu) nie przerywając swego snu,sam powinieneś wstać[…], ponieważ bogowie, których stworzyłam,[…](uskarżają się). (…)Na słowo swej matki Nammy Enki podniósł się z łoża,Bóg uderzył się w zamyśleniu […] rękami po udach,Wszystkowidzący, mędrzec, światły opiekun niebios i ziemi, twórca wszystkiego, zrobił „matrycę”,[…] którą postawił przed sobą i badał uważnie. Kiedy Enki twórca przygotował projekt (?),(zwrócił się) do swej matki Nammy:„Moja matko, oto istoty, o których myślałaś, zwiąż je pracą pańszczyźnianą(dla) bogów. Kiedy ugnieciesz szczypt żyznej gliny z brzegów Abzu i sporządzisz formę (?) glinianą z matrycy (?), ty sama ukształtujesz naturę (?) (tych istot),(zaś) Ninmah będzie ci towarzyszyć, (…)O moja matko, ustal przeznaczenie (dla tych istot), a Ninmah zwiąże je pracą pańszczyźnianą dla bogów”. (…)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s