Żydzi to starożytni Sumerowie

Od tysięcy lat utrzymuje się pogląd, iż biblijni Hebrajczycy są Żydami, „Narodem Wybranym” z Izraela. Żydów utożsamia się także z  Semitami. Jednak obecnie wiele wskazuje na to, że oficjalna wersja historyczna jest błędna.

Odważny pisarz o pochodzeniu żydowskim- Arthur Koestler- potwierdził przeprowadzając własne badania, że Żydzi nie są Hebrajczykami, i co za tym idzie nie mogą być Semitami. Należy w pierwszej wyjaśnić kim w ogóle są ludy zwane semickimi. Nazwa „semici” odnosi się do ludności posługującej się językiem semickim. W starożytnych czasach, gdy w Mezopotamii na Bliskim Wschodzie ( dzisiejszy Irak ) rozwijała się cywilizacja sumeryjska za semitów uchodzili między innymi: Babilończycy, Asyryjczycy, Akadowie ( Akadyjczycy ) i inne ludy łącznie z Arabami.  W całej tej wyliczance- jak można się domyśleć- brakuje samych twórców kultury sumeryjskiej, czyli Sumerów ( później wyemigrowali do Khazarii- imperium obejmujące południową Rosję i Góry Kaukaz ). Tak zwany „żydowski nos” nie jest genetyczną cechą Izraelitów, ale właśnie ludów kaukaskich oraz dawnych Sumerów ( a nie Semitów ), co było z resztą cechą wyróżniającą z pośród ludów semickich. Dzisiaj za kraje semickie uznaje się: Mauretanię, Zachodnią Saharę, Maroko, Algierię, Tunezję, Libię, Egipt, Sudan, Etiopię, Erytreę, Liban, Arabię Saudyjską, Jemen, Oman, Z.E.A., Kuwejt, Syrię, Izrael, Jordanię, Irak, Katar i Bahrajn. Stawianie znaku równości pomiędzy semitami, a Żydami jest błędne! Żydzi nie są żadną rasą, grupą etniczną itd,  a wyznawcami judaimzu. Religia             i przynależność do konkretnej społeczności etnicznej/językowej, to dwie zupełnie inne sprawy. Zatem termin „antysemityzm” w sensie niechęci do Żydów jest słowem kompletnie nietrafionym. Wedle obowiązującej wiedzy, antysemityzm powinien oznaczać wrogie nastroje względem wszystkich semitów ( patrz wyżej ).   

Imperium Kazarów ( Chazarów )

khazaria

Za Chazarów traktuje się ludy Ugrofińskie, bądź Mongolsko – Tureckie. Chazarowie są potomkami plemion zwanych Hunami. Ludność chazarską tworzyli m.in. Sumerowie, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do powstania Węgier. Terytorium Hunów rozciągało się w pewnym okresie od centralnej Azji to środkowej Europy, i od Syberii i Chin do Południowych Indii. Przedstawiciele tego plemienia żyli w grupach, krzyżując się z ludnością pochodzącą z Chin i Sumeru. Hunowie są najlepiej zapamiętani za sprawą ich władcy- Atylli ( „Bicz Boży” )- który przejął władzę po zabójstwie swojego własnego brata- Buda. Hunowie i Chazarowie używali języka starotureckiego i uchodzili za tych samych ludzi.

W roku 740 n.e. , król ( chan ) Chazarów- Bulan- „zaadoptował” religię znaną pod nazwą Judaizm ( pochodzącą z Babilonu ). Legenda głosi, iż chan został namówiony do podobnego czynu podczas snu lub wizji, ale chodziło tu bardziej o polityczne posunięcie, by uniknąć „wchłonięcia” przez świat chrześcijański lub islamski. Co jest oczywiste, Chazarowie, przodkowie 90% ludzi nazywających się dzisiaj Żydami nie mają absolutnie żadnego połączenia z Izraelem i jednocześnie Semitami. Ich domem nie było Morze Martwe, lecz Morze Kaspijskie znane także pod nazwą „Morza Chazarskiego”.

