Atlantyda- idealny kraj i powody jej upadku

 

atlantyda

Jednym z mitycznych lądów, które stały się ofiarą ziemskich kataklizmów jest Atlantyda. Na temat zaginionego królestwa dowiadujemy się od greckiego filozofa Platona żyjącego w latach 427-347 p.n.e. Pradawna cywilizacja stworzona przez bogów- przybyszów z kosmosu- opisana została w jego dwóch dziełach- dialogach- „Timajos”, a także „Krytias”. Zdaniem pisarza Atlantyda położona była na Oceanie Atlantyckim, na obszarze, gdzie obecnie znajduje się tzw. Trójkąt Bermudzki. Kres prehistorycznej potędze położyły potężne fale i trzęsienia ziemi wywołane prawdopodobnie wielkimi zmianami na całej powierzchni planety Ziemia, o czym już pisałem. Geologia Ziemi ujawniła nam, że na dnie Oceanu Atlantyckiego znajdują się koryta, którymi płynęła kiedyś rzeka. Odkrycie to potwierdza oczywiście  tezę, że niegdyś dno oceaniczne usytuowane było ponad powierzchnią wody. Platon, który swą wiedzę dotyczącą Atlantydy zdobył od pewnego egipskiego kapłana w następujący sposób opisuje kraj rządzony przez Posejdona:

„Pisma nasze mówią, jak wielką niegdyś potęgę wasze złamało państwo. Szła z zewnątrz, z Morza Atlantyckiego. Wtedy to morze było dostępne dla okrętów. Bo miało wyspę przed wejściem, które wy nazywacie Słupami Heraklesa. Ci, którzy wtedy podróżowali, mieli z niej przejście do innych wysp. A z wysp była droga do całego lądu, leżącego naprzeciw, który ogranicza tamto prawdziwe morze… Otóż na tej wyspie, na Atlantydzie, powstało wielkie i podziwu godne mocarstwo pod rządami królów, władając nad całą wyspą i nad wieloma innymi wyspami i częściami i lądu stałego… Później przyszły straszne trzęsienia ziemi i potopy i nadszedł dzień jeden i jedna noc okropna… wyspa Atlantyda tak samo zanurzyła się pod powierzchnią morza i zniknęła…” .

Platon zdaje relacje wedle której Atlantyda, jak już wspomniałem, miała zostać założona na wyspie wyłaniającej się z Oceanu ( Morza) Atlantyckiego. Następnie Grek nawiązuje w swoim dziele do Słupów Heraklesa, czyli dwóch górzystych przylądkach, które usytuowane są po obu stronach Cieśniny Gibraltarskiej, oddzielającej Europę od Afryki. Według słów Platona po przekroczeniu powyższych formacji geologicznych, oczom powinna ukazać się Atlantyda.

atlantyda2

Wyspa ta, leżała w idealnym miejscu, ponieważ bez trudu można było przedostać  się na okoliczne wysepki oraz na ląd stały, co widać na powyższym obrazku. Platon pisze również o Atlantydzie, jako o królestwie obdarzonym wielkim bogactwem, sprawującym władzę nad pozostałymi krajami, jednakże w wyniku licznych kataklizmów omawiane królestwo zostało unicestwione.

    „…Bogactwo posiadali tak olbrzymie, jakiego ani przedtem nigdy w żadnym królestwie nie było, ani też kiedykolwiek później łatwo nie powstanie. Byli zaopatrzeni we wszystko, czego było potrzeba  w mieście i w reszcie kraju. Wiele dóbr przychodziło do nich z zewnątrz, bo mieli władzę, a najwięcej ich dostarczała wyspa sama dla zaspokojenia potrzeb życiowych… jakie tylko wonności ziemia dzisiaj rodzi gdziekolwiek korzenie i zioła i drzewa, oprócz tego… i zboża, które nam za pożywienie służą… i to wszystko to wtedy wydawała ta wyspa, będąca jeszcze pod słońcem, wyspa piękna, święta i przedziwna – w obfitości nieprzebranej. Więc oni to wszystko brali z ziemi, i całą resztę swojej ziemi urządzili w ten sposób… Jak się poprzednio o przydziałach bogów mówiło, że podzielili między siebie całą ziemię,  i taki przydział był raz większy,  a nieraz i mniejszy i urządzili sobie świątynie i ofiary, tak też i Posejdon dostał w udziale wyspę Atlantydę i osadził tam potomków swoich z jednej kobiety śmiertelnej w jakiejś tam okolicy wyspy. Od brzegu morza aż do środka całej wyspy była równina. Najpiękniejsza miała być ze wszystkich równin i zadowalającej była wartości…”.

