Wpływ Księżyca na istoty żywe

 

Wpływ księżyca na rozwój życia na Ziemi to fakt naukowy niepodlegający wątpliwością. Istnieją jednak kwestie, które przez naukowców są niezauważane. 

Srebrny glob szczególnie duże oddziaływanie na istoty żywe, które zamieszkują Ziemię ma podczas swojej pełni. Któż nie zna opowieści na temat osób zamieniających się wraz z nastaniem pełni Księżyca w stwory znane jako wilkołaki? Jednak czy ktokolwiek wierzy w historię tego typu? A jeżeli nawet przyjmiemy, że wilkołaki są tylko wytworem ludzkiej wyobraźni i nie istnieją w naszej rzeczywistości, to czy Księżyc posiada pewnego rodzaju siłę, która w jakikolwiek sposób może wpłynąć i wyraźnie zmienić ludzkie i zwierzęce zachowanie?

Oczywiście naukowcy z całego świata niezbyt przychylnie patrzą na wspomnianą kwestię, jednak przeprowadzając własne poszukiwania natknąłem się na kilka interesujących wydarzeń i założeń, o których chciałbym napisać kilka słów. Godnym uwagi są spostrzeżenia John’a Townley’a, astrologa i historyka. Autor książek i artykułów naukowych spróbował doszukać się związku między zjawiskiem pełni Księżyc, a liczbą popełnionych w tym czasie morderstw na terenie Stanów Zjednoczonych, w mieście Dade County w stanie Miami. Okres, za jaki Townley postanowił zebrać dane dotyczył jednego roku. Dla pewności eksperyment powtórzono jeszcze dwukrotnie, a wyniki okazały się zaskakujące. Townley napisał następująco:

„Dane wskazują, że więcej morderstw rzeczywiście występuje podczas pełni Księżyca lub jego nowiu ( układ, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią). Dr Lieber ( przeprowadzający badania ) i jego koledzy nie powinni być zaskoczeni. Wcześniejszy raport Amerykańskiego Instytutu Medycznego Klimatologii skierowany do Philadelphia Police Department, zatytułowany „Wpływ pełni Księżyca na ludzkie zachowanie”, zawierał podobne wyniki. Raport ten, wykazał, że Księżyc w pełni wyznacza miesięczny szczyt w różnego rodzaju zachowaniach psychicznych ludzi, zorientowanych na popełnianie przestępstw, morderstw, podpaleń, niebezpieczną jazdę samochodem i zjawisko kleptomanii”.

Po za tym, jak się okazuje, w czasie trwania pełni występują u ludzi zaburzenia przejawiające się w formie: bezsenności, silnych stanów emocjonalnych charakteryzujące się działaniami impulsywnymi i instynktownymi. Lekarze mający przeprowadzić operację lub zabieg, który przypada akurat na okres pełni wolą nie podejmować żadnych działań związanych z otwieraniem rany lub dokonywaniem nacięć na powierzchni ciała, jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby. Powód? Podczas pełni znacznie trudniej zatamować krwawienie. Pełnia Księżyca, to także czas kiedy człowiek intensywniej niż kiedykolwiek zużywa energię. Na funkcjonowanie organizmu mają również wpływ kolejne fazy Księżyca. Podobno w I fazie następuje wzrost aktywności człowieka. W efekcie może dojść do nasilenia poszczególnych zaburzeń w naszym organizmie między innymi: skurczy, migreny, zapalenia gardła oraz astmy. Ogólnie rzecz biorąc im bliżej do pełni tym więcej energii tracimy. Czas ten, sprzyja natomiast oczyszczaniu organizmu i jego regeneracji. Ciekawy eksperyment przeprowadzili naukowcy ze szwajcarskiej Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Basel. Uczeni postanowili zbadać zależność między jakością snu człowieka, a cyklami Księżyca. Badania wykazały, że problemy z zaśnięciem ( bez względu na wiek i płeć ) występują kilka dni przed pełnią, podczas pełni, a także parę dni po pełni Księżyca. Obliczono, że średni okres zapadania w sen wydłuża się o 5 minut, natomiast gdy ziemski satelita mocniej oświetla naszą planetę, wówczas śpimy o 20 minut krócej. Profesor Christian Cajochen nadzorujący eksperymenty skomentował wyniki badań: „Cykl księżyca wpływa na jakość snu, nawet jeśli nie widzi się Księżyca i nie jest się świadomym jego fazy”.

Cykle kobiece, a Księżyc

Księżyc ma także wpływ na typowe procesy zachodzące w organizmie kobiet. Cykl menstruacyjny może występować każdego miesiąca (księżycowego) w tej samej fazie Księżyca, gdyż 28 dni to tylko średnia długość cyklu miesiączkowego (może trwać krócej lub dłużej),natomiast cykl księżycowy, czyli czas od jednej pełni Księżyca do następnej, wynosi 29,53 dnia. Ponadto dowiedziono również związku między cyklami Księżyca, a ciąża, czasem od zapłodnienia do urodzenia. Jak wynika z przeprowadzonych badań, przeciętny okres ciąży wynosi 266 dni dziewięć pełnych cykli Księżyca.

