„Śpiący prorok” i wizja Atlantydy

edgar-cayce

Osobą, która bardzo dużo mówiła na temat zaginionego kontynentu/cywilizacji Atlantydy był Edgar Cayce (Kejsi), nazywany też „Śpiącym prorokiem”. Kim był ten mężczyzna i jakie były jego wizje kultury atlantydzkiej?

Śpiący prorok mówi

Zacznijmy od tego, że Cayce już od najmłodszych lat wykazywał nieprzeciętne zdolności parapsychiczne. Potrafił rozmawiać ze zmarłymi członkami swojej rodziny i przyswajać wiedzę w bardzo nietypowy sposób. W wieku szkolnym, dzięki zasypianiu z książką pod głową był zdolny do zapamiętania z niesamowitą dokładnością. Gdy w wieku 21 lat jego struny głosowe uległy paraliżowi, nadszedł decydujący i chyba najważniejszy moment w życiu Cayce’ego. W rocznych poszukiwaniach w celu znalezienia lekarstwa, zdecydował się na „uśpienie” samego siebie, czyli wprowadzenie w stan hipnotyczny. W tym samym czasie, jego przyjaciel zadawał mu pytania dotyczące choroby. W odpowiedzi, usłyszał on prawdziwie specjalistyczną metodę leczenia, z użyciem terminów medycznych. Po zastosowaniu zalecanego sposobu, Cayce odzyskał mowę,  a z jego usług korzystali lekarze  w Hopkinsville i Bowling Green w Kentucky. Z czasem „śpiący prorok” potrafił stawiać diagnozy bez kontaktu z pacjentem, wykorzystując telepatię. W czerwcu 1954 roku, czyli dziewięć lat po swojej śmierci, biorąc pod uwagę niepodważalne dowody  na uleczenie dosłownie tysięcy ludzi, otrzymał on tytuł doktora na Uniwersytecie w Chicago za całokształt pracy w dziedzinie medycyny.

 

edgar_Cayce(1)Edgar Cayce w młodości

 

Atlantyda

Wśród tak zwanych odczytów ( ridingów), których dokonywał Cayce dla wielu ludzi, okazało się, że przewija się temat Atlantydy. Dzięki zgromadzonym przekazom, możemy dowiedzieć się dużo na temat zatopionego lądu. Co najistotniejsze, możemy także definitywnie stwierdzić, że dane podane kiedyś przez jasnowidza i uzdrowiciela są w stu procentach pewne i stanowią niepodważalny dowód na istnienie bardzo wyrafinowanej cywilizacji, które w wyniku złego wykorzystania mocy kryształów zostało unicestwiona w głębinach oceanicznych. Jak już wspomniałem,  Jednym z mitycznych lądów, które stały się ofiarą ziemskich kataklizmów jest Atlantyda, której początek przypadł na 210 000 lat p.n.e.- jak podaje jasnowidz, prorok i lekarz Edgar Cayce. Mężczyzna niejednokrotnie relacjonował jak wyglądało życie na Atlantydzie i z jakich urządzeń korzystano. Jak powiedział Cayce, miano wówczas do czynienia z

„…jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli, z wprowadzeniem na rynek ( do celów handlowych ) urządzeń mechanicznych, elektrycznych i urządzeń do ogrzewania”.

Na wyspie ludność zajmowała się różnymi zagadnieniami i rozwiązaniami naukowymi i technicznymi, tak jak niejaki Lus-Lu, który „był liderem władz miasta SUS – interesował się mechaniką i chemią”.  „…W Atlantydzie w okresie wielkiego rozwoju komunikacji, dróg i sposobów poruszania się ludzi po kraju, środków transportu, jak to dziś nazywamy, samolotów, statków powietrznych, gdyż mogły one szybować nie tylko w powietrzu, ale także w innych ośrodkach…”.  Atlantyda była także miejscem rozwoju muzyki, psychologii oraz umiejętności przesyłania myśli, dźwięku i obrazu  na odległość ( z wykorzystaniem kryształu ). Co więcej stosowani energię elektryczną w pojazdach i opracowano technologię do cięcia kamienia. Kolejny riding autorstwa E. Cayce brzmi następująco:

„…W Atlantydzie w epoce wynalazków przy zastosowaniu energii elektrycznej w pojazdach transportowych, przy fotografowaniu na odległość, czytaniu tekstów przez ściany nawet na odległość, pokonywaniu własnej grawitacji, preparowaniu kryształów, kryształu o straszliwej mocy, wiele z tego doprowadziło do zniszczeń…”.                                                                                                

