Obraz Ziemi sprzed tysięcy lat

KGDbS

Ziemia na przestrzeni milinów lat podlegała licznym transformacjom. Zmieniał się układ lądów, klimat, a co za tym idzie charakter danych obszarów na kuli ziemskiej. Kiedy patrzysz na mapę świata, uświadom sobie, że jeszcze kilka tysięcy lat wstecz nasz glob był nie do poznania w porównaniu do stanu obecnego.  

Epoki lodowcowej nie było!

Syberia sprzed 12-13 tysiącami lat charakteryzowała się szatą roślinną oraz fauną, których próżno szukać obecnie. Mamuty, czyli należące do rodziny słoni olbrzymy, których kły osiągały długość nawet do dziesięciu stóp wyginęły,  a raczej zamarzły w nagłych okolicznościach. W jamie ustnej niektórych osobników znajdowano zamarznięte szczątki pokarmowe, które pomimo upływu wielu tysiącleci nadawały się do zjedzenia przez człowieka. Również ciała zwierząt po odnalezieniu zachowały się w idealnym stanie, natomiast mięso mamutów wciąż nadawało się do spożycia bez żadnych defektów zdrowotnych. Naukowcy twierdzą, że do obniżenia temperatury o co najmniej kilkadziesiąt stopni musiało dojść w tempie natychmiastowym, ponieważ po pierwsze, nie możliwością jest, aby tak ogromne zimno panowało przez dłuższy okres wcześniej, po drugie, gdyby lodowaty klimat nie nastąpił gwałtownie, ciała mamutów uległyby rozkładowi i nie przetrwały do naszych czasów.

Jeżeli chodzi o mamuty, to należy wyjaśnić jeszcze jedną istotną kwestię. Otóż zwierzęta te, w żadnym wypadku nie były przystosowane do życia w mroźnych warunkach. Zwróćmy uwagę, że mamuty nie posiadały na swoim ciele owłosienia, które mogłoby chronić je przed mrozem i niskimi temperaturami powietrza. Mamuty występowały niegdyś w krajach o klimacie ciepłym np. Włochy, Hiszpania, Grecja, Bałkany, w Ameryce Północnej ( okolice Nowego Jorku ), wokół północnej części Jeziora Kaspijskiego i Morza Czarnego, na Florydzie ( odnaleziono tam dwa gatunki mamutów i trzy mastodontów ), w Meksyku i na Hondurasie. W 2004 roku, dziewięciu rosyjskich naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk opublikowało artykuł w magazynie Nature  dotyczący odkryć, jakie dokonano na półwyspie Jamał na Syberii. Wychodzi więc na to, że przodkowie słoni byli zwierzętami lubiącymi ciepłe warunki klimatyczne i żyły w lasach. Paleontolog, Profesor Adam Nadachowski powiedział:

„Początkowo myślano, że współwystępowanie mamuta (…), i jelenia – zwierzęcia ciepłolubnego i leśnego, na tym samym stanowisku wynika z tego, że ich szczątki pochodzą z różnych okresów. Jednak po szczegółowych analizach okazało się, że próbki są jednoczasowe” .

Istnieje wiele śladów i dowodów wskazujących, że okres zlodowacenia przypadający na lata 50 – 12, 700 był okresem niezwykle ciepłym w historii naszego globu. Pavel Kosintsev- zastępca dyrektora Muzeum Zoologicznego w Instytucie Roślin Ekologicznych i Zwierząt w St. Petersburgu odnalazł na płw. Yamal ( zachodnia Syberia ) mamuta „Lyuba”, który zginął według naukowca ponad 10 000 lat temu, gdy warunki na Ziemi uległy drastycznemu ochłodzeniu. W 2003 roku dziesięciu duńskich naukowców na podstawie własnych badań odkryło w zamarzniętej syberyjskiej glebie DNA wymarłych gatunków sprzed 30 000 lat na czele z mamutami, bizonami, zającami, lemingami i wołami piżmowymi. Z badań opublikowanych w magazynie naukowym „Science” wynika także, że flora ówczesnej Syberii pełna była jadalnych roślin oraz zielonej trawy. Analiza rdzeni lodowych zrealizowana w 2009 roku wykazała niespodziewanie, że pod koniec okresu zwanego plejstocenem ( 14 700- 12 900 lat temu ) panował klimat ciepły. Na przestrzeni lat 55 000 – 12 700 mamy liczne oznaki łagodnego, ciepłego klimatu na obszarze zwanej strefą podbiegunową. W tamtym okresie na terenach Szwecji i Syberii znajdowano szczątki m.in. mamutów, hominidów, nosorożców, koni, reniferów, wilków, a nawet nosorożców włochatych. Potwierdzenie zlodowacenia, które rozpoczęło się 13 000 lat temu odnaleziono również w Polsce, na Suwalszczyźnie.

