Starożytne technologie sumeryjskie cz.2

 

sumerian-tablets sumeryjska gliniana tabliczka

W niniejszym artykule prezentuję dalsze dowody, wskazujące iż cywilizacja sumeryjska powstała dzięki zaangażowaniu doskonałych naukowców. Moja hipoteza podważa powszechnie przyjęte dogmaty, w myśl których cywilizacje stworzyli prymitywni ludzie. 

Kosmiczna wiedza

Sumerowie opracowali oczywiście systemu miar i wag. W I tysiącleciu p.n.e. wprowadzono system dziesiętny i sześćdziesiętny, kalendarz z podziałem na cykle księżycowe ( 354 dni/ 12 miesięcy ), równania kwadratowe, tablice do obliczania pierwiastków kwadratowych       ( dla starożytnych pierwiastek kwadratowy z liczby 2 wynosił 1,414213, zamiast 1,414214 !) oraz sześciennych, a także rozpoznano układ 12 planet w Układzie Słonecznym ( choć znawca tematu M. Heiser uważa, że starożytni znali tylko 5 planet, a poniższa inskrypcja nie przedstawia Słońca i 11 ciał niebieskich, lecz gwiazdę, ewentualnie obcy system planetarny )  .

12thplanetseal   Tablica VA 243, znajdująca się w Muzeum Pergamońskim w Berlinie przedstawia m.in 12 planet Układu Słonecznego

VA243-Explicada

Jakby nie patrzeć, rozróżniano  gwiazdy z dalekich konstelacji gwiezdnych, którym nadano nazwy!  Na podstawie przekazów sumeryjskich można przeczytać na tabliczkach z pismem klinowym wynika, że Sumerowie wiedzieli , że Ziemia jest kulą mimo, choć oficjalnie nie dysponowali żadnym rodzajem teleskopu. To Sumerowie wprowadzili podział nieba na 12 znaków zodiaku. Znali zjawisko precesji i potrafili ją precyzyjnie obliczyć.

Co więcej, Sumerowie dowiedli związku między biegiem różnych gwiazd i planet, a życiem poszczególnego człowieka ( wpływy astrologiczne ).  Astrologia jako nauka, opiera się na kalendarzu księżycowym, który wyznacza określony cykl. Każdy rok związany jest ze zwierzęciem, w przypadku astrologii chińskiej wyróżniamy: szczura, bawoła, tygrysa, kota, smoka, węża, konia, kozę, małpę, koguta, psa i świnię. Zwierzę roku, w którym ktoś się rodzi ma ogromny wpływ na charakter osoby i jej losy. Kapłani sumeryjscy doskonale wiedzieli o podobnej zależności. Horoskop indywidualny, oparty na miejscu  i dacie urodzenia, został zmodyfikowany około 4 tys. lat temu, natomiast konstelacje gwiazd po raz pierwszy w dziejach, sporządzone zostały przez astrologów z Mezopotamii około 6 tys. lat temu!

Dlatego dokładny czas odbywania się pewnych rytuałów ofiarnych, celebracji, a także poczęcie dziecka w rodach arystokratycznych miały kluczowe znaczenie. Znak zodiaku, to nic innego jak konkretne pole energetyczne, pod którego działaniem znajdowała się w danym czasie Ziemia lub dana osoba.  Astrologia stanowiła absolutnie podstawową dziedzinę wiedzy. Można by rzec, że była ona matką wszystkich nauk. Niestety teraz naukowcy i ogół społeczeństwa w ogóle nie zawraca sobie głowy jakąś tam astrologią, co dowodzi o naszej małej świadomości na temat natury rzeczywistości.

Jeżeli przyjmiemy, że tak zaawansowana wiedza wykiełkowała z głów prymitywnych nomadów pustynnych, to powiem wprost: Nierealne za żadne skarby! Nawet, gdyby byli niezwykle utalentowani i inteligentni, musieliby skądś czerpać przynajmniej podstawy i wstępne założenia. Powinni przejść specjalne procesy wtajemniczenia w poszczególne etapy ezoteryki i astrologii oraz przeczytać kilka książek na dany temat.

Tymczasem historia tradycyjna wmawia się nam, że można było być alfą i omegą na zawołanie, wystarczyło policzyć do dziesięciu i wiedza spadała z nieba. Jedynym sensownym wytłumaczeniem na ogromną mądrość antycznych ludów jest zasiedlanie Ziemi przez byty posiadające zdecydowanie wyższy próg rozumienia naszej rzeczywistości, który pojęli oraz następnie „przenieśli” z własnego świata do naszego, kreując ( niestety ) rzeczywistość wyłącznie na własne podłe potrzeby.