Stan idealnej równowagi nie zdołał utrzymać się na wieczność. W momencie gdy serca ludzi oraz bogów zostały zatrute przez rządze  i niepohamowane pragnienia, wtedy raj prysł. „Choroba” planety rozpoczęła się w momencie, gdy święta oraz składanie ofiar przestały służyć ogółowi, w celu budowania świata pełnego miłości, i zaczęły być sposobem kilku          ( bogów ) na sprawowanie kontroli nad społeczeństwem. Wtedy to,  Ziemia odmówiła posłuszeństwa. Im bardziej niszczymy planetę, tym poważniejsze konsekwencje otrzymamy        ( możemy się dziś o tej zależności przekonać ).  Katastrofa Atlantydy rozpoczęła się już 50 772 lata p.n.e., kiedy to kontynent podzielił się na pięć wysp. Drugie zniszczenie miało miejsce 28 000 lat przed Chrystusem (  był to czas migracji Atlantów do Egiptu ) i trwał do roku 22 000 lat p.n.e. Tragedia legendarnego kontynentu wiąże się z nieprawidłowym wykorzystaniem energii kryształu, którą Synowie Beliala postanowili użyć do własnych czynów ( rozwoju technologii ), podczas gdy Dzieci Jedynego Prawa stosowali ją oprócz kwestii technologicznych do rozwoju duchowego. Jak informuje nas Cayce technologia kryształów miała fundamentalny wpływ na cywilizację Atlantydy:

„…W Atlantydzie przed drugim kataklizmem, kiedy to kontynent podzielił się na wyspy, kiedy synowie Beliala i dzieci Jedynego Prawa w swoich działaniach ulegli pokusom. Istota ta była pośród tych, którzy interpretowali informacje otrzymywane przy pomocy kryształów i ognia będącego wieczystym ogniem natury. Nasze osiągnięcia z dziedziny transportu lotniczego i morskiego nie robią wrażenia na tej istocie, ponieważ są one tylko namiastką tego, co działo się w okresie wielkiego exodusu z Atlantydy”. Belial często identyfikowany jest/był z bestią- rogatym smokiem. W przekazach Cayce’go również znajdujemy wzmianki o nieprzyjaźnie nastawionych do życia istot.

„…W Atlantydzie w czasie, który określamy jako drugie przełamanie lądu,istota ta była pośród dzieci Jedynego Prawa, ale również popierała działania Synów Beliala. Jako osoba obdarzona autorytetem proponowała przeprowadzenie krzyżówek pewnych grup, ale z ich potomstwa uzyskać „zwierzęta pociągowe”, czyli robotników do pracy w młynach i przy obróbce gliny”.

Cayce wspomina także o „ognistym kamieniu”, o którym pisał w swoich publikacjach Zecharia Sitchin. Według ridingów E.Cayce’go, służył on m.in. do zasilania zmechanizowanych pojazdów. Na Atlantydzie używano też energii atomowej oraz promieniowania radioaktywnego.

„Przez taką formę ognia (naświetleń) ciała ludzi były odnawiane (leczone)- przez miejscowe opalanie- aplikując promieniowanie z tego kamienia- podobnym działaniem niszczono organizmy zwierzęce”.

Podobno Belial nie planował uruchamiania „sił niszczycielskich”, niestety jego ego i chęć pokazania własnej siły odmieniły jego poglądy.  Platon, który ma duży wkład w przetrwanie historii o Atlantydzie, kiedy pisał o idealnym społeczeństwie, wcale nie miał na myśli Atlantydów. Jego relacje odnoszą się bowiem do czasu zepsucia na kontynencie, gdy władcy legendarnego kontynentu prowadzili wojny. Platon miał na myśli Ateńczyków, którzy byli jedynym narodem, który przeciwstawił się sile nieprzyjaciela. Jest to jednocześnie dowód wskazujący na fakt, że Platon nie mógł opisywać cywilizacji atlantydzkiej, wzorując się na kulturach zamieszkujących tereny dzisiejszej Grecji.

Moim zdaniem, przekazy Edgara są jednoznacznym potwierdzeniem prawdziwości mitów o Atlantydzie. Jego zdolności potwierdziły licznie udokumentowane uzdrowienia ludzi. Dla naukowców wciąż oczywiście to za mało. Podobna sprawa ma miejsce z polskim jasnowidzem. Krzysztof Jackowski współpracuje od lat z policją i ma ogromne zasługi w odnalezieniu ofiar wypadków ( potwierdzone na piśmie ). Oficjalnie jednak policja zaprzecza tym informacjom. Czy kiedykolwiek parapsychologia, a może po prostu niezwykłe i nieznane zdolności ludzkiego mózgu zostaną zaakceptowane w środowisku naukowym na szeroką skalę…?

152cf94e5c85921ccdec6b674badc3bf  „W każdym momencie naszego życia, kreujemy obrazy i wzorce, które dają naszej przyszłości energię i kształt”. 

edgar-cayce (1)  „Przez przebudzenie Rdzennych Amerykańskich nauk, dochodzisz do zrozumienia, że Ziemia nie jest po prostu czymś, na czym się opierasz, chodzisz i jeździsz i bierzesz za oczywiste. To jest żywa istota. Ziemia ma świadomość”

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaginione lądy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s