Jak możemy się przekonać czytając fragment dzieła stworzonego przez Platona Atlantyda przypominała do złudzenia rajski ogród, przepełniony wszelkimi niezbędnymi do życia         ( a nie tylko prze- życia ) składnikami. W tekście autor przypomina nam również historię „bogów”, którzy zstąpili na Ziemię  i wznieśli własne mocarstwa. Pozaziemskie istoty dysponowali niezwykle nowoczesnymi środkami transportu, natomiast ich wiedza zasługuje na wielkie słowa uznania. Rozumieli oni bowiem oprócz niezwykle skomplikowanych praw fizyki, matematyki, biologii, chemii itd. przede wszystkim naturę naszej rzeczywistości. Kiedy istoty z wyższego wymiaru postanowiły skolonizować Niebieską Planetę, podzieliły się między sobą poszczególnymi regionami ziemskimi, którymi zarządzali- przynajmniej tak wynika z przekazu filozofa. Atlantyda podzielona była na dziesięć części, tak by każdy dziesięciu królów ( najstarszy Atlas ) miał własny podległy mu obszar królestwa na wyspie. Jak podaje Platon świątynia Posejdona była budowlą o wymiarach 200 na 100 metrów  i  pokryta była niemal w całości srebrem oprócz pozłacanych pinakli. W książce „Atlantyda i inne zaginione cywilizacje”  autorstwa Joel’a Levy’ego czytamy niesamowity opis rezydencji Posejdona:

„Sufit świątyni był wykonany z kości słoniowej oraz inkrustowany złotem, srebrem           i metalem zwanym orichalcum … a wszystkie ściany były pokryte samym orichalcum.      W centralnej części świątyni stał posąg Posejdona powożącego rydwanem z zaprzężonymi sześcioma skrzydlatymi końmi i otoczonego setkami Nereid ( nimf morskich ) płynących na delfinach. Posąg był tak wysoki, że głowa Posejdona sięgała sufitu. Wszystkie figury wykonane były ze złota. Kolejne złote figury znajdowały się na zewnątrz świątyni i przedstawiały pierwszych królów, ich żony i potomków, a dodatkowego splendoru dodawały dary wasali i podbitych narodów”.

Warto wspomnieć także o słupie Posejdona stworzonego z tajemniczego materiału orichalcum, który zawierał z jednej prawa nadane przez samego Posejdona, a z drugiej konsekwencje ich nie przestrzegania.  Prawa dotyczyły zachowania równowagi między „boskimi” istotami oraz ludnością atlantydzką. W pobliżu świątyni   zlokalizowane były pałace, ciepłe i zimne źródła łaźnie przeznaczone dla rodu królewskiego, mieszkańców, kobiet, bydła oraz koni.        

Gdy planetę nawiedziła eksplozja żywiołów, cywilizacja atlantydzka upadła, lecz sama wiedza została podtrzymana przez wtajemniczonych członków dawnego państwa. Piramidy, ogromna wiedza wśród starożytnej ludności, budowle ( piramidy, sfinksy, megality i wiele innych ), symbolika, feng – shui, pochodzi właśnie z tej niegdyś tętniącej życiem krainy. Gdy mówię o gwałtownych katastrofach na Ziemi, większość z was ma na myśli tylko wydarzenia natury fizycznej, lecz podobna interpretacja jest połowiczna- zawiera w sobie zaledwie pewną prawdę. Podczas omawiania czakr, napisałem, iż badania naukowców potwierdziły starą zależność pomiędzy wibracjami istot zamieszkujących planetę, czyli ich polami magnetycznymi wytwarzanymi przez serce, a polem magnetycznym Ziemi. Nasza planeta, jak z resztą każda inna jest żyjącym organizmem i dlatego też jej „stan zdrowia” zależny jest od stanu naszych serc. Mówiąc innymi słowy, kiedy naszą istotę przepełnia miłość, współczucie, wewnętrzny spokój i cisza, a także radość  i wiele innych pozytywnych emocji, wówczas generowane pole magnetyczne wpływa kojącą na dane ciało niebieskie. Urodzaj na Atlantydzie był możliwy dzięki „przyjacielskim” relacjami między ludźmi zamieszkującymi wyspę, co przekładało się automatycznie na bardzo dobry kontakt z planetą, która obdarowywała tamtejszą społeczność dobrami natury.

