Technologie starożytnych Egipcjan cz.1

Kiedy śledzę historię poszczególnych cywilizacji starożytnych niejednokrotnie dowiaduję się o niesamowitych technologiach istot pozaziemskich, o czym konwencjonalna nauka milczy. Zaawansowane technicznie budowle i pojazdy gwiezdne zaprojektowane przez przybyszów z kosmosu, to tylko część ich wspaniałych możliwości twórczych. Jak się okazuje wiedza „obcych” oddziaływała nie tylko z korzyścią dla nich, ale także skierowana była w kierunku rodzaju ludzkiego.

Oddziaływanie wahadeł

Oczywiście starożytni mieszkańcy świata nie dysponowali komputerami, telefonami komórkowymi bądź innymi nowoczesnymi sprzętami, które dostępne są dzisiaj. W ogóle, badając czasy sprzed kilku tysięcy lat należy zrozumieć w zupełnie odmiennym kontekście termin „technologia”. Obecnie słowo to, kojarzy nam się z typowo materialnymi urządzeniami, którym potrzebne jest źródło zasilania, procesor i tak dalej. Technologia starożytna charakteryzowała się kompletnie innymi właściwościami i przeznaczeniem. Dawniej, z zdecydowanie większym stopniu potrafiono korzystać z darów natury, niż dzieje się to w teraźniejszym, tylko pozornie i teoretycznie nowoczesnym świecie. Do niezwykłych technologii zaliczamy bez żadnych wątpliwości umiejętność użycia do określonych celów promieniowania kształtów oraz symboli. Starożytni doskonale zdawali sobie sprawę, że materia stanowi fale elektromagnetyczne o niskiej wibracji ( gęstości ) oraz ciało człowieka jest tylko hologramem, które stan zależy ściśle od ciała energetycznego, którego mózg nie dostrzega- tak samo jak rzeczywistości niefizycznej. Powszechnie stosowaną technologią były niegdyś wahadła. W dzisiejszych czasach ludzie nie doceniają podobnych wynalazków, ponieważ nie dysponują wiedzą na ich temat nie pojmują sposobu działania pradawnych przedmiotów. Wahadła zaliczają się do tzw. „naturalnych technologii” i funkcjonują one emitując określone energie/częstotliwości. Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi wahadłami były (  i wciąż są ) według stanu wiedzy na dzień dzisiejszy: Izis, Ozyrys i Karnak. Pierwsze z wymienionych tutaj przyrządów zdaniem radiestetów wydziela wibracje koloru białego  ( charakter oczyszczający ) i miał/ma zastosowanie w zabiegach leczniczych i diagnostyce.

izisWahadło Izis

Wahadło Ozyrys promieniuje częstotliwościami z zakresu zieleni ujemnej i dlatego też, pomaga w zwalczaniu ( niszczeniu ) wirusów i bakterii. Jest to także najbardziej niebezpieczne wahadło ( z racji wydzielanych wibracji ). Stosowane jest także w terapiach nowotworowych. Do właściwości „Ozyrysa” należy również „przenoszenie” wysoko wibrujących częstotliwości ( tak zwane pozytywne energie/wibracje ) na dystans.

ozyrys                                                                 Wahadło „Ozyrys”

Karnak cechuje się podobnymi cechami, co poprzednio wymieniane wahadła. Warto dodać, że oryginalnego Karnaka znaleziono w 1930 roku. Spoczywał on wówczas w sarkofagu znajdującym się w Dolnie Królów i waży on 22 gramy. Warto pamiętać, że wprowadzone w ruch emituje wokół siebie negatywne promieniowanie zieleni ujemnej. Co więcej nie wolno pracować z tym wahadłem mając za plecami północ.

karnakWahadło Karnak

Aby w ogóle móc obcować i posługiwać się tego typu przyrządami trzeba koniecznie uświadomić sobie, że stanowią one nie tylko materialne przedmioty, lecz przede wszystkim istotę obdarzoną pewnym zakresem świadomości. Raz jeszcze powtórzę, że materia jest świadomą energią. Wahadło w przypadku nieprawidłowego użytkowania obchodzenia się     z nim, po prostu zbuntuje się i odmówi posłuszeństwa, a co gorsza sprowadzi na posiadacza niepotrzebne nieszczęścia. Wahadła sprawdzają się bardzo dobrze, jeżeli chodzi                     o identyfikację stref zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, do wykrywania żył wodnych      i mierzenia ich parametrów, do prognozowania pogody, do diagnozowania poszczególnych czakr i meridianów, do określania olejków eterycznych, jakie są przydatne dla organizmu, do badania niedoborów witamin i mikroelementów, badania ciśnienia krwi, do komponowania mieszanek ziołowych, do określania najkorzystniejszych technik medytacyjnych, do określania rodzaju obecnej karmy, do badania reinkarnacji, do różnego rodzaju badań astrologicznych.  Ponadto wahadła znajdują zastosowanie  jako wykrywacze kłamstw. Możemy również za pomocą wahadła odróżnić złoto od tombaku oraz zwykłe szkło od kryształu. W celu otrzymania odpowiedzi od wahadła wystarczy zadać mu pytanie lub określić swoje intencje. Użytkownik powinien być osobą rozwiniętą duchowo, o otwartym umyśle, odczuwającym subtelne energie otoczenia oraz rzecz jasna, „czującym własne wahadełko.  Dla zainteresowanych szczegółami obsługi tym niezwykłym przyrządem odsyłam do lektur o tej tematyce.