Sumeryjscy Żydzi

 Doktor Sandor Nagy wykorzystuje wielu przykładów, by dowieść lingwistyczne podobieństwa pomiędzy sumeryjskim, pradawnym madziarskim oraz obecnym językiem węgierskim. Uczony odnosi się do kilku prac napisanych w pierwszym milenium, włączając „Kodeksy Arpadzkie” i „De Administrando Imperio” oraz dorobek własnych poszukiwań obejmujący 50 lat. Dr Nagy przyznaje, że tylko 200 madziarskich wyrazów związanych jest z językiem fino-ugarydzkim, natomiast aż 2 000 pochodzi      z języka sumeryjskiego. Badania wykazują, że sumeryjsko – węgierski ma ponad 1 000 wspólnych wyrazów i bardzo podobną strukturę gramatyczną. Kalman Gosztony, profesor filologii sumeryjskiej na uniwersytecie w Sorbonie w Paryżu mówi, że struktura języka węgierskiego jest najbliższa językowi używanemu niegdyś przez Sumerów. Z  53 charakterystycznych cech sumeryjskiej gramatyki, aż 51 pasuje do węgierskiego, 29 do  starotureckiego, 24 do Kaukaskiego, 21 do języków uralskich, 5 do języków semickich i 4 do indoeuropejskich.

Dr Sandor Nagy wspomina także o dwóch poważnych migracjach Sumerów z Mezopotamii. Pierwsza z nich przebiegała przez Turcję do Kotliny Panońskiej, natomiast druga odbyła się przez Góry Kaukaz do obszaru pomiędzy Morzem Kaspijskim i Czarnym. Był to rejon okupowany przez Imperium Chazarów. Starożytne prechrześcijańskie podanie dotyczące pochodzenia Węgrów głosi, iż wywodzą się oni od babilońskiego Nimroda. Legenda utrzymuje, że Nimrod miał dwóch synów- Magora i Hunora. Magor był przodkiem Madziarów, natomist od Hunora pochodzą Hunowie. Antyczne bizantyjskie źródła podają, że Madziarowie nazywani byli Sabirami i wywodzili się z Mezopotamii, ziemi Sumeru. Liczne starożytne i średniowieczne źródła odnoszą się do Scytów, Hunów ( Chazarów ), Awarów, Madziarów jako tych samych ludzi pod względem genetycznym.

Do dnia dzisiejszego ludność żydowska dzieli się na dwie główne grupy: Aszkenazyjczyków oraz Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie mają nic wspólnego z narodem semickim, jakim są Sefardyjczycy, bowiem są potomkami Chazarów. Społeczność żydowska składa się z 85% do 92% Aszkenazyjczyków i tylko 15% do 8% Sefardyjczyków. Co do samych Sefardyjczyków, to są to potomkowie Hebrajczyków z Judei i mają historyczne połączenie z Bliskim Wschodem i są semitami.

Żydzi, a Biblia

Czytając Biblię, a zwłaszcza Stary Testament nigdzie nie znajdujemy wzmianki na temat Żydów. Owszem były ludy semickie, hebrajczycy i tak dalej, ale nie Żydzi.  Co ciekawe, słowo żyd pochodzi od „jude”, co oznacza po prostu mieszkaniec Judei- i nic ponadto. Tak naprawdę nie ma żadnej „rasy żydowskiej” w ujęciu antropologicznym- są tylko Sumerowie. Można mówić o Żydach tylko w kategoriach wyznania religijnego- jako wyznawcy judaizmu. Rasa może być biała, czarna lub żółta. Pamiętajmy, że Abram                 ( późniejszy Abraham ) z woli Pana ( Jahwe ) opuścił sumeryjskie miasto Ur. Zatem był on Sumerem, a nie hebrajczykiem! Jeżeli przyjmiemy takie założenie, wówczas oczywistym wydaje się, że Jahwe to najwyższy bóg sumeryjski- Enlil, a całe chrześcijaństwo oparte zostało na oddawaniu czci temu bóstwu.

W biblijnym wyprowadzeniu „Żydów”  z ziemi egipskiej nie chodziło o fakt wyjścia samych Żydów, lecz różnych ludów semickich, w tym Hebrajczyków. Co dziwne i zaskakujące w wyprowadzeniu brała udział także siostra faraona- wielka księżna. Nie ulega wątpliwości, że za tym wydarzeniem stała pewna istota pozaziemska, która „wysłała” przekaz mentalny, według którego „wyjście” miało w ogóle miejsce. Wystarczy poczytać. Nie zapominajmy bowiem, że hebrajskie „elohim” nie zawsze, lecz bardzo często nie oznaczało boga jako jednoosobowe bóstwo,  a bogów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia ludzkości, Mezopotamia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Żydzi to starożytni Sumerowie

  1. Feberiss pisze:

    Nareszcie przeczytałem coś sensownego

  2. Tor pisze:

    Większość wypowiedzi to kompletne bzdury !!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s