Gunung Padang

images

Na planecie Ziemia rozsiane są budowle, które wskazują iż prehistoryczni mieszkańcy naszej planety byli niezwykle rozwinięci pod względem technologiczno – naukowym oraz duchowym. Tysiące lat temu istniały  dwie potęgi- Atlantyda- położona na Oceanie Atlantyckim, a także Lemuria/Mu zlokalizowana na Pacyfiku. Obecnie coraz więcej odkryć archeologicznych wskazuje na faktyczną obecność tych dwóch supercywilizacji.

Najstarsza piramida na świecie

Niniejszy artykuł przedstawia niecodzienne znalezisko w Indonezji dowodzące, iż               ok. 10 000 lat p.n.e. rozwijała się wysoko zaawansowana kultura.  Gunung Padang- bo        o nim mowa- jest miejscem występowania megalitycznych konstrukcji w zachodniej części wyspy Java, 50 km na płd.- zach od miasta Cianjur na wysokości 885 metrów n.p.m.            ( megality zajmują ostatnie 150 metrów ). Nazwa „Gunung Padang” oznacza w języku sundajskim „Góra Oświecenia”, „Wzgórze Światła” lub tłumacząc dosłownie: „Wzgórze  Łąk” ). Obszar ten, obejmuje wzgórze pokryte szeregiem tarasów graniczące z kamiennymi murami oporowymi. Kamienie mają prostokątny kształt i są pochodzenia wulkanicznego. Ciosy kolumnowe wyglądem przypominają wielkie słupy i ich naturalną pozycją jest pion. W tym jednak przypadku te unikatowe, występujące w nielicznych miejscach na całej Ziemi ciosy ustawione zostały w pozycji poziomej, co wskazuje ingerencję istot rozumnych ( inteligentnych ).  Tajemnicze kolumny składają się z andezytu.  Powstanie ciosów przypisuje się lawie, która podczas stygnięcia, kurczyła swoją objętość tworząc jednocześnie wielokątne słupy-najczęściej sześciokątne. Tamtejsza ludność uważa Gunung Padang za miejsce święte.

Na Gunung Padang znajdowała  się starożytna piramida oraz szereg sztucznych struktur wewnątrz ziemi. Geolog dr Danny Hilman wykorzystując metodę datowania węglem radioaktywnym datuje znaleziska na 9 000 do 20 000 lat! Konstrukcja przypomina do złudzenia piramidy w Bośni. Naukowiec twierdzi, że budowla wznoszona była przez trzy tysiąclecia, a proces jej budowy podzielony był na trzy fazy. Wyniki radiometrycznych analiz zawartości pierwiastka węgla w niektórych próbkach cementu w rdzeniu wiertniczym z głębokości 5-15 metrów, które został przeprowadzone w prestiżowym laboratorium, BETALAB, Miami, USA, w połowie 2012 określają jej wiek w zakresie pomiędzy 13 000 i 23 000 rokiem p.n.e.

pobraneNa szczycie góry Padang, ostatnie 150 metrów zarezerwowane jest dla tarasów ( 5 ), na których rozrzucone są ciosy kolumnowe. Pod powierzchnią znajdują się komory i jamy. Podczas odwiertów, w warstwie nr. 3 znaleziono nawet zniszczoną, sztucznę konstrukcję

 

images

 

W 2013 roku do badań prowadzonych przez Hilmana zaproszony został słynny geolog- Robert Schoch, według którego początek cywilizacji powinien zostać przesunięty na rok     12 000 przed Chrystusem. Pod uwagę należy wziąć także kompleks Gobekli Tepe w Turcji, który powstał 10 000 lat przed naszą erą.

Gunung-Padang-small               Tak Gunung Padang mogła wyglądać w starożytności

Co ciekawe, uczony -Hilman- wspomagany jest przez agencje rządowe, a do dyspozycji przydzielono mu sprzęt laboratoryjny i ekwipunek należące do wojska. Prezydent Indonezji powiedział, że prace Hilmana są kwestią o znaczeniu krajowym. Nowoczesna aparatura, do której dostęp uzyskał Hilman wykryła wewnątrz piramidy: komnaty, schody oraz podziemne tarasy, co tylko podkreśla wielką myśl architektoniczną budowniczych kompleksu.

Gunung Padang- moim zdaniem- jest pozostałością po cywilizacji lemuryjskiej, która rozwijała się na m.in. Oceanie Spokojnym oraz Oceanie Indyjskim. Niestety potężny kataklizm, jakich było co najmniej kilka w historii naszej planety spowodował stopniową destrukcję Lemurii, której ludność rozprzestrzeniła się na inne lądy. Badania wskazują, że ludy z dawniej kwitnącej potęgi zawędrowały nawet do Ameryki Północnej, Południowej oraz krajów azjatyckich.