W 2010 roku, uczeni pracujący dla Państwowego Instytutu Geologicznego wykonali otwór wiertniczy o głębokości 450 metrów. Na głębokości 356 metrów odnotowali bardzo niską jak na tę głębokość temperaturę wynoszącą + 0,07 °C. Zdaniem dyrektor Instytutu doc. dr hab. Jerzy Nawrockiego odkrycie stanowi dowód na występowaniu w Polsce 13 000 lat temu lodowca. Naukowcy nie odnaleźli żadnego śladu wskazującego na istnienie wiecznej zmarzliny sprzed 20-18 tysięcy lat temu z prostej przyczyny- zlodowacenie w tamtym okresie w ogóle nie występowało. W dzisiejszych czasach na obszarach podbiegunowych panuje wieczna zima, a ziemia skuta jest lodem, jednak miliony lub tysiące lat temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. W historii zapisał się pewien lud zamieszkujący tereny północne- Hiperborejczycy   ( lub Hiperboreadzi ). Członkowie tejże społeczności uchodzili za niezwykle mądrych oraz rozwiniętych duchowo ludzi. Podobno kraj, w którym mieszkali- Hiperborea- odwiedzali bóg Apollo oraz herosi Perseusz i Herakles. Z ich relacji wynika, że Hiperborejczycy cieszyli się wieczną młodością oraz żyli w nienagannej harmonii i szczęściu. Kraina na północy była istnym rajem, krainą zapewniającą wszelkie potrzeby jej mieszkańcom. Jak pisał Pliniusz Hiperborea uchodziła za: „uświęconą krainę, gdzie kłótnie i smutek były nieznane (…) nie imały się tej wspaniałej krainy żadne choroby, a nawet śmierć”. A zatem niegdyś klimat na obszarze zwanym Arktyką charakteryzował się zupełnie innymi cechami niż ma to miejsce obecnie. Było nieporównywalnie cieplej, a ówczesna „ziemia północna” dawała ogromne plony. Oczywiście patrząc na dzisiejsze realia podobna sytuacja jest niewiarygodna, ale zapominamy, że w odległej przeszłości warunki na Ziemi kształtowały się odmiennie, przede wszystkim ze względu na fakt, że Niebieska Planeta poddana była działaniom innym energiom pochodzącym z kosmosu oraz z samej planety.

Kolejnym dowodem na potwierdzenie braku lodu na biegunach jest mapa Piri Reisa z 1513 roku ukazująca linie brzegowe bieguna południowego ( Antarktydy ), co wskazuje, iż została ona opracowana przed okresem zlodowacenia, czyli 13 000 lat temu! Osobiście uważam, że turecki kartograf- Piri Reis- tworząc swoją mapę musiał wzorować się na dziele wykonanym przez zaawansowaną cywilizację, która zasiedlała Ziemię w czasach przedpotopowych.

Piri1small                                        Mapa Phiri Reisa przedstawia Anarktydę bez lodu

Wróćmy teraz na północ naszego globu. Co ciekawe w 2001 roku grupa norweskich i rosyjskich archeologów odkryła w miejscowości Mamontovaya ( położona poza kołem podbiegunowym, przy rzece Usa ) kieł mamuta pokrytego nacięciami wykonanymi przez inteligentne istoty. Znaleziono również kamienne narzędzia należące do Kromaniończyka. W miejscu odkryć znajdowały się także szczątki wilków, koni, mamutów oraz reniferów. Naukowcy oszacowali wiek artefaktów na ok. 40 tysięcy lat, co wskazuje że w tamtych czasach lodowca nie było, panował natomiast łagodny klimat. Znany jest także przypadek tzw. „mamuta Jarkova” odnalezionego na półwyspie Tajmyr ( 800 km za kołem podbiegunowym, płn. Syberia ) w 1997 roku. Datowanie radiowęglowe ( C-14 ) wykazało, iż szczątki zwierzęcia mają 20 tysięcy lat, ponadto badania pozostałych materiałów organicznych ( wilka, łosia, bawoła, wilka i konia ) przeprowadzone przez uczonych z American Museum of Natural History w Nowym Jorku będących w pobliżu mamuta Jarkov potwierdziły, że w okresie górnego paleolitu ( 40 – 14 tysięcy lat p.n.e. ) na obszarze Syberii żyła prawdziwa zróżnicowana mega fauna. Obecnie twierdzi się, że 20 tysięcy lat temu panował lodowiec Würm, który pokrywał m.in. płw. Tajmyr.

Jakim więc cudem zwierzęta mogły współistnieć z lodowcem? Odpowiedzi na tak postawione pytanie nie ma, ponieważ podobny porządek rzeczy jest niemożliwy. W rzeczywistości wymienione wyżej zlodowacenie nie miało miejsca na kuli ziemskiej i jest to tylko kolejna, nieudana teoria naukowa.

Źródło:

https://ksiezycowahipoteza.wordpress.com/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia Ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s