Bardzo szczegółowo na temat Atlantydy opowiadał Edgar Cayce. W jednym z ridingów, których jest mnóstwo, dowiadujemy się o zaginionej i zapomnianej historii ludzkości i naszej planety:

„Około stu tysięcy lat przed zejściem Ramy do Indii w Atlantydzie żył Amilius ( jedno z wcieleń Jezusa), który pierwszy dostrzegł wśród mieszkańców tej części ziemskiej sfery podział kobiety i mężczyzn, tj. na odrębne, indywidualne istoty. W sensie fizycznym ich kształt był raczej natury myślowej, przenosząc myślą swój kształt były zdolne się przesuwać- w sposób bardzo podobny jak obecna ameba. Ponieważ mieli oni możliwość przybierania form, jakich zapragnęli, toteż rozbudowując albo dodając do posiadanego stanu stawali się coraz bardziej twardzi albo też złożeni w formie, która może przypominać współczesnego człowieka, przybierali też kolory otoczenia, podobnie jak dzisiejszy kameleon. Tak powstały kształty i barwa ludzi znanych później jako rasa czerwona. W swoim rozwoju potrafili oni wykorzystywać wszystkie siły i energie, które ich otaczały. W następnych okresach czasu w ich sąsiedztwie rozwinęła się rasa żółta, a w innych częściach ziemi rasa biała i rasa czarna. Bardzo korzystne otoczenie w tej części globu (Atlantyda) ułatwiło i przyspieszyło rozwój jej mieszkańców w stosunku do innych ras, toteż w okresie zniszczenia kontynentu daleko wyprzedzali wszystkich innych, co było spisane, i ten zapis na kamieniach ciągle istnieje. Widoczny jest także ich wpływ w krajach, do których zbiegli ”.

„Śpiący prorok” niejednokrotnie relacjonował jak wyglądało życie na Atlantydzie i z jakich urządzeń korzystano. Jak powiedział Cayce, „…jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli, z wprowadzeniem na rynek ( do celów handlowych ) urządzeń mechanicznych, elektrycznych i urządzeń do ogrzewania”. Na wyspie ludność zajmowała się różnymi zagadnieniami i rozwiązaniami naukowymi i technicznymi, tak jak niejaki Lus-Lu, który „był liderem władz miasta SUS – interesował się mechaniką i chemią”.                                    „…W Atlantydzie w okresie wielkiego rozwoju komunikacji, dróg i sposobów poruszania się ludzi po kraju, środków transportu, jak to dziś nazywamy, samolotów, statków powietrznych, gdyż mogły one szybować nie tylko w powietrzu, ale także w innych ośrodkach…”.  Atlantyda była także miejscem rozwoju muzyki, psychologii oraz umiejętności przesyłania myśli, dźwięku i obrazu  na odległość ( prawdopodobnie z wykorzystaniem kryształu ). Co więcej stosowani energię elektryczną w pojazdach.

