Piramida w Gizie

 

 

 

                                         piramidy                                                     Piramidy w Gizie odwzorowują położenie gwiazd Oriona sprzed     11 500 lat p.n.e.

Piramidy najlepiej kojarzą nam się z Egiptem, jednak możemy wyróżnić inne lokalizacje, gdzie takie cuda powstały: Ameryka Środkowa i Południowa, Afryka, Bośnia i Włochy w Europie. Grobowce w kształcie piramidy powstały także w Polsce, natomiast o istnieniu pradawnych, zatopionych teraz cywilizacji świadczą omówione już przeze mnie piramidy i inne struktury podwodne. Nie ulega jednak wątpliwością, iż za najbardziej tajemniczą oraz niezwykłą piramidę uchodzi ta, wzniesiona w egipskim mieście Giza.

Piramida w Gizie

684-piramida-cheopsa                                   Piramida Cheopsa w Gizie

Wielka Piramida według wielkiego wizjonera Edgara Cayce zbudowana została w okresie 100 lat ( 10490-10390 r. p.n.e. ), natomiast niezależni badacze jak R.Bauval mówią o dacie 11, 700 p.n.e. Jej wysokość wynosi 146,4 metra, a długość boków u podstawy równa się 230 metrów. Całkowita objętość z podstawą szacuje się na 2,655,867 m sześciennych. Naukowcy odkryli także nieprawdopodobną cechę konstrukcyjną piramidy. Dowiedziono, że budowniczy z Gizy zdołali osiągnąć poziom z dokładnością do 0,0013 %. Ponadto do stworzenia budowli potrzebowano 2,300,000 bloków kamiennych ( cała piramida waży 6, 905, 239 ton ). Jeżeli zakładamy, że twórcami piramidy byli prymitywni koczownicy, do czego zachęca nas konwencjonalna nauka, musimy wziąć pod uwagę, że ówcześni ludzie powinni charakteryzować się m.in. niezwykle głęboką wiedzą na temat praw fizyki i matematyki oraz rzecz jasna geomancji, radiestezji i budownictwa.

Przy budowie piramidy w Gizie, wzorowano się oczywiście na piramidach atlantydzkich, których układ opisała Elżbieta Poll – Sokołowska na podstawie jej przekazów medialnych. Dawne, monumentalne piramidy składały się z czterech części- komór.  Pierwsza z nich przeznaczona była dla boga, a więc istoty pozaziemskiej. Druga komora należała do wartowników. Wyróżniamy również sekcję wydzieloną specjalnie dla środka transportu przybywającego z innego świata bytu. Czwarta komora uznawana była za rodzaj biblioteki, a zatem miejsce składowania pisemnych przekazów mitologiczno – historycznych, instrukcji budowy skomplikowanych budowli, bądź tekstów głoszących prawdy dotyczące związku energii i materii, oraz zapewne wielu niezmiernie ciekawych dzieł, rzucających nowe światło na naturę człowieka jaki  i rzeczywistości, w której on manifestuje.

Piramida w Gizie niegdyś  w latach swojej świetności przykryta była licówką z gładzonego wapienia  i granitu, tak więc gdy niebo nie pokrywały chmury, promienie słoneczne odbijały się od wypolerowanych płyt, dając fantastyczny efekt wizualny. Piramida stanowiła rodzaj pochodni widocznej z nawet bardzo dużego dystansu.  Wejście do piramidy usytuowane jest po północnej stronie budowli w szóstej warstwie kamieni. Pierwotnie zaś otwór wejściowy znajdował się nieco powyżej tego, który przeznaczony jest dla turystów.