Jak to możliwe, by prymitywne ludy nomadów doszły do tak zadziwiających odkryć? Księga Henocha, która została odrzucona przez Kościół, jasno opowiada historię o przybyciu na Ziemię członków obcej cywilizacji nauczających przy okazji rodzaj ludzki poszczególnych czynności. Oto przekaz księgi: 

6.
1. Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.
2. Ujrzeli je
 synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: “Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłódźmy sobie dzieci”.
3. Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: “Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech”.
4. Wszyscy odpowiadając mu rzekli: “Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku”.
5. Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami.
6. Był o ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami.
7. Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael(…), Turiel, Jomiel, Araziel.
8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.

7.                                                                                                                                                           

1. Wzięli sobie żony, każdy po jednej. Zaczęli do nich chodzić i przestawać z nimi. Nauczyli je czarów i zaklęć i pokazali im, jak wycinać korzenie i drzewa.                                               2. Zaszły one w ciążę i zrodziły wielkich gigantów. Ich wysokość wynosiła trzy tysiące łokci.                                                                                                                                                      3. Pli oni wszelki znój ludzki, a ludzie nie potrafili ich utrzymać.                                             4. Giganci obrócili się przeciwko ludziom, aby ich pożreć.                                                          5. I grzeszyli przeciw ptakom, zwierzętom, gadom i rybom. Pożerali mięso jedni drugich i pili zeń krew. 6 Wtedy ziemia poskarżyła się na nieprawych.

 8.

1. Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.
2. Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.
3.
Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.
4. Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

Interesujący i zastanawiający jest fakt, iż Sumerowie definiowali bogów i bóstwa jako przedstawicieli elementów  przestrzeni kosmicznej, a więc byty pozaziemskie. G. Roux, na którego już się powoływałem napisał:

„Tymczasem astronomowie odkryli zodiak z jego dwunastoma „domami” oraz opracowali tablice podające położenie słońca, księżyca i gwiazdy na każdy dzień roku. Nauczyli się także przewidywać z dużą dokładnością zaćmień słońca i księżyca. Tablice faz  i zaćmień księżyca sporządzone z na początku IV wieku p.n.e. przez Naburimaniego … odznaczają się niewiarygodną wprost ścisłością, a jeden z największych astronomów babilońskich, Kidinnu ( Cidenas ), około 375 r. p.n.e. obliczył długość roku słonecznego z błędem wynoszącym zaledwie 4 minuty 32, 65 sekundy. Jego błąd przy obliczaniu ruchu słońca jest więc mniejszy od błędu popełnionego przez Oppolzera w 1887 r. naszej ery”.

Zaznaczam przy tym, iż Roux nie był zwolennikiem teorii o przybyciu na Ziemię inteligentnej rasy, lecz „zdroworozsądkowym” naukowcem. Niezwykle rozwiniętej wiedzy starożytnej po prostu nie da się nie zauważyć i pominąć. Nasza obecna wiedza z różnych dziedzin nauki, którą dysponujemy pochodzi z odległych czasów starożytnych, a nie jak mogłoby się wydawać okresu nowożytnego. To, co wiedzą dzisiejsi uczeni, nie jest w zasadzie niczym, czego nie odkryli i nie dowiedli pradawni mieszkańcy świata. Postęp naukowy i wiele nowinek technicznych, dzięki który możliwy był rozwój naszej cywilizacji są jedynie odkryciami pewnych prawd i urządzeń na nowo. Na zakończenie wpisu, przytoczę słowa wynalazcy i odkrywcy- pułkownika James’a Churchward’a:

Cywilizacje rodziły się i zakańczały, by następnie były zapominane raz po raz. Nie ma nic nowego pod Słońcem. To, co jest, już było. Wszystko, co odkrywamy i czego się uczymy istniało przedtem; nasze wynalazki i znaleziska stanowią odkrycia na nowo”.   

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mezopotamia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Starożytne technologie sumeryjskie cz.2

  1. BS69 pisze:

    „Znak zodiaku, to nic innego jak konkretne pole energetyczne, pod którego działaniem znajdowała się w danym czasie Ziemia lub dana osoba.” – bardzo trafny opis 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s