Rola Księżyca

Osobiście twierdze, że Księżyc nie jest zwyczajnym ciałem niebieskim, lecz wysoko wyspecjalizowanym mechanicznym tworem, konstrukcją, zbudowaną miliardy lat temu przez obcą, pozaziemską cywilizację w celu sprawowania kontroli nad umysłami ludzi oraz kształtowania charakteru naszej rzeczywistości (więcej o tym w poprzednich artykułach na temat Księżyca). Działanie Srebrnego Globu można porównać do sztucznego przekaźnika, który za pomocą fal elektromagnetycznych i konkretnych częstotliwości kreuje sposób postrzegania przez człowieka otaczającej pięciozmysłowej rzeczywistości. Załóżmy, że ktoś dla własnych korzyści i celów w danym okresie chce doprowadzić do zwiększenia ilości morderstw, napadów i tak dalej. Czy do osiągnięcia tego celu musi wpływać na zachowanie całego albo większości społeczeństwa? Wystarczy przecież, że skoncentruje swą uwagę na wybranej, okrojonej grupie ludzi, mających skłonności do wyjątkowo agresywnych zachowań. Wówczas wysłana treść w postaci częstotliwości zostanie zdekodowana przez mózg (lewą półkulę), który automatycznie zostanie zaprogramowany na zrealizowanie przez daną osobę przekazanego zadania. Na pierwszy rzut oka teoria ta wydaje się być nieprawdziwa, ale wiadomo nie od dziś, że fale elektromagnetyczne mogą w bardzo dużym stopniu wpływać na sposób zachowania człowieka i jego stan psychiczny w bardzo dużym stopniu. Pamiętajmy, że wszystko jest powolnie wibrującą energią, którą mózg dekoduje w fizyczny świat. Gdyby pola energetyczne „wibrowały” z większą prędkością, poczucie „fizyczności” nie byłoby możliwe. Możliwe, że ziemski satelita odpowiedzialny jest za spowalnianie wibracji oraz przekazywanie nam częstotliwości, które mózg jest w stanie odebrać i utworzyć fizyczne realia. Ponadto, Księżyc stanowi pewnego rodzaju zaporę dla ludzkiego postrzegania rzeczywistości. Nasz świat, w którym żyjemy, opiera się na dekodowaniu przez mózg wąskiej gamy częstotliwości (informacji niesionych przez fotony pochodzące ze Słońca). Powodem, dla którego umysł nie potrafi „czytać” większej ilości fal i częstotliwości, jest stworzona przez Księżyc „ściana”. Księżyc emitując/przekazując konkretne informacje, tworzy barierę częstotliwości, która uniemożliwia nam widzenie i postrzeganie realiów w zdecydowanie bardziej poszerzonej perspektywie. Gdyby mechanizm Księżyca został przeprogramowany, wówczas być może potrafilibyśmy dostrzec światy, stanowiące teraz zaledwie iluzoryczne wyobrażenie.

„Oni żyją” !

Aby jeszcze lepiej przedstawić rolę Księżyca odniosę się do pewnej produkcji filmowej. Otóż, w filmie „Oni żyją”, w reżyserii Johna Carpentera, możemy przekonać się na jakiej zasadzie działa Księżyc.Główny bohater, John Nada (Roddy Piper ), odkrywa że Ziemia skolonizowana jest przez istoty pozaziemskie, a treści zamieszczone na bilboardach i kolorowych czasopismach w rzeczywistości służą w celu manipulacji ludzkiej percepcji. Jednak jedynym sposobem na dostrzeżenie wszystkich tych zmian jest założenie okularów. Nada przekonuje się, że obcy przejęli kontrolę nad Ziemią i dodatkowo zajmują czołowe miejsca w rządzie, biznesie i policji. Ludzie nie rozpoznają jednak kosmitów, ponieważ przybierają one ludzką postać. Główny bohater dowiaduje się też, że niemożność widzenia tych bytów w ich naturalnej formie oraz zaszyfrowanych informacji spowodowane jest sygnałami, które wpływają hipnotyzująco na ludzi. Księżyc pełni obecnie dokładnie identyczną rolę. Międzywymiarowe istoty ukrywają swoją prawdziwą tożsamość oraz „prawdziwą naturę rzeczywistości” poprzez programowanie umysłu ludzi.

 Źródła:

1. http://www. innerself.com/pl/content/self-help/personal-growth/astrology/moonlunar/4462-full-moon-a-human-behavior.html                                                                                                   2. Butler A., Knight Ch., „Kto zbudował Księżyc, Amber, Warszawa 2007                            3. Childress H.D., „Archeologia pozaziemska”, Amber, Warszawa 2008

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmos. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s