Talizmany, promieniowanie symboli                                                    

A zatem, jak możemy się przekonać technologie starożytnych były rozwinięte, jednak przeznaczone były one nie dla każdego. Uważam, że ta nowoczesna technika dawnych cywilizacji powinna naleźć zastosowanie w czasach teraźniejszych, gdy coraz większa liczba ludzi cierpi na różnorodne schorzenia,  a środki farmaceutyczne leczą objawy, nie zaś przyczynę danej dolegliwości. Radiesteta i geomanta Leszek Matela jest zdania, że „wiele znalezisk poczynionych w Egipcie świadczy, że wiedza radiestezyjna była znana i stosowana w praktyce już w epoce faraonów”. Jeżeli poddamy badaniom poszczególne artefakty należące do władców starożytnego Egiptu faktycznie słowa Mateli nabierają jeszcze głębszego wymiaru. Dla przykładu łoże Tutenchamona promieniuje wibracjami rzędu 28 000 jednostek BSM, co oznacza że nie tylko służyło ono do wypoczynku, ale prawdopodobnie również w celach leczniczych i duchowych ( pomoc w osiąganiu podróży astralnych, łączność z siłami wyższymi ).

Duże znaczenie wśród naszych przodków posiadały także talizmany i amulety. Spełniały one funkcje wzmacniające lub rozpraszające ( np. nieprzyjaciół ) i stanowiły rezonatory energii. Krzyż Ankh służył m.in. do materializowania zaklęć odwołujących się do procesów biologicznych, życiowych człowieka. Każdy symbol działa na otoczenie oraz nasze ciało własną energią, co doskonale rozumieli starożytni, a czego dzisiejsza ludzkość nie pojmuje    i lekceważy, nie zgłębiając tej tajemnej reguły. „Adepci magii egipskiej byli wtajemniczani w rytuały zamykania czynnych energii wszechświata w przedmiocie, obrazie, bądź zbiorze znaków i symboli zgodnie z potrzebami osoby, której pomagali. Gdy talizman wykonany był specjalnie dla konkretnego człowieka, umieszczano na nim symbol reprezentujący daną osobę- np. znak Zodiaku, magiczne imię lub odpowiednią liczbę osobistą”. Istotnym talizmanem było oko Horusa.

 

oko horusa oko-horusa Oko Horusa i talizman promieniujący energią charakterystyczną dla tego symbolu

Sprowadzające ochronę oraz uzdrowienie.

Energetyzatory i  wiedza Egipcjan 

Kolejnymi dziełami techniki antycznej są cylindry, którymi posługiwali się starożytni i które są trzymane w dłoniach przez egipskie posągi. Rusłan Dobrowolski studiując XIX- wieczny manuskrypt dowiedział się o niezwykłej roli i poznał zasadę budowy cylindrów. Jego studia nad tymi zagadkowymi rzeczami wskazują, że stosowane były one jako energetyzatory i składały się z dwóch cylindrycznych rurek. Wpływały one na harmonię energetyczną organizmu ( ciała energetycznego ), pełniły rolę łącznika z istotami pozaziemskimi ( bogami ) oraz zapewniały długowieczność. Cylindry, jak napisałem, zbudowane były z dwóch elementów i trzymano je w obu dłoniach. W lewej ręce używano „cylindra Księżyca” wykonanego z blach cynkowej, natomiast w prawej ręce widniał „cylinder Słońca” skonstruowany z blachy miedzianej. Oba cylindry wypełniano dodatkowo mieszanką minerałów, które miały zapewne określone cechy i właściwości energetyczne. Pamiętajmy, że starożytni nie robili niczego przypadkowo i nie kierowali się zaletami estetycznymi danego przedmiotu, Za wszelkimi czynami stały natomiast kwestie związane z promieniowaniem kształtów, symboli itp. Z papirusu Ebersa dowiadujemy się na przykład na temat powłok energetycznych człowieka, co tylko potwierdza ponad materialne podejście starożytnych ludów do życia.