 

Gungung-Padang-7

Gungung-Padang-9

 

Gungung-Padang-16

Archeoastronom, Rodney Hale,  przeanalizował potencjalne astronomiczne ustawienie Gunung Padang, którego oś wynosi 342 stopnie ( naprzeciwko głównego krateru Gede ),      i odnosi się do  struktury na pierwszym, najniższym poziomie ( tarasie ), która wydaje się definiować główną oś miejsca. Azymut struktury- skalnego kopca i szlaku- wynosi 342 stopnie. Ustawienie to, celuje prosto w główny szczyt Gede, który zawiera krater Gumuruh. To z kolei sugeruje, że centralnie ustawiony kamienny kopiec, pierwotnie mógł stanowić platformę widokową, używaną w celach rytualnych i był pierwszą konstrukcją na tarasie,  a reszta kamiennych ustawień nadeszła w późniejszym czasie.

Używając proponowanego datowania radiowęglowego dla ostatnich badań geologicznych, R.Hale znalazł następujące, możliwe korelacje między miejscem a konkretnymi ciałami niebieskimi:

21, 000 p.n.e.- ustawienie względem Konstelacji Kasjopei

20,000 p.n.e. – ustawienie względem gwiazdy Polaris w Konstelacji Małej Niedźwiedzicy

14, 900 p.n.e.- 8750 p.n.e.- ustawienie względem gwiazdy Vega w Konstelacji Liry ( Lutni )

12, 450 p.n.e.- Konstelacja Cygnus, gwiazda Deneb

5200 p.n.e. – 600 p.n.e.- różne gwiazdy Małej I Wielkiej Niedźwiedzicy

2800 p.n.e. – 2700 p.n.e.- Dubhe w Wielkiej Niedźwiedzicy

Problem związany z dokładnym dopasowaniem korelacji Gunung  Padang z konkretną konstelacją na niebie polega na braku dokładnej, potwierdzonej naukowo daty budowy kompleksu. To, że Gunung Padang jest skierowany w kierunku szczytu Pangrango – Gede jest wzmocnione wiedzę, że według legend, zostało wzniesione przez starożytną rasę, która pochodziła z tego wulkanu. Ciekawostką jest, że w kulturze indonezyjskiej, konstelacją związaną z wiedzą jest Wielka Niedźwiedzica- Bintang Biduk-  co oznacza „gwiazda Biduk”. Słowo „biduk” tłumaczone jest jako łódź. Rdzeni mieszkańcy Indonezji- Toraja- utrzymują, że ich przodkowie zstąpili z nieba. Co więcej, nawet do dnia dzisiejszego, Toraja budują domy, których dachy mają kształt siodła, które mają naśladować łodzie, w których niebiańscy bogowie przybyli z gwiazd. Sugeruję, że ogromny wpływ na rozwój wypadków na Gunung Padang mieli Lemuryjczycy, których cywilizacja ostatecznie przepadła. „Rasa pochodząca  z wulkanu” może oznaczać istoty, które zamieszkiwały niegdyś wnętrze ziemi. Istnieje mnóstwo legend i mitów, które odnoszą się do tego typu organizmów. To, że ludzie zaczęli utożsamiać „piekło” z wnętrzem ziemi ściśle związane jest z obserwacjami ludzi, którzy spotykali straszne istoty wychodzące z podziemi.

W latach 70-tych XX wieku, na Syberii, geolog Dr. Dmitri Azzacov wraz z grupą naukowców w ramach projektu SG-3, dokonali odwiertu na głębokość 14,4 km, w skorupie ziemskiej. Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie 1970 r. Do wykonania odwiertu użyto wiertła Uralmasz-15000. Oficjalnie głównym celem, jaki sobie postawiono było wywiercenie najgłębszego otworu na świecie, który przebiłby głęboką na 9583 metrów dziurę „Bertha Rogers” w Oklahomie, która powstała po odwiertach ropy naftowej. 6 czerwca 1979 r.

Radziecki geolog podczas zejścia poniżej 12 000 metrów uznał, że jego uszom dobiega ludzki głos, a raczej krzyk. Azzacov był niezwykle poruszony odkryciem i wyraził własny niepokój związany z ewentualnymi znaleziskami na dnie. Geolodzy po przewierceniu 12  kilometrów, napotkali na pustą przestrzeń ( wiertło nabrało nagle zwiększonych obrotów ). Na granicy odwiertu naukowcy odnotowali rekordową temperaturę 1100 stopni Celsjusza. Kiedy badacze odsłuchiwali nagrania dźwiękowego ruchów tektonicznych z użyciem specjalnych mikrofonów, które wprowadzone zostały do odwiertu, naukowcy usłyszeli dosłownie mówiąc jęki, tak jakby głos wydawany był przez torturowanych ludzi. Badacze przerazili się tak mocno, że omówili kontynuowania dalszych badań. Zdaniem Azzacova był to dźwięk należący do cierpiącego człowieka ( w tle słychać było odgłosy wydawane przez tysiące lub miliony ludzi ). W nocy, z wykonanego odwiertu wystrzeliła fontanna nieznanego, fosforyzującego gazu ( według niektórych relacji pojawiła się świetlista, skrzydlata istota ). Sejsmolog Bjoerne Nummedal powiedział, że środek miał niekorzystny wpływ na mózg. Naukowiec widział zespoły medyczne, które zajmowały się obłąkanymi umysłowo. Z relacji Nummedala wynika, że poszkodowanym kazano podać środki medyczne, mające na celu wyczyszczenie pamięci krótkotrwałej.