Jednak taki stan rzeczy nie zdołał utrzymać się na wieczność. W momencie gdy serca ludzi oraz bogów zostały zatrute przez żądze  i niepohamowane pragnienia, wtedy raj prysł. „Choroba” planety rozpoczęła się w momencie, gdy święta oraz składanie ofiar przestały służyć ogółowi,  w celu budowania świata pełnego miłości, i zaczęły być sposobem kilku          ( bogów ) na sprawowanie kontroli nad społeczeństwem. Wtedy to,  Ziemia odmówiła posłuszeństwa. Im bardziej niszczysz planetę, tym poważniejsze konsekwencje otrzymasz   ( możemy się dziś o tej zależności przekonać ).  Katastrofa Atlantydy rozpoczęła się już 50 772 lata p.n.e., kiedy to kontynent podzielił się na pięć wysp. Drugie zniszczenie miało miejsce 28 000 lat przed Chrystusem i trwał do roku 22 000 lat p.n.e. W konsekwencji na powierzchni ocalały zaledwie trzy wyspy: Poseidia, Og i Aryan. Głównym powodem konfliktu w dawnych czasach była przede wszystkim ingerencja Synów Beliala i ich liczne potyczki z Dziećmi Jedynego Prawa. Bezwzględni ludzie Beliala wyznawali zasadę „kto silniejszy, ten lepszy”, zapoczątkowali składanie krwawych ofiar z ludzi, co miało swoją kontynuację  w późniejszych czasach. Tragedia legendarnego kontynentu wiąże się z nieprawidłowym wykorzystaniem energii kryształu, którą Synowie Beliala postanowili użyć do własnych czynów ( rozwoju technologii ), podczas gdy Dzieci Jedynego Prawa stosowali ją oprócz kwestii technologicznych do rozwoju duchowego. Belial często identyfikowany jest/był z bestią- rogatym smokiem. W przekazach Cayce’go również znajdujemy wzmianki o nieprzyjaźnie nastawionych do życia istot. „…W Atlandydzie w czasie, który określamy jako drugie przełamanie lądu, istota ta była pośród dzieci Jedynego Prawa, ale również popierała działania Synów Beliala. Jako osoba obdarzona autorytetem proponowała przeprowadzenie krzyżówek pewnych grup, ale z ich potomstwa uzyskać „zwierzęta pociągowe”, czyli robotników do pracy w młynach i przy obróbce gliny”.

Gniew Matki Ziemi był wielki. Przywiązanie i gonitwa za dobrami materialnymi, w zamian za utratę dziecięcej niewinności spowodowało zmianę na poziomie energetycznym i dawna piękna Ziemia, nie jest już tym samym przepełnionym wysokimi wibracjami organizmem, co jeszcze kilkanaście tysięcy lat przed naszą erą. Bogowie po powrocie na Ziemię kontynuowali swoje bezwzględne rządy, a nieład, ludobójstwo i chaos, rozłączające naszą więź z Nieprzejawionym, a zatem ze świadomością trwa do dziś. Oczywiście ktoś może się sprzeciwić mojemu poglądowi. W takim razie dlaczego  w naszym „nowoczesnym”  świecie  zabiliśmy już ponad 100 milionów ludzi, natomiast głodujących jest ponad 80 milionów więcej niż jeszcze 20 lat temu? Brak odpowiedzi, a raczej opór w akceptacji realiów.

Obraz świata od niepamiętnych czasów kształtowany jest w sposób lewo – półkulowy. Jesteśmy agresywni, przepełnieni złością, nie w nas  światła i wysokiego poziomu empatii, lecz ból, cierpienie i zgryzota. Ziemia umiera. Co prawda próbuje dawać nam znaki o swoim złym stanie, lecz ludzie nie zaprzątają sobie tym problemem głowy.                                       Nadchodzi czas, by powrócić do wartości, które już były. Serce jest celem, emocje i myśli stanowią drogę do niego. Jak powiadał Jezus: „Kto ma uszy, niechaj słucha”.                                                                      

Wyobraź sobie, że twój umysł jest fabryką cygar. Produkujesz tylko cygara w cenie 20 dolarów za sztukę dla klubu milionerów; sprawdzasz więc jaki każde z nich ma kolor i aromat, słuchasz dźwięku, jaki wydaje, gdy je naciskasz. Jeśli jest wystarczająco dobre – akceptujesz je; jeśli zaś nie – odrzucasz z powrotem, żeby zrobiono z niego tytoń papierosowy lub tabakę”.

Lama Ole Nydahl

 „Jes­teśmy kształto­wani przez nasze myśli. Jes­teśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmąco­ny, przychodzi szczęście i podąża za na­mi jak cień”.

Budda

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaginione lądy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Atlantyda- idealny kraj i powody jej upadku

  1. Odkrywcz2020 pisze:

    Według mnie Atlantyda znajdowała się na oceanie indyjskim. Platon pisał że znajdowała się za słupami Heraklesa. Za słupy można by uznać Góry w Afryce zachodniej. Na swojej stronie przedstawiam dokładną analizę i dowodzę że Atlantyda istniała na północ od Madagaskaru. Oto link do mojej strony gdzie przedstawiam dowody.
    http://potop.d500.pl/poczatki-cywilizacji-po-ustapieniu-potopu/#Atlantyda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s