Starożytni lekarze i tajemnice pisma

Egipcjanie wtajemniczeni w tajniki wiedzy duchowej potrafili uzdrawiać przez sen. Wykorzystywali  do tego m.in. hipnozę i poprzez stymulację słowną pomagali leczącemu się w odbyciu uzdrawiającej podróży poza ciałem, podczas której pacjenci oddawani byli pod opiekę istot duchowych z innych wymiarów.                                                                                    By stać się kapłanem ochotnik musiał przejść stopniowe wprowadzenie w praktyki i wiedzę umożliwiającą pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji. Ówczesny duchowny był przecież lekarzem, ekspertem w zakresie prawdziwej, praktycznej duchowości, doskonałym radiestetą i geomanta, znawcą olejków eterycznych i wielu innych nauk w tym tzw. świętej geometrii i astrologii. Starożytni zdawali sobie sprawę z oddziaływania słów na psychikę człowieka. Wiadomo przecież, że słowa są częstotliwością, falami elektromagnetycznymi. Ich charakter oraz wpływ jest uzależniony od informacji oraz energii, jaką przenoszą, o czym dawni mieszkańcy globu doskonale wiedzieli.

hieroglify        Hieroglify egipskie

Hieroglify według opinii uczonych są źródłem pisanym, z którego dowiadujemy się o przeszłości cywilizacji egipskiej. Dawni pisarze za pomocą hieroglifów upamiętniali przebieg bitew, przekazywali opowieści ludowe, relacjonowali przebieg rytuałów religijnych i wiele innych zdarzeń z codziennego życia. Jednakże egipskie znaki stanowiły i wciąż stanowią promieniujące symbole, przenoszące wiedzę intuicyjną, której nie da się poznać analitycznym rozumem. Ażeby odczytać ukryte znaczenie hieroglifów potrzebne są zatem zdolności parapsychiczne. W tym wypadku nie mówimy o intelektualnej pracy badacza/tłumacza, ale odczycie mającym „miejsce” poza umysłem, na poziomie czakry trzeciego oka, która pozwala człowiekowi dokonywać jasnowidzenia i telepatii. Odczytywanie hieroglifów w sposób niekonwencjonalny można porównać np. do odczytu z kart tarota, gdzie dana karta posiadająca określony symbol jest interpretowana przez doznania pozazmysłowe tarocisty. Treści przekazywane przez egipskie znaki odnoszą się do sfery duchowej, ezoterycznej, wykraczające ponad analityczny rozum, dlatego nie każdy człowiek jest w stanie „przeniknąć” określony hieroglif. Szczerze mówiąc, to nie dziwi mnie opisana powyżej wielowymiarowość egipskich symboli. Aby wyjaśnić moja wizję wytłumaczę kluczowe z własnego punktu widzenia sprawy.

Pierwsza z nich jest fakt, że pismo zostało wprowadzone na Ziemi przez istoty pozaziemskie, zamieszkujące inne planety, wszechświaty, a nawet odmienne wymiary rzeczywistości. Dlatego też poszczególne znaki stosowane w kulturach antycznych muszą wręcz zawierać w sobie treści, których mózg ludzki nie potrafi „uchwycić”, ponieważ starożytne symbole nie pochodzą z naszego świata i zostały zaprojektowane przez byty o zupełnie innym toku myślenia- jeżeli w ogóle można w ten sposób powiedzieć.

Po drugie, wyobraźmy sobie, że używany przez nas język zawiera maksymalnie 40 znaków, aby wyrazić swoje myśli itd. Tymczasem hieroglify liczyły aż 4 000 znaków! Jak zatem egiptolodzy mogą przetłumaczyć teksty starożytne?! Pewną ich część, tak owszem, ale nie więcej. Pamiętajmy, że istoty między wymiarowe żyją na poziomie intuicji i delikatnych energii i z tego właśnie względu hieroglify i nie tylko one, „nasączone” są wibracji  z wyższych światów.                                                                                                                               Jeżeli jesteśmy przy temacie pisma, należy wspomnieć o starożytnych płytach kompaktowych- kamiennych i metalowych dyskach. Do najciekawszych antycznych CD-romów zaliczyć należy znalezione dyski w Fajstos ( na Krecie ) oraz Pergamonie ( Azja Mniejsza, dzisiejsza Bergama w Turcji ). Zawierają one dane dotyczące astrologii, sekretów życia, hymnów i pieśni ofiarnych i żeglugi. Pisarz zapisał dyski symbolami i zrobił to na tyle umiejętnie, że ciąg naniesionych znaków można interpretować różnorodnie, odkrywając wymienione wcześniej tajemnice  wiedzy i twórczości dawnych ludów. Oczywiście oprócz tradycyjnego odczytu, możliwe jest również połączenie się z przesłaniem zawartym na dyskach na poziomie wyższego stanu świadomości. Szczególny pod tym względem jest dysk z Pergamonu, zwany „Prognostikonem”, używany do celów wróżebnych. Zapytacie teraz skąd pochodzą te dzieła sztuki. Co ciekawe, znaki na dysku z Fajstos w ogóle nie pasują do trzech stosowanych w tamtych czasach rodzajów pism ( w użyciu było pismo linearne A, B, pismo piktograficzne- każde zawierało różną ilość symboli ). Według przesłań medytacyjnych Leszka Mateli dysk pochodzi z Atlantydy i wykonany został przez samych legendarnych Atlantów.

dysk z Fajstos                                                                                                 Kamienny dysk z Fajstos

prognostikon

 

 

 

„Prognostikon” z Pergamonu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s