Pierwszym człowiekiem, próbującym wyjaśnić zagadkę tej mrocznej historii był badacz zdarzeń paranormalnych Rich Buhler, który prowadził w roku 1990 własny program radiowy. Buhler dowiedział się, że opowieść o „diabelskich dźwiękach” rozeszła się za pośrednictwem chrześcijańskiej stacji telewizyjnej- Trinity Broadcasting Network. Artykuł na temat zdarzenia dostarczył do stacji częsty jej gość- niejaki R.W Schambach. Według mężczyzny, artykuł pochodził z naukowego pisma fińskiego „Ammennusastia”, które nie jest pismem o charakterze naukowym, lecz miesięcznikiem chrześcijańskim. Podobno „piekielna” sprawa zaczerpnięta została ze słów redaktora, który posiłkował się wiedzą zawartą w fińskim dzienniku „Etela Soumen”. Później okazało się, że artykuł rzeczywiście był prawdziwy, jednak znajdował się w miejscu przeznaczonym dla listów od czytelników. Autor informacji zawartych w „Etela Soumen” twierdził natomiast, że o niezwykłym zajściu dowiedział z „Vaeltajat”- fińskiego chrześcijańskiego biuletynu informacyjnego. Członek newslettera poinformował z kolei, że cała opowieść ujrzała światło dzienne już w 1989 roku, w dzienniku „Jewels of Jericho”. Co więcej, Norweg Age Rendalen ( wysłał  korespondencję do Trinity Broadcasting Network ), wyjawił, że „świetlista istota” to jego osobisty wymysł. Jakby nie patrzeć, historia która brzmi wręcz fantastycznie nigdy nie została tak naprawdę rozwiązana.

Nikt, co dziwne, nie pofatygował się i nie przeprowadził autentycznej rozmowy z ludźmi, którzy uczestniczyli w całym przedsięwzięciu, czyli dr Azzacovem, Bjoerne Nommedalem, lub Y.A. Kozlovsky’m. Dodajmy, że SG-3, czyli w języku rosyjskim: „Kolskaja Swierchglubokaja Skważina”, jest strukturą znajdującą się na półwyspie Kolskim, od 150 km na północny – zachód od Murmańska. Obiekt składa się z baraków, laboratoriów i magazynów. Sprzęt obecny tam tj. przyrządy naukowe, maszyny itd. swoim umiejscowieniu, wydają się być porzucone  pośpiechu, tak jak gdyby nie było czasu na spokojne opuszczenie miejsca.. W środku kompleksu ustawiona jest wieża ( wydaje się być rozerwana przez wybuch ) o siarkowym zabarwieniu, pod którą widnieje ogromna, dziura      w ziemi. Zatem faktem jest, że operacja naukowa zdarzyła się naprawdę. Projekt „SG-3” zwieszono  w 1992 r. Niezwykle wysokie temperatury, problemy technicznych i brak źródła finansowania stanowiły największe bariery. Przez kilka lat na miejscu na Półwyspie Kolskim przebywała jeszcze niewielka grupa uczonych, którzy zbierali na miejscu dane sejsmiczne       i geomagnetyczne. Rosyjski rząd, który zlecił całkowitą likwidację placówki, również  nie dysponował wystarczającymi środkami na to przedsięwzięcie. W końcu do akcji włączyła się zjawiła się ekipa rozbiórkowa, której prace postępowały bardzo powoli. Udało im się jedynie rozebrać ćwierć wieży górującej nad otworem, który niegdyś był najgłębszą dziurą na świecie. Jak więc widzimy, od kiedy doszło do dziwnego zdarzenia z udziałem m.in. dr Azzacova, można odnieść wrażenie, że każdy stronił od tego miejsca, które ostatecznie zostało opuszczone, a które w planach miało być zdemontowane. Czyżby cała historia miała być choć w pewnym sensie autentyczna? Na myśl przychodzą mi na myśl biblijne istoty Nefilim ( pół ludzie – pół węże ) zamieszkujące podziemia…

Źrodła:

1. http://beforeitsnews.com/beyond-science/2013/08/indonesian-pyramid-is-20000-years-old-claims-archaeologist-discovery-may-rewrite-history-2442948.html

2. http://www.paranormalne.pl/topic/37897-gunung-padang-megalityczna-atlantyda-w-indonezji/

3. Joseph F. „Tajemnica Najstarszej Kultury na Ziemi”, wyd. Amber, Warszawa 2007

4. http://www.grahamhancock.com/forum/HancockG9-Mystery-Lost-Civilization.php

5. http://www.paranormalne.pl/topic/18137-glosy-z-piekla/

6. http://zmianynaziemi.pl/forum/rosyjska-dziura-piekla-najglebszy-odwiert-swiecie

7. http://www.andrewcollins.com/page/articles/gp.htm

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaginione lądy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s