Lucyna Łobos związana z Projektem Cheops napisała ciekawą uwagę:

„Archeolodzy zapewniają, że Wielką Piramidę budowano nie dłużej niż 20 lat.
Oto proste wyliczenie:
Jeżeli podzielimy 2,5 miliona kamiennych ciosów przez 20 lat, to okaże się, że w ciągu roku układano 125 000 takich kamieni.
 Z pewnością niewolnicy egipscy nie pracowali dzień w dzień, gdyż też mieli swoje święta i uroczystości.
 Załóżmy, że pracowano przez 300 dni w roku.
Podzielmy zatem 125 000 kamiennych bloków przez 300 dni, a otrzymamy dzienny przerób kamiennych ciosów, co wynosi 416,6 sztuk na jeden dzień.
 Nawet, jeśli niewolnicy harowali 12 godzin na dobę, to dzieląc 416,6 kamiennych ciosów na 12 godzin, daje nam wynik 34 bloki stawiane na godzinę. 
Godzina ma 60 minut, więc gdy podzielimy 34 bloki przez 60 minut, okaże się, że – jeden cios kamienny był stawiany mniej więcej co dwie minuty!!!!????

Te obliczenia zakładają oczywiście, że bloki kamienne były już obrobione i gotowe do precyzyjnego wbudowania w piramidę – a przecież nie były!!!!Trzeba też pamiętać, że Wielka Piramida jest zbudowana nie tylko z bloków wapiennych, gdzie można było do jej budowy użyć kamienia z pobliskich kamieniołomów z Tury oddalonej ok.15 kilometrów po drugiej stronie Nilu, ale przecież wnętrze Piramidy, to unikalny granit, którego złoża znajdowały się w odległym od Gizy o 1000 kilometrów Assuanie!!! I „ktoś” musiał je te 1000 kilometrów przytransportować”.

 

Właściwości piramid

Starożytne budowle, na czele z piramidami nie stanowią zaledwie wiedzy odnoszącej się do podstawowych dziedzin nauki. Piramidy powszechnie postrzega się jako miejsca służące za grobowce dla faraonów, jednak podobna interpretacja funkcji pełnionej przez piramidy jest absolutnie nieprawdziwa, co niebawem wykażę. Omawiane przeze mnie konstrukcje służyły  i nadal służą jako kondensatory energii kosmicznej. Szczególnym generatorem tzw. wolnej energii Kosmosu jest ten pochodzący z Gizy. Według badań radiestetów, promieniowania wychodzące z Wielkiej Piramidy mają charakter leczniczy i regenerujący. Pomagają one w uzdrawianiu osób cierpiących na nowotwory i choroby genetyczne. Energie piramidy przyczyniają się również do znacznie efektywniejszego uleczania ran oraz mumifikacji  ( nie rozkładanie się materii ) i odradzaniu materii. Jak materia może się regenerować?  To bardzo proste zjawisko do wytłumaczenia. Pamiętajmy, że wszelka materia składa się z atomów, czyli pustej w środku energii. Ponieważ piramida w Gizie, to miejsce gdzie pozytywne wiązki energetyczne skupiają się w wyjątkowo dużym natężeniu, ich oddziaływanie na inne energie ( m.in. organizmy żywe ) znajdujące się w zasięgu pola energetycznego emitowanego przez budowle zwiększa wibracje danej częstotliwości               ( zwierzęta, rośliny, człowiek ). Dlatego właśnie szczury znajdowane w zakamarkach Wielkiej Piramidy nie uległy rozkładowi. Po mimo ujścia esencji życia, pewne energie nie pozwalają na „destrukcję” energii, z których składa się ciało. Jeśli na poziomie energetycznym wzrośnie wibracja pewnej rzeczy lub organizmu, na poziomie fizycznym odniesiemy wrażenie, że dana forma posiada w sobie znacznie więcej życia niż ma to miejsce w normalnych warunkach- jest „bardziej żywotna”. Rzecz w tym, że promieniowanie piramidy działa wzmacniająco na pozostałe energie tworzące materialną rzeczywistość. Oczywiście pamiętajmy, iż  wszystko, co tylko nas otacza we wszechświecie ma określony zakres świadomości, ponieważ cegiełki,  z których złożony jest świat stanowią boską energię, jaźń.

