Karahan Tepe i portal międzywymiarowy

 

 

Karahan-Tepe_4

Od co najmniej dwudziestu lat na terenie Turcji odkrywane są prehistoryczne struktury, które kompletnie zaburzyły dotychczasowe poglądy naukowców na temat początków powstania ludzkiej cywilizacji.

W poprzednich wpisach informowałem Czytelnika o niezwykłym postępie technicznym, jaki zanotowano na terenach prehistorycznej Turcji. Szczególnymi miejscami, które zmusiły uczonych do zrewidowania przyjętych założeń dotyczących rozwoju cywilizacji są: Gobekli Tepe, Catal Hoyuk, Nevali Cori, Gurcutepe, Asikli oraz przedstawianie w niniejszym artykule Karahan Tepe odkryte w 1997 roku.

Map-of-Karahan-Tepe

Podobieństwa do Gobekli Tepe

Karahan Tepe położone jest w południowo – wschodniej Turcji, na grzbiecie wapiennego wzniesienia. Badania archeologiczne na opisywanym stanowisku nie są aż tak daleko posunięte jak w wymienionych we wstępie lokalizacjach. Do tej pory począwszy od 1997 roku, naukowcy jeszcze dwukrotnie odwiedzali Karahan Tepe, a działo się to w latach 2000 i 2011. W miejscu tym umieszczone zostały T-kształtne filary, na których przedstawiono w formie reliefów ( płaskorzeźb ) przedstawiono zwierzęta, m.in. węża. Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że najbardziej monumentalny monolit waży 5,5 metra i waży od 30 do 40 ton. Niestety podanie dokładniejszych danych jest ograniczone, ponieważ filary zakopane są głęboko pod powierzchnią ziemi. Uczeni przypuszczają, że tak jak kompleks świątynny w Gobekli Tepe, również Karahan Tepe mógł zostać zasypany ogromnymi masami ziemi przez prehistoryczną ludność, choć istnieje także możliwość, że struktury zasypane zostały w wyniku akumulacji brudu i działalności silnych wiatrów.

W przeciwieństwie do Gobekli Tepe, tamtejsze filary nie tworzą kręgów, lecz ustawione są w formie wijącej się pod górę krętej ścieżki ( bardzo przypomina zygzakowate poruszanie się węża ). Ustalono, że filarów jest 266, a ich lokalizacja względem siebie nie jest przypadkowa, bowiem postawiono je w równoległych rzędach. Poza filarami na Karahan Tepe znaleziono narzędzia wytworzone z twardego szkliwa wulkanicznego- obsydianu- oraz krzemienia. Wiek odkrytych struktur datuje się na 8500 lat przed naszą erą.

Według mnie, Karahan Tepe mogło służyć jako miejsce tzw. „świętego wzgórza”, gdzie odbywały się procesje na sam szczyt wzniesienia. Kręta droga w formie węża symbolizuje kult tych istot, a jak wiemy z mitologii ludów z niemal całego świata wąż odgrywa niezwykle istotną rolę. Być może na samym szczycie dochodziło do rytualnego spotkania z istotami pozaziemskimi. Moja hipoteza wcale nie jest pozbawiona sensu, ponieważ właśnie na szczycie odnaleziono fragmenty kamiennego okna, które miało symbolizować łączność z  mocami Kosmosu. Mówiąc innymi słowy artefakt ten to znak, że w tym miejscu dochodziło do otwarcia portalu między wymiarowego, łączącego ze sobą różne rzeczywistości.

Źródła:

http://nowaatlantyda.com/2014/06/25/karahan-tepe-kolejne-tepe/

http://www.ancient-origins.net/ancient-places-europe-opinion-guest-authors/forgotten-stones-karahan-tepe-turkey-001917

http://www.bibliotecapleyades.net/arqueologia/gobekli_tepe01.htm

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Tajemnice prehistorycznej Turcji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s