Prawdopodobnie kosmiczna energia służyła istotom z innych wymiarów do zasilania ich statków kosmicznych, podobnie jak ludziom do sprawnego funkcjonowanie ich pojazdów zmechanizowanych potrzebne jest paliwo oraz do poprawy własnego przystosowania do warunków na Ziemi. Zauważmy więc, że nowinki technologiczne i rozwój dawnych, ale jakże nowoczesnych kultur prawie zawsze współpracowały z przyrodą, a jej wynalazcy stale dążyli do jak najpełniejszego zrozumienia środowiska naturalnego i procesów w nim zachodzących- często pogmatwanych ( dla nas ludzi ) i niewidocznych gołym okiem. Zadajmy sobie teraz pytanie, jak sytuacja ma się dzisiaj? Wydaje mi się, że każdy bez trudu może odpowiedzieć na postawione pytanie we własnym zakresie.

Mądrość starożytnych

Niestety, gdy analizuję prehistoryczne cywilizację mam nieodparte wrażenie, że obecny stan zbiorowej świadomości ludzi na planecie Ziemia oraz dzisiejszy postęp techniczny dochodzę do wniosku, iż jesteśmy całe lata świetlne wstecz za naszymi przodkami sprzed tysięcy lat. Czy w ogóle dochodzi do ciebie fakt, że ludzie żyjący około 11 tysięcy lat przed Chrystusem byli bez porównania bardziej rozwiniętymi istotami, niż obecne społeczeństwo? Zwykle bowiem nazywa się ówczesnych mieszkańców mianem prymitywnych, jednak musimy uzmysłowić sobie, że to my tworzymy bardzo słabo rozwiniętą pod każdym względem cywilizację. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ten stan rzeczy zmienić. Jak już mówiłem, rozwój na wielu płaszczyznach na planecie Ziemi spowodowany był  ingerencją obcych istot z kosmosu, ale również odmienną zdolnością percepcyjną dawnych ludzi. Pradawny rodzaj ludzki cechował się zdecydowanie większym stopniem w ewolucji duchowej. Niegdyś ludzie byli bardziej wyczuleni na wszelkie energie Ziemi i Kosmosu, cechowali się większym współczuciem i empatią. Byliśmy na poziomie intuicji- milczącej wiedzy. Umysł traktowaliśmy jako urządzenie biologiczne i nie podlegaliśmy jego negatywnym wpływom. Jednak jaki związek ma duchowość z piramidami? Otóż budowle te ( szczególnie ta z Gizy ), pełniły funkcję katalizatorów pozytywnych przemian zarówno duchowych jaki i umysłowych. Zastosowanie piramid jest naprawdę wielowymiarowe. Piramida w Gizie nasączona jest wolną energią dzięki poszczególnym, odpowiednio zaprojektowanym kanałom, przez które wibracje kosmosu absorbowane są przez budowlę. Dzięki mini robotowi Rudolfa Gantenbrinka dowiedziono także, że szyby biegnące z największych pomieszczeń wielkiej piramidy nie odgrywały roli wentylatorów powietrza, ale stworzone zostały w innym celu. Wiadomo, że były bardzo ważne, jeżeli chodzi o zachowanie równowagi, proporcji całej konstrukcji.   Badania komputerowe wykazały także, że szyby ukierunkowane były prosto na gwiazdozbiór Oriona ( Komora Króla ) i Syriusza    ( Komora Królowej ), a zatem miejsca w kosmosie, mocno związane z starożytnymi wierzeniami religijnymi. Według mnie m.in. Orion i Syriusz, to lokalizacje obcych cywilizacji, których członkowie wielokrotnie odwiedzali naszą planetę w różnym charakterze.  Z mojego punktu widzenia, szyby pełniły rolę przekaźników energii z wymienionych rejonów kosmosu.                                                                                                                                   Wybitny geomanta i radiesteta- Leszek Matela- następująco opowiada o konstrukcyjnych rozwiązaniach, zastosowanych w Wielkiej Piramidzie: w tym przypadku chodzi  o polaryzację magnetyczną bloków skalnych:

„Okazało się, że bloki skierowane są stroną dodatnią ku górze. Tak ułożone kamienne konstrukcje powstrzymywały szkodliwe energie Ziemi i magazynowały energie Kosmosu. Doświadczenia takich radiestetów jak dr Bruno Fricke wskazują, iż kamienie skierowane dodatnią stroną ku górze stanowią rodzaj naturalnych filtrów”.

Ponadto badania pomiaru promieniowania poszczególnych pomieszczeń piramidy budzi fascynację oraz ogromny szacunek dla pradawnych konstruktorów. Komora królewska wykazuje wyjątkowe właściwości energetyczne i promieniowanie wychwycone w jej wnętrzu osiąga pułap 170 000 jednostek BSM. Czubek piramidy wraz z podziemną komorą, to oddziaływanie rzędu 140 000 jednostek BSM. Starożytni znakomicie  rozumieli, że prawidłowe działanie organizmu ma ścisłe powiązanie z częstotliwościami, które nas otaczają na co dzień. Szkoda, że w późniejszym okresie tzw. elita odwróciła się od pozytywnych wartości i obrała kierunek ku zagładzie ludzkości, ponieważ mnóstwo pożytecznych kwestii, z których moglibyśmy dziś korzystać została całkowicie zatajona lub wystawiona przez lewo półkulowych naukowców na pośmiewisko.

Matematyka i geometria zastosowana w piramidach oraz pozostałych budowlach ( mega- lity ) nie jest przypadkowa. Promieniowanie obecne w okolicach i wnętrzu wymienionych arcydzieł budowniczych wyższej inteligencji jest uzależnione właśnie od kształtu i wielkości budowli. Im większa piramida, tym pozytywniejsze i zwiększone energie są w jej obrębie. Wielka Piramida jest niebywałą konstrukcją, w której zawarte są różnorodne informacje przekraczające wiedzę zwyczajnych pustynnych nomadów. Raz jeszcze oddaje głos panu Mateli:

„…stosunek połowy boku podstawy piramidy do wysokości ściany bocznej wyraża dokładnie złote proporcje. W wielu jej wymiarach odnaleziono także zakodowany promień równikowy i biegunowy Ziemi oraz liczbę II. Powierzchnia ściany bocznej piramidy równa się kwadratowi jej wysokości. Wielka Piramida skrywa również prędkość obrotu Ziemi na równiku i wiele innych danych dotyczących wymiarów i odległości w Układzie Słonecznym.”     

Zatem piramida w Gizie nie jest jedynie budowlą o charakterze ziemskim, ale wręcz galaktycznym tworem!

Piramida doskonale nadaje się do magazynowania energii Kosmosu, co potwierdzają badania naukowe przeprowadzone przez radiestetów z wielu krajów, w tym z Polski. Okazuje się, że produkty spożywcze ustawione nawet pod sztuczną, piramidalną  konstrukcją wykazują większe, wskazane oddziaływanie na organizm i ciało człowieka, które w wyniku przebywania pod piramidą zostaje doładowane energetycznie. Zatem przesłanie pradawnych budowniczych wznosi się ponad racjonalne przekonania i wykracza poza sztywną wiedzę, jaką dysponujemy w dzisiejszej erze. Starożytni zrobili coś, czego człowiekowi współczesnemu jeszcze długo nie uda się dokonać, a mianowicie posiedli umiejętność uchwycenia i uczynienia pozytywu z nieuchwyconego i niewidzialnego.

 

     Ciekawostką jest, że z Piramidy w Gizie, która usytuowana jest w potężnym miejscu mocy ( pasma energetyczne tworzą czakram ), wychodzi dokładnie dziesięć linii geomantycznych  ( ley lines ) kierujących się i łączących najsłynniejsze miejsca kultu religijnego, budowle megalityczne, kompleksy świątynne i mieszkalne prehistorycznej ludności,  a także rzecz jasna punkty, gdzie znajdują się piramidy itp. konstrukcje.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Starożytny Egipt. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s